מוזיאון יוסף באו

קירות הסטודיו בדירה התל אביבית הישנה מעוטרים בציורים שעוסקים בשפה העברית, בכרזות, בציורי שמן וגם בציורים מהשואה. רב האמן יוסף באו ז"ל היה גרפיקאי, מאייר, קריקטוריסט, סופר ומחלוצי ההנפשה בישראל. בסיור במוזיאון מגוללות בנותיו צלילה והדסה את סיפור חייו המרתק. בין היתר הן מספרות שרק לאחר מותו ב-2002 גילו שאביהן הציל יהודים רבים בשואה כשזייף למענם תעודות ומסמכים בגטאות ובמחנות הריכוז. בהמשך התברר להן שלימים השתמש בכישוריו הגראפיים גם בעבודתו במוסד הישראלי.

כשעלה עם משפחתו ארצה מפולין הוא פתח סטודיו לגרפיקה ואולפן לסרטים מצוירים שהרכיב מחלקי מכשירים שליקט. כדי להציג את עבודותיו בנה קולנוע זעיר בסטודיו. רבות מעבודותיו תיעדו את מוראות השואה, שמהן ניצל, אך תמיד עם מסר אופטימי ובדגש על האמונה באדם ובטוב שבו.
כשהלך לעולמו הסטודיו כמו קפא בזמן, היצירות השתמרו כמות שהן ואפילו כלי העבודה נותרו במקומם. הדסה וצלילה, בנותיו, עושות כל שביכולתן כדי להמשיך ולקיים את פנינת התרבות בעלת הערך ההיסטורי מחסכונותיהן. ברוח האופטימית שירשו מאביהן הן חולמות להרחיב את המקום למוזיאון שיתעד את גבורתו של אביהן ותרומתו החשובה לשפה העברית, לתחומי הגרפיקה וההנפשה בישראל.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ocp

  ocp
  ראוי לשימור ולביקור|5 25.05.14
  חלל קטנטן אבל מלא כל כך בהשראה, בהומור ואהבה. מקסים לראות את הערצת הבנות לאביהן המוכשרולקבל השראה מזוגיות מופלאה ומאדם שהיה ליברל ופטריוט בעת ובעונה אחת. בנותיו של יוסף באו נאבקות על שימור המקום ואמורות ככל הנראה לפנותו ולעבור למיקום אחר עם תום תקופת השכירות.
 • aziza

  aziza
  ראוי מאוד לשימור|5 08.12.10
  אי אפשר שלא להתאהב בדמותו של יוסף באו אחרי הביקור במוזיאון שהיה פעם ביתו. הסיור חושף את סיפור חייו המרתק של באו ואת היצירות שהצילו את חייו והפכו אותו לאייקון קופירייטינג / אנימציה. עכשיו הגיע תורנו להציל את המוזיאון. חובה כפולה לאוהבי השפה העברית והשפה הגרפית.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות