טביתא קומי

הצריח הנראה כמעט מכל מקום ביפו העתיקה שייך לכנסייה ומנזר קאתוליים פרנציסקניים שנבנו בסוף המאה ה-19. הכנסייה, המצטיינת בויטראז'ים, פסלים ואיקונות בעלי פאר רב, נמצאת בכיכר קדומים, היכן שצמחה אחת הערים העתיקות בעולם, ובמקום בו התקיימו בעבר
כנסייה ביזנטית, מצודה צלבנית, ובית הארחה לעולי רגל שהוקם במאה ה-17. במרתף המנזר נראים שרידי המצודה הצלבנית ובאחד החדרים של האכסניה הפרציסקנית מסופר ששהה נפוליאון בשנת 1799. הנצרות מזהה את הכנסייה עם המקום בו פטרוס, תלמידו של ישוע ואבי האפיפיורות, ראה חזיון שבו התיר לו האלוהים לאכול מאכלים לא כשרים ובכך, באופן סמלי, פתח את העולם הנוצרי בפני מאמינים שאינם יהודים. לכן מוקדשת הכנסייה לאותו פטרוס, ומעל המזבח תלויה תמונה גדולה המתארת את הסצינה החשובה הזו מהברית החדשה. לאורך הקירות מופעות תמונות נוספות בהן של הקדוש ג'ורג' על הסוס המעופף ותבליטים שמתארים את 14 תחנות דרך הייסורים של ישוע.
כיום, משמשת הכנסייה בעיקר את אוכלוסיית העובדים הזרים בישראל שמגיעים אליה בהמוניהם ביום שבת (ולא ראשון). מלבד זמני התפילה פתוחה הכנסייה למבקרים ומומלץ להגיע אליה בחג טביתא, הנערך חודש לאחר הפסחא של הקתולים.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות