1 הגדל תמונה
המפל אחרי הגשמים 23.1.10
הועלה על ידי goodlife
2 הגדל תמונה
המפל התחתון יתר + הבריכה 23.1.10
הועלה על ידי goodlife
3 הגדל תמונה
צוק משושים
הועלה על ידי tolomon
4 הגדל תמונה
תצפית על מפל עיט
הועלה על ידי tolomon
5 הגדל תמונה
המפל הרזה של הקיץ
הועלה על ידי קינדר
6 הגדל תמונה
חצב בדרך אל התצפית
הועלה על ידי קינדר
 

נקודת התצפית המסודרת של מפל עיט היא הפתעה נעימה שאירגנה רשות הטבע והגנים בשוליה המזרחיים של שמורת יהודיה בגולן. מי עין עיט, הנובעים בערוץ נחל בעל שם דומה, נופלים אל קניון בזלת עמוק וממשיכים הלאה, עם הקניון, עד התחברות הערוץ לנחל יהודיה, כארבעה קילומטרים מערבית למפל. מחניית עפר רחבת ידיים יוצאת דרך סלולה של כ-100 מטרים, המתאימה גם לכסאות גלגלים, ומגיעה עד קצה מצוק קניון עיט. מנקודת תצפית זו אפשר לראות בחורף את המפל שוצף ובקיץ זרם איתן שמגיח מתוך הצמחייה הירוקה. שביל המתפצל שמאלה מוביל, דרך גשרון מעל ערוץ הנחל, אל התצפית המזרחית. התצפית מכוונת, בעזרת שלט הסבר, אל תופעת עמודי הבזלת, הנקראים גם משושים, שנחשפו על קירות הנחל.

שביל קצר ונהדר הולך מערבה על המצוק וחוזר לחניון. לאורכו עוד נקודות תצפית יפות על חלקו התחתון של המפל הגדול וכן על מפל נוסף בהמשך ערוץ נחל עיט. זרם המים מלווה את ההליכה. בסתיו מזדקרים חצבים לבנים לצד השביל ומרעננים את היובש הכללי מחוץ לנחל ואפשר לנצל את הרוח הנעימה וצל עצי האלון הבודדים לפקניק.

( 13 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  אכזבה|3 18.04.17
  הגענו בפסח תוך ציפיה שבעונה זו המים ישפעו וישצפו התאכזבנו לגלות זרזיף דק. האתר עצמו מסודר ומאפשר תצפית בטוחה על המפל. לפחות נהננו מפריחה נהדרת והסבר על תופעת המשושים ושאר המנסרות הגאולוגית.
 • ocp

  ocp
  התצפית נהדרת|4 13.01.13
  החוויה האנתרופולוגית קצת פחות. בסוף השבוע היו שם כל כך הרבה אנשים ושיטות נהיגה יצירתיות, שקשה היה להנות מהנוף. ארץ קטנה עם שפם.
 • peereran

  peereran
  מפלון נחמד|4 21.04.12
  מפל נחמד באמצע הדרך, היינו בסוף שבוע האחרוון וכמעט ולא היו מים. יש פוטנציאל גדול רק חבל לא קוצצים את הקוצים והשיחים באזור,
 • iofer

  iofer
  מפל יפה|4 13.12.11
  בנוסף למפל אפשר לראות את עמודי הבזלת "המשושים". סידרו כאן חניה ושביל ורק חבל שלא דואגים לתחזוקה מדי פעם.
 • UDYM44

  UDYM44
  מפל יפהפה|5 15.04.11
  תוך כדי רכיבה על ציר המפלים ראיתי את השלט למפל.השביל מותאם לכסאות נכים וכמובן לעגלות תינוקות.מתאים להפסקה קלה.
 • galiavu

  galiavu
  על הדרך|4 10.04.11
  בארץ שבה כל מפלון הוא ניאגרה פולס, מי שחפץ לסמן "וי" על מפל בגולן יכול לעצור לרבע שעה ולהתבשם מהרבה ירוק, פריחה ומים זורמים בלי חסכמים.
 • gisack

  gisack
  טיול לאחר הגשם|5 28.02.11
  יש במקום חניה מסודרת שביל הליכה מסודר במרחק של 50 מטר מהחניון מתגלה המפל, המפל לאחר הגשם שוצף מראה מלבב בארצנו הצחיחה.
 • goodlife

  goodlife
  טיול אינסטנט - שווה|5 23.01.10
  ביקור חוזר לרגל הגשמים הרבים...שווה לעצור כי המקום הורחב ויש גם תצפית למפל התחתון יותר (שנופל לבריכה מרשימה) וכן מוקמה במקום תערוכה - "אמנים מהגולן נוטעים אמנות ידידותית לסביבה" שתוצג עד פסח. ראו תמונות של התערוכה, הבריכה התחתונה והזרימה אחרי הגשמים ! 6.8.09 נוסעים על ציר המפלים, יורדים לחנייה המוסדרת, הולכים 50 מ' והופ אנחנו בתצפית ! אמריקה... בקיצור - מתאים להכי עצלנים שיש , וגם לכל היתר. מומלץ לעצור ל פעם שאתם בדרך ויש לכם 10 דקות פנויות.
 • eliko421

  eliko421
  השקעה מוצדקת|5 07.10.09
  תצפית בסטנדרט "זר", עם שילוט, חניה מסודרת, פעמוני רוח (חלקם ברמת "יצירה בגן") ומסלול נוח לתצפית על המפל. המפל "פעיל" כמובן רק בחורף ובתחילת האביב. באוקטובר עדין ישנו זרזיף מים לא מרשים.
 • naftalyk

  naftalyk
  מסלול לנכים (גם במובן השלילי)|3 06.09.08
  מקום יפה, אך מסודר מידי. הקירבה לשטחי אש לא מאפשרת התקרבות למים, ולכן מתקבל מסלול כמעט וירטואלי. אין מה להגיע במיוחד.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בל עפרי - מתחם תיירותיבל עפרי - מתחם תיירותי מומלץ מפה9.7העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף. אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין קרא עוד


יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.4משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
עוד אטרקציות