2 הגדל תמונה
מבוך בעמק
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מבוך בעמק
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מבוך בעמק
הועלה על ידי מערכתמפה
 

ללכת לאיבוד בשדות העמק

למיכאל בולקא הרפתן היה חלום עוד מהימים שבהם חתך ושמר בכל סוף שבוע את עמוד המבוכים מעיתון הצופה. הוא חלם לבנות מבוך אחד משל עצמו. כשבגר, יצר מבוך שיחים ענק מ-3,000 מ' של שיחי פיטוספורום של שבילים מתפתלים באורך כולל של כשני קילומטרים. בבועה הקטנה שיצר לעצמו מיכאל, וממנה נשקפים שדות העמק, אפשר ללכת לאיבוד בשמחה. בנוסף, ישנו מבוך בדרגת קושי בינונית עשוי מחבלים וצמחיה. ובתקופת האביב צומח מבוך חיטה בדרגת קושי קלה.
ההולכים במבוך מוצאים את דרכם בעקבות סימני דרך של שירים וסיפורים ממיטב המסורת של ארץ ישראל ודברי חכמים. ההליכה במבוך עשויה לארוך כשעה ומתאימה לילדים מגיל שש.

פעילות לילה
קבוצות מוזמנות לתאם מראש לינת-שטח במדשאה הגדולה לצד המבוך. לרשות הקמפינגאים עומדים מקלחות מים חמים ושירותים, מקרר, סככה גדולה עם כסאות ושולחנות, כיורים ומקום למנגל. המקום כולו מואר בלילה והקבוצה כולה יכולה ליהנות מפעילות מבוכית לעת ליל.
המקום סגור בשבת
הכניסה למקום דרך המושב הדתי שדה יעקב. בתקופת החורף המקום פתוח בהתאם לתנאי מזג האוויר וכדאי לוודא פעילות.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  מבוך חדש ומאתגר|5 26.06.14
  פעילות סיום שנה לכיתה ג' התקיימה במבוך והיתה נהדרת. כר הדשא הענקי עושה חלק גדול מהעבודה. דשא מטופח גדול ישר עם כדורגל, חבל קפיצה, מטקות ועוד. מתברר שהילדים היום לא יודעים מה זה לקפוץ בחבל כששניים מסובבים וזה היה מוצלח מאד. שני מבוכים גדולים מעניינים חלק מהילדים נכנסו לשם פעמיים. ממש מותח לחפש את הדרך. בשניהם יש כתבי חידה חינוכיים ומעניינים. אוירה נעימה של חופש גדול.. יוני 2014: במקום שני המבוכים נפתח מבוך חדש ענק שתעיתי בתוכו לפחות שעה וחלק מהזמן ממש בלחץ שאולי לא אמצא דרך החוצה..
 • galiavu

  galiavu
  מדליק|4 13.04.13
  תחנה נהדרת למשפחות ולקבוצות בדרך צפונה, לכיף ולגיבוש. את מצב התחזוקה של המבוך עצמו אפשר לשפר - יש שלטים שנפלו, וגם לברזנט (המחליף את השיחים) לא תזיק מתיחה טובה. אבל הרעיון מבריק, וביום אביב שמשי אפשר ליהנות גם מהמדשאה הגדולה וממשחקי הכדור והחבל.
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  שווה ביקור אם אתם בדרך לצפון|4 21.10.11
  המבוך מעניין ומאתגר מבוגרים וילדים כאחד. מבטיח בילוי של כשעה במבוך עצמו. הדשא הרחב,המשחקים - שש בש, דמקה וכד', מבטיחים הזדמנות לבילוי נינוח שמאפשר גם פיקניק נחמד.הדבר היחיד שמפריע - הלכלוך שמשאירים אחריהם מטיילי ישראל
 • danam_20

  danam_20
  אם אתם בסביבה...|3 20.04.11
  המחיר הגבוה (30 ש"ח כניסה מעל גיל 4) מתפקד על תקן מסננת ובאמת אפשר להגיע גם בחול המועד ולהנות מהמקום. רק שאין שום דבר אחר חוץ מהמבוך (בהחלט מאתגר ו"רציני") בילוי של כשעה הוא מעל ומעבר.
 • עדית36

  עדית36
  לא סיפרו לנו שיש מבוך תירס|2 09.12.10
  לא סיפרו לנו על שום מבוך תירס עם כתב חידה. ההודעה במשיבון הודיעה שהמבוך בעמק פתוח עד 16:30 בחנוכה. הגענו ב-15:00 והיה סגור. (הגענו מרחוק). התקשרנו והסבירו לנו איך להיכנס. ראינו רק את המבוך הארוך ועשינו אותו, אני ובני בן ה-11 (שנהנה מכל רגע). מדובר במבוך אתגרי בהחלט, בעל מספר נקודות. בינתיים בחניה בחוץ, בעלי חיכה. הגיע בחור בן 20 פלוס, גבה ממנו 30 ש"ח עלי ו- 30 ש"ח על בני, והלך לדרכו. כל הסיפור ארך פחות מחצי שעה, אבל בני נהנה מאד. המדשאה היתה ריקה, והקיוסק סגור.
 • yoavbp

  yoavbp
  חביב פלוס|4 28.09.10
  קודם כל נתחיל בזה שהיינו בחוה"מ והמקום היה כמעט ריק מה שמוסיף כוכב לדירוג. במקום 2 מבוכים: האחד בשדה תירס במהלכו פותרים כתב חידה והשני -מבוך ארוך יותר במטע. כל מבוך אורך כ- 30 דק'. במקום מדשאה גדולה ומטופחת, פינות ישיבה ומשחקים (מטקות, כדורים ועוד). סה"כ פעילות חביבה וחינוכית (אהבנו את כתב החידה במבוך בתירס ). המחיר - 30 ש"ח לאדם מגיל 4 - לדעתי מן הראוי היה להוזיל. המקום סגור בשבתות.
 • ravivme

  ravivme
  חביב מאוד|4 25.04.08
  הייתי במקום עם שלושה ילדים. מי שבעיקר נהנה היה הגדול - בן 8 למרות שכמעט הלך לאיבוד... הקטנים יותר נהנו קצת פחות אז למה דירגתי כטוב ? כי הרעיון נפלא והיישום מצוין. המבוך לא פשוט בכלל, ולאורך כל הדרך טועים בלי סוף, כך שיש גם אדרנלין. חבל שהקרה הרגה את שיחי הפיקוס, ועתה המבוך עשוי יריעות ירוקות. ממה שראיתי בסרטון זה נראה לאין שיעור יפה יותר בעבר. בסוף הדרך יש כר דשא ענק ומטופח, פזורים בו כדורים, מטקות ועוד כמה משחקים. הילדים התענגו. משך הבילוי כולו כשעתיים. לסיכום: מומלץ אם אתם בטווח של 30-40 דקות, אחרת לא הייתי בא במיוחד. עדיף עם ילדים מעל גיל 6.
 • mifa_bar

  mifa_bar
  מושקע,שרות מאיר-פנים,יקר במקצת|4 08.04.07
  המקום מושקע.בנוסף למבוך יש גם מדשאה גדולה ובה הילדים יכולים לשחק.יש גם פינת גדיים שהילדים יכולים ללטף. המחיר יקר במקצת,בהתחשב שלילד מתחת לגיל 6 אין באמת מה לעשות במבוך. בנוסף הפיקוסים עדיין לא התאוששו מהקרה, כך שהמבוך אינו בדיוק מבוך טבעי אלא ''עטוף'' ביריעות ירוקות לכל אורך שביליו, דבר הפוגם במראהו הטבעי.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מוזאון העמקמוזאון העמק מומלץ מפה8.2עמק יזרעאל, רק הצירוף הזה מעלה בדמיון תמונה רומנטית של שדות חרושים, חקלאים אוחזים בטוריה ושיבולי חיטה כורעים ברוח. מיתולוגיה ארץ ישראלית של חלוציות והתיישבות. במוזיאון העמק בקיבוץ יפעת, היושב בצדו המערבי של העמק, לוקחים את הניחוח הנוסטלגי הזה צעד אחד קדימה, או במקרה הזה - אחורה, אל ימי ראשית ההתיישבות. בשטחו הנרחב של המוזיאון, מוצג אוסף מרשים בגודלו של פריטים משנות ה-20 וה-30 ועד לקום המדינה. מי שתולדות היישוב מרתקות אותו, ימצא פה עניין רב, גם אם הפריטים מוצגים בסגנון הישן. התצוגה משחזרת את שגרת היום יום של מתיישבי העמק ומתמקדת בחיי הקיבוץ. הלינה המשותפת, חדר הבגדים, המקלחות הציבוריות וחדר האוכל שבו התכנסו כדי לאכול, לשיר ולרכל, מומחשים כל אחד בחדר אופייני לתקופה. בימי הפייסבוק קשה להאמין, אבל הפעמון המוצב בכניסה לחדר האוכל שצלצולו בישר על מועד הארוחות, עורר סערה בחיי הסוציאליסטים בקיבוצים. הם מחו על שהקריאה היא קולקטיבית ולא בטפיחה על כתפו של כל חבר. מקומה של מלאכת הכפיים לא נפקד כמובן ובחצר המוזיאון מוצגים כלים חקלאיים וסדנאות של נגרים וסנדלרים. ביתן חשוב מוקדש לנשים , קרא עוד
עוד אטרקציות