מצבת קבורה מפוארת, מן המאה הראשונה לפנה"ס, המיוחסת לאבשלום בנו המורד של דוד המלך. המסורת הערבית מייחסת אותו למשפחת פרעה ואילו הנוצרים משייכים את הקבר שמאחורי המצבה לקבר יוסף אבי ישי. המצבה היא אחת משרשרת מצבות חצובות בסלע הכוללת גם את קבר זכריה וקבר בני חזיר. מן היפות שבמצבות הסלע הקדומות בארץ ישראל כולה.

אין גישה לרכב עד האתר, אתר לא מוסדר. חנייה לרכב בחניון נקבת השילוח כ-250 מטר מן האתר.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dafnag

  dafnag
  כיום אפשר וכדאי לבקר ברגל|4 11.09.11
  המיקום המצוין כרגע ב"מפה" אינו נכון והמצבות כ-700 מ' צפונה. טיילת העופל, המשעול האחרון ודרך השילוח שנבנו בהשקעה רבה מאפשרים גישה נוחה ובטיחותית. יש אוירה מיוחדת בהתקרבות איטית למבנים עתיקים אלו (בירידה ב"משעול האחרון". חניה אפשרית ב"עיר דוד" (חניון גבעתי) או ליד כנסיית גת שמנים במורדות הר הזיתים.
 • goodlife

  goodlife
  דברים זזים בעיר המתים|4 18.01.11
  עמותת עיר דוד פועלת בתנופה רבה להחזיר לאזור הקברים את הכבוד המגיע להם. חידוש קברים ומצבות, איתור של כל הנפטרים ע"מ להקל על מציאת נקברים ועוד. בין לבין שווה ביקור בקברים המומונטליים המשויכים לתקופת בית שנע - יד אבשלום (שכלל לא קשור לאבשלום...) וקבר זכריה (שכלל לא קשור לזכריה. העיצוב המיוחד ושובה העיין שווה הצצה. קבר בני חזיר באמת שיייך למשפחת כהנים זו...היום נעים ונוח לצעוד בשבילים ולהתרשם מהתחדשות המקום.
 • dove2

  dove2
  גישה ממדרגות שביל ירושלים|4 11.10.09
  בירידה מעין צורים לגיא בן הינום עוברים במצבה המרשימה הזאת המיוחסת למקום קבורתו של אבשלום בנו ל דוד המלך.
 • danam_20

  danam_20
  כדאי לעצור לתצפית|4 18.11.08
  המצפה אבשלום בדרך העופל ולהשקיף גם על עם שאר הקברים המפורסמים - קבר זכריה וקבר בני חזיר. אפשר להגיע עד הקבר במדרגות "שביל ירושלים".
 • guyeran

  guyeran
  מאד מרשים - מהכביש|4 24.12.04
  לא רק שהגישה לא נוחה - היא לא בהכרח מומלצת בטחונית. הגיא כולו מאד מרשים (כמו כל הנשקף מנסיעה סביב החומות - דרך העופל) כשיד אבשלום וקבר זכריה מככבים למרגלות הר הזיתים. מומלץ לעצור באזור פינתה הדרום מזרחית של החומה ולהביט - נוף קדומים של ממש.
 • batami

  batami
  מצבת קבורה|4 14.12.04
  מצבת קבורה מפוארת מתקופת בית שני. מעבר למראה המרשים מהכביש, אין ערך מוסף בטיול רגלי באתר.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


פארק איילון-קנדהפארק איילון-קנדה מומלץ מפה9.4לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.קרא עוד
עוד אטרקציות