1 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
2 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
3 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
4 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
5 הגדל תמונה
החרמון בקיץ
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
יורדים מהפסגה לתוך הערפל
הועלה על ידי pumi
7 הגדל תמונה
על פסגת החרמון
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
אתר חרמון - יוני 2009
הועלה על ידי adif
9 הגדל תמונה
אתר חרמון - יוני 2009
הועלה על ידי adif
10 הגדל תמונה
אתר חרמון - יוני 2009
הועלה על ידי adif
11 הגדל תמונה
החרמון באביב
הועלה על ידי blue
12 הגדל תמונה
מסוק בחרמון
הועלה על ידי eliko421
13 הגדל תמונה
מתגלשים !
הועלה על ידי sagi44
14 הגדל תמונה
הרכבל
הועלה על ידי sagi44
15 הגדל תמונה
החרמון בקיץ
הועלה על ידי eyalsh
16 הגדל תמונה
החרמון בקיץ
הועלה על ידי eyalsh
17 הגדל תמונה
החרמון בקיץ
הועלה על ידי eyalsh
18 הגדל תמונה
מלא אנשים
הועלה על ידי tomika
19 הגדל תמונה
בריכות המים בחורף
הועלה על ידי pumi
20 הגדל תמונה
בדרך למטה
הועלה על ידי שלומישלום
21 הגדל תמונה
מים
הועלה על ידי שלומישלום
22 הגדל תמונה
בצד הכביש בחרמון
הועלה על ידי שלומישלום
23 הגדל תמונה
בדרך למעלה
הועלה על ידי שלומישלום
24 הגדל תמונה
רכבל
הועלה על ידי sagi44
 
סקי וחוויות אחרות
הר החרמון הישראלי, שזוכה בכל שנה למנת שלג מכובדת, הוא אתר הסקי היחיד בארץ. לכן צפוף כאן, בעיקר בחורף, ולמי שבא לגלוש סקי או סנובורד - גם יקר. כדאי לדעת שיש עוד דברים לעשות על ההר: אפשר להעפיל למעלה עם הרכבל (המתאים גם לנכים) ולהסתפק בבניית בובות שלג ובמעשי קונדס אחרים. אפשר גם לדהור במזחלת אקסטרים הנוסעת על גבי מסילה באורך 950 מ' בין נופי ההרים. אפשר לשכור מזחלת פלסטיק, או לאלתר לבד, ולגלוש עצמאית מבלי שמסילה מתווה את הדרך. מה שבטוח, הילדים יזכרו את יום הבילוי הזה למשך זמן רב, וכנראה שגם המבוגרים יספרו בהתלהבות על חוויות השלג לחברים שנשארו מאחור.
שמורת טבע הר החרמון
ידוע שהחרמון הוא ההר הגבוה בישראל. הוא מתרומם עד לגובה 2,224 מטר, אך רוב שטחו נמצא בתחומי סוריה ולבנון, שם הוא מגיע עד 2,814 מטרים. החרמון הוא שמורת טבע נפלאה בכל ימות השנה, ולא רק בחורף. כשבכל שאר הארץ מתחיל הקיץ אצלו רק מתחיל האביב, ועם בוא האביב האלפיני מופיעים פרחים יפהפיים כששיא הפריחה הוא ביוני-יולי (לא לוותר על הדובדבנים הנפלאים). מטיילים מוזמנים להגיע, לעלות ברכבל, לחפש את הפריחה, לתצפת לכל עבר ממדרונות ההר, גם כשאינו מכוסה בשמיכת שלג, וליהנות מנקודה נעימה וקרירה בקיץ הישראלי הלוהט. עולם החי אף הוא ייחודי: עד 1917 עוד הסתובבו פה דובים, והיום יש פרפרים, נחשים ולטאות שאין בשום מקום אחר בישראל.
מידע למבקר
הנסיעה במזחלת האקסטרים מתאימה ליחיד או זוג, וילדים מתחת לגיל 10 חייבים בליווי מבוגר. השימוש ברכבל ובמתקנים המיוחדים הוא בתשלום נוסף. כשאין שלג הכניסה לאתר במחיר מוזל. ניתן לתאם שיעורי סקי מודרכים למתחילים. באתר פועלים מזנונים שמגישים בין השאר ארוחות צהריים במחירים סבירים. האתר והרכבל פתוחים כל השנה אך נסגרים סמוך לחודש דצמבר, למשך חודש, לצורך הכנת האתר לחורף.
( 66 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • liorakd

  liorakd
  אכזבה גדולה|1 16.01.17
  נכון, פה זה לא אירופה, אבל למה להרגיש כמו במחנה פליטים? ועוד ביום חול.. המזנונים כל כך מבאסים שאין לתאר, אין טיפת מקום לשבת, האוכל דוחה, למי שמחפש מפלט מהקור ורוצה להתנחם באיזו כוס תה או קערת מרק - שישכח מזה. ישבתי עם ילדיי על המדרגות כדי שיוכלו לאכול לחמניה מגעילה עם נקניקיה וגם משם היינו צריכים לזוז. לאלו העולים מעלה ברכבל צפוי מעט יותר שקט אבל לא בהרבה. כמובן שגם קר יותר למעלה. כנראה שבעיני מנהלי האתר כולנו לקוחות שבויים, הרי זה האתר היחיד כאן, ולכן לא ממש מזיז להם.
 • טאטי

  טאטי
  קשה לדרג את אתר החרמון|3 11.01.17
  קשה לדרג את אתר החרמון. בהשוואה לאתרי סקי בעולם, אפילו לקטנים שבהם, הוא לא יוצא טוב. מצד שני הוא האתר שלנו, זה מה יש, וגם ככה הוא מספק מנות לא קטנות של כיף. האתר קטן, המחירים מופקעים לחלוטין, המתקנים עלובים אבל גם ככה אנחנו אוהבים אותו והגענו, אנחנו ממשיכים להגיע ונגיע גם בעתיד.
 • l9901

  l9901
  מ ק ס י ם !|5 13.08.15
  לא העלתי בדעתי שהחרמון פתוח. תודה לממליצים כאן. נסענו באמצע אוגוסט להר האדיר הזה. מזג האויר היה ממש לא מהעולם הזה. כאילו הגענו למדינה אחרת באלפים. נעים, אין עומס של מטיילים. ההר נראה אחרת לגמרי כשהוא אינו מושלג. הנסיעה ברכבל הייתה חביבה, הילדים נהנו. מגלשות האקסטרים תיבלו את חווית הטיול בעוד משהו קטן ומיוחד. סיפור הנופלים על ההר עניין את הילדים עד מאוד. חזרנו עייפים אך מרוצים.
 • ocp

  ocp
  קיץ בחרמון|4 29.08.14
  קנינו כרטיס משולב שכלל רכבל ומגלשות אקסטרים. בנוסף יש הדרכה חינם בשעות 11 בבוקר ואחת בצהרים (שימו לב שצריך להגיע חצי שעה לפני לרכבל ה*עליון* משמע לפחות 45 דקות לפני לאתר). בסך הכל הייתה חוויה מאוד מוצלחת- הרכבל היה חוויה לילדים, הגענו "על הקשקש" להדרכה עם מאיה שהייתה נהדרת ומעניינת. הסבירה לא רק על מורשת קרב אלא גם על שרידי הפריחה, על תופעות גאולוגיות ועוד ועוד. הדובדבן שבקצפת מבחינת הילדים היו מגלשות האקסטרים- אמנם קצרות יחסית למגלשות דומות בחו"ל, אבל בהחלט כיפיות.
 • dove1

  dove1
  הר החרמון במאי|4 25.05.13
  עכשיו בחודש מאי לא עמוס, הכניסה לשמורה בחינם, יש פריחה יפה וכיף לעלות עם הילדים לפסגת ההר עם הרכבל, לטייל קצת, לומר שלום לחיילים, לצפות בנוף, לבקר באנדרטה, להיזכר, ולרדת שוב למטה כדי לעשות סיבוב באקסטרים. אפשר לשבת, לעשות פיקניק, לשתות תה חם (כי קר למעלה...) ולהנות מהשקט.
 • mimba

  mimba
  המחירים ירדו השלג לקראת סיום |4 20.03.13
  הלבן הלבן הזה שגורם לכל עם ישראל להפגש ברכבל העליון על אותה פיסת שלג... לרגל סיום השלג ניתן להשיג הנחות משמעותיות (רכבל ומזחלת הרים עלה לנו 35 ש"ח באחד מארגוני המורים) מומלץ לבוא ב8:00 שהכל עדיין ריק. לרגל סיום העונה הכניס לאתר עצמו היא חינם. עדיין בילוי יקר כשמדובר במשפחה אך לא במחיר אסטרונומי כמו בעונה.
 • sagit32

  sagit32
  ביקר ביום שישי|3 23.02.13
  היינו משפחה עם ילדים מגיל 2.5 עד 8. לילדה בת ה 2.5 לא היה עניין במקום והיה מיותר להביא אותה הילדים בני הארבע והחמש הספיק שעתיים שלוש במקום זה בשבילם מעל ומעבר נתקענו על ההתחלה במגלשות במזחלות פלסטיק והיה שם בלגן ומלא אנשים ופספסנו את המזחלות הרים האקסטרים כי אחרי שהילדים היו במגלשות שלג(פלסטיק)הם כבר היו עצבניים להתקדם ברגל למזחלות אקסטרים וחכות בתור 45 דקות מומלץ להגיע באמצע שבוע סה"כ לילדים היה כייף ציוד - השכרנו בתל אביב מכנסי סקי ב 7.5 שקל ליום היה שווה
 • tali1212

  tali1212
  צפוף, יקר, ומתוחזק על הפנים |2 22.01.13
  עמדנו שעות בפקקים, שילמנו 200 ש״ח כדי להיכנס (זוג עם שני ילדים), בפנים המוני אנשים צועקים, נדחקים. אין מקום לשבת לנוח. כל הפעילויות עולות המון כסף ולכל דבר צריך להמתין שעות בתור לא מאורגן שבו כל הנדחף (וכמה שיותר חזק) זוכה. למעט כמה רגעים מדהימים של שקט ונוף לבן ויפהפה על הרכבל היה מתיש ולא ממש מהנה. חבל שזה מה שצריך לעבור כדי לראות קצת שלג אצלנו...
 • חניטל

  חניטל
  עולם שלישי|1 20.02.12
  היינו בחרמון לפני שבוע -זוג הורים ושלושה ילדים. המוני אנשים מחכים בתור לרכבל ולקרונות האקסטרים, עומדים וקופאים מקור (לא עדיף להמתין בתור במבנה מקורה במקום לקפוא מקור בחוץ?), השירותים בכל המקומות ברמה של ביזיון!!! אנשי ניקיון אינם נראים באופק, הכל רטוב, לא ניתן להתפשט מערימות הבגדים כי הכל נרטב - פשוט כדאי להתאפק. החרמון עצמו כמובן יפהפה ואיזו החמצה זו - במקום להקים אתר ברמה גבוהה, לקחו את ההר ואת השלג והפכו אותו לאתר שבעיקר מבייש את מפעיליו. כמה חבל!!!
 • roniblu

  roniblu
  הטבע נהדר. כל השאר - עלוב|3 20.02.12
  ההר עצמו יפה במיוחד בשלג, ואפילו בקיץ. הילדים הקטנים נהנים גם מהמזחלות ומוציאים את כל מרצם לטפס ולגלוש. חבל שהאתר עצמו מתוחזק עלוב באופן מקומם. גם באמצע השבוע יש לחכות למזחלות שעה בתור, כי יש רק תור אחד. אי אפשר להביא גלשן או שקית - חייבים לשכור מזחלת - 30 שקל לשעתיים. המזנון מחפיר ויקר להחריד. מגוון המזון דל והכל לא נקי ולא נעים. אנחנו מחכים בכליון עיניים שהאתר למטה יפתח כגן לאומי. באתר הסקי לא ביקרנו השנה אבל יהיה נחמד עם נווה אטי"ב יודיעו יום קודם אם הוא סגור. הרבה משפחות עושות את הדרך לשוא. יהיה הכי נחמד אם יקחו סוף סוף את האתר מנווה אטי"ב ויעמידו את השרותים למכרז. הגיע הזמן
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בל עפרי - מתחם תיירותיבל עפרי - מתחם תיירותי מומלץ מפה9.7העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף. אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין קרא עוד


המוזיאון הפתוח לצילום תל חיהמוזיאון הפתוח לצילום תל חי מומלץ מפה9.4המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה בתל-חי הוא המוזיאון היחיד בארץ המוקדש לצילום בלבד. בכניסה למוזיאון מוצבות מצלמות עתיקות שגודלן העצום וסרבולן מבהיר באחת את ההתפתחות האדירה שעבר התחום ממצלמות ידניות בגודל אדם למצלמות כיס דיגיטליות. מתחלפות בו שתי תערוכות צילום בשנה ויש גם תערוכת צילומים קבועה. בתערוכות מציגים צלמים ידועים מהארץ ומהעולם ופעם בשנה מוצגת תערוכה של בוגרי בתי הספר לצילום בארץ. התערוכות המתחלפות המתארחות בחלל הנעים מעניינות ומצדיקות את ההגעה לאצבע הגליל. המוזיאון שואף לקרב את הקהל לאמנות הצילום על כל היבטיה ומציע הפעלות בצילום לילדים וקורסים למבוגרים. בחדר הקמרה אובסקורה מומחשת האמרה שתמונה שווה אלף מילים. בחדר החשוך מבינים בפשטות איך פועלות עדשות המצלמה ומתרגמות את הנראה דרכן לתמונה. ילדים כמבוגרים יכולים לפתח תמונות שעיצבו בחדר חושך ולראות את הקסם הכימי מתהווה לנגד עיניהם המשתאות בסדנת פוטוגרמה. אפשר גם לצלם בחצר גן הפסלים במצלמת נקב ולהשתתף בעוד פעילויות משובחות המבהירות את תורת הצילום בפועל. בסוף הביקור אפשר לצאת החוצה, להתרשם מפסלי החוצות של איזור התעשייה המטופח ולנשום קרא עוד
עוד אטרקציות