מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

מומלץ מפה
9.3
1 הגדל תמונה
מוזיאון המדע בירושלים
הועלה על ידי eyalsh
2 הגדל תמונה
מוזיאון המדע בירושלים
הועלה על ידי eyalsh
3 הגדל תמונה
מוזיאון המדע בירושלים
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
מוזיאון המדע בירושלים
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
אלומיניום
הועלה על ידי ברק אורי
6 הגדל תמונה
מראות
הועלה על ידי ברק אורי
7 הגדל תמונה
גלגלות
הועלה על ידי ברק אורי
8 הגדל תמונה
מיצג בנושא תרופות
הועלה על ידי sagi44
9 הגדל תמונה
מיצג בנושא "קול"
הועלה על ידי sagi44
10 הגדל תמונה
מוזיאון המדע
הועלה על ידי sagi44
11 הגדל תמונה
מיצג נשימה
הועלה על ידי sagi44
12 הגדל תמונה
פעילות במוזיאון המדע
הועלה על ידי moshida
13 הגדל תמונה
פעילות במוזיאון המדע
הועלה על ידי moshida
14 הגדל תמונה
חתימה בספר האורחים במוזיאון המדע בי-ם
הועלה על ידי moshida
15 הגדל תמונה
פעילות במוזיאון המדע
הועלה על ידי moshida
16 הגדל תמונה
פעילות במוזיאון המדע
הועלה על ידי moshida
17 הגדל תמונה
פעילות במוזיאון המדע
הועלה על ידי moshida
 

תערוכות המוזיאון מורכבות ממוצגים אינטראקטיביים שכל אחד מוזמן לבוא ולגעת בהם, להפעיל את הראש, ולשחק. התערוכות הופכות את המדע ואת הטכנולוגיה נגישים למבקר הממוצע ומראות את היסוד המדעי, ובעיקר פיזיקלי, של פעולות יומיומיות ומכשירים שהפכו לחלק מחיינו, ולכן מתאים לכולם, מבוגר כילד, דתי כחילוני, ירושלמי כתל אביבי. תערוכת "מה הקשר?" עוסקת בדרכי העברת מידע בין בני אדם לאורך ההיסטוריה, "לאור החשמל" מתמקדת בהפקה ובשימושים של החשמל בחיינו, ו"מנוף לגילוי" מציגה מתקנים מכניים פשוטים העובדים ללא מנוע או חשמל והופכים לגן משחקים באגף הגיל הרך. ראוי לציין שהתערוכות מתחלפות מעת לעת ולכן אם אתם לא אוהבים הפתעות כדאי להתעדכן באתר האינטרנט של המוזיאון בתערוכות הפעילות.

קרוב לכניסה תתקלו בתערוכה חביבה, אופיינית למוזאוני מדע, של אשליות אופטיות, וסמוך לה בתערוכה "מדע זה כל הסיפור" שתיקח אתכם למחוזות הילדות ואל הסיפורים והשירים שאהבתם ותוך כדי תבחן סוגיות טכנולוגיות שמופיעות בתוך היצירות. המתקנים בחוץ, שמושכים את תשומת לב הילדים, שייכים לתערוכה המסבירה כיצד האדם מנצל את תכונות המים ובעיקר את כוח המים כדי להניע מכשירים ומכונות מורכבות. בקומה השנייה תמצאו חלל עם משחקי חשיבה שמשחקים בזוגות . נכון - עמוס, הרבה אופציות, לעתים מאוד רועש, ואולי צריך להגיע יותר מפעם אחת כדי לחוות את הכל, אבל סך הכל זה חלק מהיופי של המקום החי הזה. המעוניינים לחסוך לעצמם נסיעה וכבר למחרת לחזור לכאן או לאחד משלל האתרים החשובים הנמצאים בגבעת רם, ניתן להישאר ללון בבית ההארחה ע''ש יצחק רבין שנמצא בסמוך.

( 51 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • TSLA

  TSLA
  מוזיאון מרשים ומהנה|4 13.07.12
  אפשר לבלות בו שעות, גם אם לא מתעניינים בכל המוצגים. חלק מהמוצגים דורש טיפול, אבל בסה"כ חוויה מעניינת לכל הגילאים. כדאי להגיע מוקדם לפני ההמונים
 • אוריתודורון

  אוריתודורון
  נהדר לגדולים וקטנים|5 17.07.11
  מעניין מאוד למבוגרים וילדים בכל הגילאים. אפשר לחזור שוב ושוב. מוזיאון ענק. תערוכות חדשות כל שנה. פעילויות לילדים והדרכות טובות למבוגרים ולילדים ללא תשלום נוסף. בדרך כלל מוצע גם מופע בתשלום, אך לדעתי כדאי לוותר עליו. מחיר הכניסה גבוה וגם אם נמצאים יום שלם יש מספיק עניין ללא המופע בתשלום הנוסף.
 • chatool

  chatool
  כן ירבו|5 23.04.11
  ביקרנו היום לראשונה במוזיאון המדע עם ילדים בני 5 ,9,12,14. בילינו כארבע(!) שעות מהנות מאד. יאמר לזכות המקום שהסתובבו הרבה מאד מדריכים שאפשר היה לפנות אליהם בכל שאלה בעניין זה או אחר והם נענו ברצון ובידע רב. זכות נוספת - בתחילת הביקור הילדים קיבלו מדבקות עם שמם ומס' הטלפון של אחד ההורים וזאת כדי להקל על מציאתם במידה והם הולכים לאיבוד. כל הכבוד על היוזמה, חשוב ביותר במיוחד כשמדובר בילדים מאד מאד צעירים. בין כל הפעילויות המעניינות, ראינו הצגה הנקראת "דר' מולקולה" - עשוי יפה מאד. גם אינטיליגנטי, גם מלמד וגם עם הרבה הומור. כן ירבו מוזיאונים כאלה! נחזור בהחלט!!
 • nachsht

  nachsht
  בילוי מעניין ומהנה|5 29.01.11
  למרות העומס בשבת, בילינו שלוש שעות מהנות במקום - ענין מאד את הגדולים (8) כמו גם הקטנים (שנתיים). מגוון הפעלות הממחישות היטב תופעות טבע שונות. מתוחזק היטב וסה"כ מומלץ
 • יכוב

  יכוב
  מעניין ומסקרן|5 28.09.10
  בכל פעם אנחנו נהנים לשוב למוזיאון המרתק הזה.פשוט כיף ,יום מלא פעילות ועניין לילדים ולמבוגרים.
 • inbarin

  inbarin
  אטרקציה מדהימה לכל הלדים|5 25.09.10
  מקום מצוין לכל הגילאים גם להורים יש פינות לכל גיל
 • נירית1

  נירית1
  לימוד תוך הנאה|5 08.09.10
  מזויאון חביב מאד, זהו לנו ביקורנו השני ובשני הביקורים נהננו מאד. במקום פעילות מדעית פשוטה לילדים, מלווה התנסות אישית והסברים כתובים. נכון להיום מוצגת במוזיאון התערוכה "ממעמקים" המציגה יצורים מדהימים שהתגלו במעמקי האוקיינוס. במקום חניה חופשית והוא סגור בימי ראשון.לציין שחלק מתמתקנים לא עבדו ונראה שתחזוקת המקום מעט לוקה בחסר. מומלץ מאד.
 • רותואייל

  רותואייל
  מצטרפת לכולנו|5 03.09.10
  סוף אוגוסט, בהמלצת המוזיאון הגענו בשלוש וחצי. היה כייף גדול, הדרכה על חשמל סטאטי- מקסימה, וכמובן- תערוכת דיפ!
 • talialon

  talialon
  עץ ענק של אנטנות סלולריות בחצר|1 31.08.10
  לא נחזור לעולם למקום בו מתיימרים ללמד מדע אך בחצר במרחק של לא יותר מ 5 מטרים ממאות ילדים כל הזמן קורן לו עץ ענק של אנטנות סלולריות,איפה הבטיחות? האחריות? שיתביישו לעצמם המנהלים, האם היו מניחים דבר כזה על חלון ביתם? ברגע שהבחנו בזה פשוט ברחנו משם.
 • l9901

  l9901
  לסקרנות אין סוף...|5 17.08.10
  היינו עם שלושה ילדים: 4,6,9 כולם מאוד התעניינו, וניסו כל דבר. ילדים הם עם סקרן.. העסיקו את עצמם מאוד יפה, שאלו שאלות, התעניינו. גם הקטן נהנה מאוד. הם יכולו להשאר מבחינתם כל היום במוזיאון. אבל לנו, היה קצת חם, היו המון אנשים... ואת המזגן במקומות מסויימים לא כל כך הרגישו. להם זה כמובן לא הפריע להמשיך ולהתלהב...זרמנו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מוזיאון הרצלמוזיאון הרצל מומלץ מפה9.3מוזיאון הרצל הוקם מאה שנים בלבד לאחר הולדת הרצל ומציע למבקריו מסע אור קולי, הפורס את לבטיו של הרצל, קשייו, הצלחותיו והרעיונות שבבסיס חזונו. הקהל זוכה להתרגש עם הרצל, להתאכזב איתו, עד כדי כך שיוצא מהביקור עם מחשבות עמוקות על המורשת שהשאיר אחריו עד עצם היום הזה. **להזמנות התקשרו > 072-3946544** **שעות פעילות** ימים א'-ה': בשעות 8:30 – 18:00 (כניסה אחרונה: 17:00) יום ו': בשעות 8:30 -12:20 (כניסה אחרונה: 11:30) **מתקני המקום** - **הר הרצל** * הסיורים נערכים כשעה וחצי. - **המרכז החינוכי** - מציע מערך רחב של תכניות, פעילויות, כנסים, ימי עיון, השתלמויות וסדנאות ייחודיות, המתפרסות על טווחי זמן שונים – בין מספר שעות עד למספר ימים, בהתאם לקהל היעד ולדרישותיו. המערך מותאם הן לתושבי ישראל והן ליהדות התפוצות. - **סיור במוזיאון** - מיצג אור קולי ייחודי הלוקח את המבקר לסיפור חייו המסעירים של בנימין זאב הרצל. במהלך מסע זה, נפגש המבקר עם חזונו, דרכו ומורשתו של חוזה המדינה ואף זוכה למבט עדכני על המציאות של ימינו במפגש מרגש של חזון ומציאות. * הסיור אורך כשעה. * הסיור מתקיים בקבוצות כולל הדרכה, ומחקרא עוד
עוד אטרקציות