גבעת אבן החול הנמצאת בלב מכתש רמון ומכונה מנסרה או נגריה, קבלה את שמה בזכות דמיון שברי הסלע הפזורים עליה לבולי עץ וללבנים. ההסבר המדעי אומר כי לפני שנוצר מכתש רמון זרם קילוח מגמה לוהטת בקרבת הגבעה והחום של המגמה סדק את שכבות סלע החול, שהיו אז במעבה האדמה, בצורה של מצולעים בעלי ארבע או חמש צלעות. כשנוצר המכתש, ושכבות הסלע העליונות נסחפו עם כוחם האדיר של נהרות קדומים, נחשפה שכבת החול האפוייה והתבקעו ממנה שברים מצולעים בצבע אפור וחום. משושי הבזלת המוכרים מהגולן הם תופעה דומה של סידוק הסלע כתוצאה מטמפרטורה גבוהה.
המנסרה סמוכה לכביש החוצה את המכתש, כביש 40, ולמרגלותיה נמצא חניון עפר המתאים למכוניות ואוטובוסים. שביל מסודר, בנוי מעץ, עולה אל הגבעה שמראשה יש תצפית פנורמית על מכתש רמון.

כמו שאתם רואים מדובר באזור מדהים. חברת רמון תיירות מדבר מספקת לכם אפשרות להכיר את המקום דרך סיורי ג'יפים חוויתיים.

לטיולים נוספים במכתש רמון היכנסו למתחם מצפה רמון באתר מפה.

( 27 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dafnag

  dafnag
  שווה עצירה|5 20.08.13
  שביל על עמודים. הלוך ושוב באותה הדרך. 10 דקות לכיוון. התופעה מעניינת והילדים גילו עניין בהסבר. בנוסף שווה גם להכנס לחניון הבא ולצפות בערימות החולות הצבעוניים (המחצבה לשעבר) או אפילו לרדת למטה ולאסוף קצת בבקבוק.
 • yoavbp

  yoavbp
  אטרקציה גיאולוגית על הדרך|4 03.05.12
  נחמד לעצירה על הדרך, תופעה ייחודית ויפה. הביקור מתמצה ברבע שעה.
 • peereran

  peereran
  מומלץ בהחלט|5 20.04.12
  מומלץ בהחלט לכל מי שעובר במקום. מסלול קליל לכל הגלאים. כמובן שכדי להמשיך לאזור של החולות בכל מני צבעים לילדים כאשר ניתן לבצע זאת גם ברגל כ 10 דקות הליכה.
 • trattnh

  trattnh
  טיול קצר ומענין|4 19.04.12
  כל הגילאים נהנו - מגיל שנתיים שנהנה לטפס במדרגות עד המבודרים שהתרשמו מהאבנים המשושים... שווה לעצור אם נמצאים במכתש רמון.
 • sasmic

  sasmic
  מדהים|5 18.04.12
  אתר מרשים מאוד, מדהים לראות את הסלעים חצובים כתוצאה מהטבע בצורה כה יחודית. בנוסף במרחק קצר נמצא האתר עם החולות הצבעוניים שמהווים אטרקציה לקטנים. אתר מאוד מומלץ לקטנים ולגדולים.
 • ramoron

  ramoron
  תופעה מדהימה|5 31.03.12
  אתר קטן שהוא חובה לנוסעים למכתש. המסלול הקצר מדגים תופעה של סלע בזלתי בצורות (הדומה לבריכת המשושים)
 • goodlife

  goodlife
  תופעת טבע ייחודית|5 02.04.11
  הטבע שואךף לעיגולים ולכן מופיע בצורות הקרובות לו כמו משושה או מרובע. הכל מהחום האדיר שהיה מתחת לגבעה ולכן נוצרו הצורות המיוחדות. תר יפהפה נוח לצפייה ולהנאה.
 • talushle

  talushle
  מעניין ביותר|5 01.09.10
  נחמד, קצר, קל - ומעניין - גם מבוגרים וגם ילדים. כל האיזור אגב מדהים בעוצמתו.
 • ocp

  ocp
  מעניין|4 14.07.10
  טיול קצרצר (רבע שעה). ואפרפו החום- כמעט כל הטיולים במכתש משתדרגים באופן מופלא אם מקפידים להגיע מוקדם בבוקר או אחרי הצהרים (או בחורף...)
 • naftalyk

  naftalyk
  אטרקציה חובה במכתש|5 11.07.10
  בדרך לאילת או בכל טיול בסביבה, חובה לעצור ולטפס לגבעה. תופעת טבע מעניינת עם תצפית 360.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי עבדתגן לאומי עבדת מומלץ מפה9.5החורבות המשוחזרות של העיר הנבאטית העתיקה עבדת מתעוררות לחיים בכל ביקור. עבדת, אחת משש הערים הנבאטיות שהיו בנגב, ומהחשובות שבהן, הוקמה כתחנה לשיירות מסחר שהגיעו מפטרה בדרכן לחוף עזה. שיירות אלו נעו בנתיבים קבועים הנקראים יחד דרך הבשמים הנבאטית. השלוחה, עליה יושבת תחנת הדרכים שהפכה לעיר, מוקפת שרידי חקלאות מדברית שבה התמחו הנבטים כבר עם הגעתם לארץ כאוכלוסייה נוודית. העיר סופחה לאימפריה הרומית ושיגשגה בתקופה הביזנטית כפי שמעידים מבנים מרשימים, כנסיות רבות ומפעלי יין ושמן שנמצאים על השלוחה ועל מדרונה. בעזרת עושרם הרב, הביאו הנבטים את מיטב הבנאים והאדריכלים של התקופה והקימו מבנים גדושי קימורים וקשתות. המבנים השתמרו, חלקם בשלמותם, עד היום. בחלק העליון של העיר ניצב האקרופוליס שהיה המרכז המנהלי והפולחני של העיר. לצד שרידי מצודות ומקדשים אפשר להשקיף על האיזור בתצפית יפהפיה. במקום נחשפו מערות חצובות רבות, חלקן שמשו לקבורה ואחת מהן תפקדה כיקב לאיכסון היין שהופק בגתות העיר. היקב מזמין כניסה עם פנס לחדריו. ליד מרכז המבקרים, בתחתית ההר נמצא בית מרחץ רומי שמטרתו היתה לנקות ולפנק את גופם של הסוחרים המקרא עוד
המכתש הגדולהמכתש הגדול מומלץ מפה9.3המכתש הגדול המכונה גם מכתש חתירה, מזרחית לירוחם, הוא אחד מסדרת מכתשים באזור הר הנגב. המכתש מציג לבאים בשעריו, חלון גיאולגי מרתק לתופעת הטבע עצומת הממדים, המספרת ללא מילים על היסטוריה גיאולוגית וביולוגית מקומית בת אלפי שנים. המכתש הגדול סגור במצוקים ורק פירצה שיצר נחל חתירה באגפו הדרומי-מזרחי, מאפשרת את ניקוזו אל בקעת נחל צין. בקירות המכתש נחשפות אבני חול צבעוניות מתקופת הקרטיקון התחתון, מלפני מאה מיליון שנים. במרכז המכתש, בהר מטמור, נחשפות רבדות סלע כהות של סלעי גיר קשים מתקופת היורה, מלפני כמאה וחמישים מיליון שנים. בקרקעית המכתש, בסלעים מתקופת היורה, אפשר לראות מאובנים רבים של בעלי-חיים ימיים ובהם מאובנים של חבצלות ים. כביש 225 חוצה את המכתש ומוביל לנקודת התצפית בהר אבנון. מומלץ לסייר באתר העצים המאובנים ובאתר החולות הצבעוניים, הנמצא בסמוך לחניון האקליפטוסים. החניון מתאים גם ללינת לילה, לפני או אחרי טיול באזור.קרא עוד


פארק תמנעפארק תמנע מומלץ מפה9.3פארק תמנע הוא האח הישראלי של הפארקים הגדולים במדבריות אמריקה. הוא אמנם קטן יותר, אבל יש בו תצורות נוף ייחודיות לעולם כולו. החלק הדרומי של ישראל יושב בקצה אזור מרתק מבחינה גיאולוגית. זהו אחד משבעה מחשופים של סלע יסוד שמפוזרים בעולם ונקראים מסיבים. פירוש הדבר שהמבקרים במסיב דורכים על הסלע הראשוני ביותר שממנו מורכב קרום כדור הארץ. בשוליים של המסיב הערבי-נובי, שם נמצא פארק תמנע, מתערבבים סלעי גרניט אדומים וסלעים המורכבים מאבן חול מגוונת בסלעי גיר צהבהבים, ויחד הם יוצרים את המשהו המיוחד לפארק תמנע. אבל זה לא הכל. בשער הכניסה לפארק מצטיידים תמורת תשלום באיזי גייד, שהוא מדריך תיירים אלקטרוני. לאורך הדרכים ברחבי הפארק מפוזרות תחנות ממוספרות, ואתם פשוט עוצרים לידן ומקבלים הסבר מוקלט מהמכשיר. יש כאן מיכרות נחושת עתיקים וקניונים צבעוניים, כל מיני צורות שיצר הטבע באבן החול וציורי קיר קדומים, מסלולי הליכה ומקדשים וגם אגם מלאכותי קטן. בקיצור, לונה–פארק שלם של טבע ושל היסטוריה. לפני ששת אלפים שנה כרו כאן נחושת, ועד שיתגלה אתר קדום מזה תמשיך תמנע להיות אתר הכרייה הקדום בעולם. כאן עשה המין האנושי צעקרא עוד
עוד אטרקציות