1 הגדל תמונה
פינת משחקים
הועלה על ידי נוריתצ
2 הגדל תמונה
במבים
הועלה על ידי נוריתצ
3 הגדל תמונה
האגם
הועלה על ידי נוריתצ
4 הגדל תמונה
מנוחת היען
הועלה על ידי נוריתצ
5 הגדל תמונה
סירות הפדלים
הועלה על ידי נוריתצ
6 הגדל תמונה
חיים בשלג
הועלה על ידי מערכתמפה1
7 הגדל תמונה
איילים בשלג
הועלה על ידי מערכתמפה1
 

במבי ובמבות

מי המעיין שנבעו באין מפריע בכניסה לקיבוץ יראון כוסו במהלך השנים בסבך צפוף של קנים, ובתוכו מצאו מסתור עופות מים ויונקים קטנים ובינוניים. שנים רבות היתה כאן פיסת טבע פראית, עד שהתגלה הפוטנציאל התיירותי שלה והנביעה הפכה לאגם חי ובצמידות אליה פינת חי. הילדים ייהנו כאן מפעילות מגוונת וממרחב מוגן: במרכז האתר אגם קטן ובו סירות פדאלים שטות בין איי הסבך. בעלי הסבלנות שביניכם יוכלו לשכור חכות דיג ולחכות שהמזל יאיר להם פנים. סביב האגם רצועת דשא, מתקני משחק וגן חיות קטן. אפשר לרכוב על סוסי פוני, ללטף נברנים בפינת הליטוף, לשוטט בין בעלי כנף צבעוניים, לכבד את הברווזים בבמבה ולהאזין לקולות הגרגור, הקרקור, הגעגוע והציוץ. אפשר להפוך את ההליכה בין בעלי החיים למסעירה יותר בהליכה במסלול הסודות בעקבות כתב חידה. במסלול שמונה תחנות ובכל תחנה רמז לתחנה הבאה, עד לאחרונה שבהן. ניתן גם תאם טיול מודרך בעקבות פו הדוב בוואדי יראון. הסיור נמשך כשעתיים ופוסע בעקבותין של חיות היער.
אבל האטרקציה הגדולה של אגם חי יראון היא ללא ספק הבמבים. את היצורים העדינים האלה אפשר להאכיל באוכל שבמבים אוהבים במיוחד ושאותו אפשר לקנות במזנון. הם מחכים בסבלנות. הם יודעים שהנה זה מגיע ולא צריך להידחק, ממילא הילדים רוצים יותר להאכיל משהם רוצים לאכול. אין הורה שלא יימס ממתיקות למראה במבי עם נקודות אוכל מכף היד של הילד המאוד פרטי שלו. הכינו את המצלמות.

במקום מותר לעשות פיקניק, אבל אסור לעשות מנגל. בחופשת הקיץ עמוס כאן עד אפס מקום, אבל בשבתות חורפיות הרבה פחות מלא, וגם אם אתם מזדמנים לאזור בימי שישי יהיה לכם הרבה מקום.

( 41 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • sasmic

  sasmic
  נחמד מאוד לילדים|4 03.01.15
  הגענו למקום לאחר שישנו בבית ההארחה ביראון, כך שהכניסה הייתה ללא עלות. המקום חביב ביותר, מטופח וכולל מספר אטרקציות לילדים. סה"כ העברנו במקום כשלוש שעות. לא שווה הגעה במיוחד מהמרכז אבל אם אתם באיזור בהחלט כדאי לקפוץ.
 • yoavbp

  yoavbp
  מקום כייפי לבילוי עם הילדים |4 30.12.14
  דבר ראשון יצוין כי הביקור באגם חי מומלץ בהחלט אם אתם בצפון עם הילדים באיזה צימר. אין צורך ולא מוצדק לנסוע לשם במיוחד שכן פינות חי יש לא מעט באזור המרכז. בסה"כ מדובר בפינת חי מושקעת יותר שמתפרסת על שטח גדול ובמרכזה האגם. המקום לא הומה אנשים ופחות ממוסחר מה שהופך את הבילוי להרבה יותר כייפי. ניתן לקנות ב- 10 ש"ח ערכת האכלה לחיות השונות. אז מה היה לנו: עופות מים, קצת כלובים עם עופות נוספים, קצת נחשים, הרבה עיזים שמסתובבות וכיף להאכיל אותן, אלפקות, איליים ויענים. בסה"כ הילדים ואנחנו נהנינו מאד מהביקור במקום. הורדתי כוכב על המחיר: 30 ש"ח למבוגר, 40 ש"ח לילד.
 • bstmoshe

  bstmoshe
  פעם שלישית ועוד היד נטויה! |5 03.08.14
  מקום נהדר, נעים, שקט, לא ממוסחר אבל מוקפד! כל הכבוד למתפעלים. כל מה שילדים קטנים צריכים ומבוגרים. הרבה רוח וצל, הרבה תעסוקה איכותית לילדים. ארץ ישראל הישנה והטובה!
 • jhrt09

  jhrt09
  אגם חי קפיצה קטנה לחו"ל|5 21.05.13
  אנחנו שכנים מתוקף כך אנחנו מבלים הרבה באגם החיי. ומה שנעים שהם כל-הזמן מתקדמים, משנים, מגוונים מוסיפים צובעים שותלים. ממש פינת חמד. אפשר להביא צידנית לפיקניק ארוחת בוקר או צהריים ולפקנק על השולחנות ליד האגם, הברווזים מגיעים לאכול את שאריות הלחם והציפורים את הפרורים הנותרים. המקום נקי! יפה עם עצי נוי מרהיבים. הצוות במקום מקצועי, לבבי, מסביר פנים, ותמיד אנחנו לומדים עוד משהו חדש. ברווזים ואווזים, טווסים שמסתובבים בין הרגליים ומשווצים בנוצותיהן היפות, סוסי פוני חמודים שניתן לרכוב עליהם חוטמנים זוחלים ארנבונים, פסיונים ואין ספור ציפורים, תרנגולות, אמו ואלפקות. ואפילו סירות פדלים לשייט באגם, מושלם
 • liorakd

  liorakd
  בילוי מצוין לילדים|5 31.08.11
  לא זול, אבל הילדים נהנו מכל רגע. התחלנו עם ספינת הפדלים, המשכנו עם פינת החי (הילדים מאוד נהנו להאכיל את הבמבי בעלים) וסיימנו בגינת השעשועים. הגענו ביום חול כך שלא היה עמוס - כנראה שבשעות העומס המקום פחות נעים. אל תצפו ליותר מדי מהארוחות שמציע המזנון.
 • eshlomi

  eshlomi
  כמה|1 05.08.10
  אתה מגיע למקום אחרי ציפיות, ומגלה שאחרי ששילמת מחיר כניסה לא נמוך, עליך לשלם שוב, על חכה , על שיט באגם ( הרי לזה הגענו ). במקום חצר משחקים כמו כל גן ציבורי אחר, חצר משק עם מעט מאוד חיות, ופינת ליטוף עם 4 שרקנים ו-3 ארנבות,שאיך לאמר לא כל כך בקו הבריאות. העופר שמסתובב בשטח נושך את הילדים. סוסי הפוני לרכיבה היו מאוד עייפים וממש ריחמתי עילהם כבר. ושוב למרות שהמקום מיועד רק לילדים, גובים פה מחיר גם על המבוגרים. לא אתאר לכם את מימי האגם והפחד הגדול שמה אחד הילדים יפול לאגם - כי סכנת הטביעה תהיה אחת הבעיות הכי קטנות. וכך אחרי ליטוף קצר, שיט של -20 דקות באגם, שטיפת ידיים נסענו חזרה. חבל
 • surujon2

  surujon2
  מקום חביב ביותר...|4 27.05.10
  היינו ב-20.05.10 , הילדים מאוד נהנו. יש מדשאות - גן שעשועים חביב,פינת חי ופינת ליטוף וכמובן שייט באגם. * זהירות בפינת חי יש במבי שנושכת * נשכחה את הבת שלי ועוד מספר ילדים אחרים שהחלו מיד לבכות.
 • eliko421

  eliko421
  הרבה חיות ופעילות באגם|4 07.10.09
  פינת חמד טובה לילדים. לא ביום חם.
 • תניל

  תניל
  בקטנה|3 30.08.09
  בסך הכל מדובר בפינת חי משודרגת, עם כלובים קטנים. הילדים נהנו, אך בסה"כ מתאים לביקור קצר רק אם אתם באזור. האגמון חביב אך די חוצפה לגבות על השייט בסירה תשלום נוסף על המחיר הלא נמוך ממילא.
 • שש2309

  שש2309
  סתמי|3 24.08.09
  חיפשנו מקום לבילוי עם הילדים בדרך חזרה מהחופשה בצפון. הלכנו בעקבות הממליצים הרבים. ניתן לסכם את החויה במקום לסתמית. אמנם מזג האויר בחודש אוגוסט היה נפלא ולא היו הרבה אנשים אך לא מצאנו שום ייחוד במקום זה. פינת חי וליטוף- ניתן למצוא במקומות אחרים, הפארק קטן וגם מהאגם לא נפלנו ולמי שלוקח סירת פדלים הכניסה למקום הופכת ליקרה ללא הצדקה. לכן- מי שעובר באיזור ואין לו אלטרנטיבות מעניינות יותר יכול להגיע.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מרכז מבקרים בחברת עליתמרכז מבקרים בחברת עלית מומלץ מפה9.2בקצה רמת גן כבר לא נידפים ריחות מתוקים ומגרים של שוקולד, הם נישאו משם לנצרת עילית. בממלכת השוקולד של ישראל לא תמצאו את ווילי וונקה מ"צ'רלי בממלכת השוקולדה" אבל כן תראו איך מושא התאווה החום מתגבש לקוביות. בין אם אתם נשבעים באגוזי, רבים על סוג פסק הזמן המועדף או אוהבים את טעמו המיושן של הטוויסט, סיור בקווי הייצור של המוצרים המתוקים של החברה יגרום לכם אושר ילדותי ועלייה משמעותית ברמת הסוכר. הביקור נפתח בסרט אנימציה קצר המתאר את תהליך הפיכת פולי הקקאו לשוקולד. אחריו לובשים חלוק וכובע ובמראה של עובדי מעבדה נכנסים אל המפעל הסטרילי. בסיור עוברים ליד מכונות הייצור ורואים איך הנהרות החומים של השוקולד הופכים לחטיפים המוכרים. באולם המסטיקים צופים במכונת הבזוקה בת ה-40, שככלי מלחמה ישן ומשומן יורה 800 בזוקות בשעה ומקבלים רצועת מסטיק חמה ומהבילה היישר מפס הייצור. אולמות הכנת המאפים והשוקולד קשים במיוחד. הריח החם ממלא את החלל וכמעט אי אפשר להתאפק מלהתנפל על אחד המסועים, לשכב עליו, לפתוח פה גדול ולחכות שהממתקים ייסעו ישר לתוך הלוע, או לקחת כמה לוחות וופלים ולבנות מהם בית קטן. ביסקוויטים, וופלים ונוזלקרא עוד
עוד אטרקציות