1 הגדל תמונה
מבט חיצוני על הכנסייה
הועלה על ידי pumi
2 הגדל תמונה
לוח בכניסה
הועלה על ידי meirame
3 הגדל תמונה
כנסיית הבשורה
הועלה על ידי pumi
4 הגדל תמונה
מרכז הכנסייה
הועלה על ידי pumi
5 הגדל תמונה
ציורי קיר מארצות שונות בחצר הכנסייה
הועלה על ידי pumi
6 הגדל תמונה
תמונת קיר באולם התפילה
הועלה על ידי pumi
7 הגדל תמונה
כנסית הבשורה, נצרת
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
כנסית הבשורה, נצרת
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
כנסית הבשורה, נצרת
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
כנסית הבשורה, נצרת
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
כנסיית הבשורה
הועלה על ידי dannychn
12 הגדל תמונה
מערת הבשורה
הועלה על ידי dannychn
 

לפי המסורת הנוצרית בנויה הכנסייה מעל המערה שבה בישר המלאך גבריאל למרים על הולדת ישו, והיא נחשבת לאחת הכנסיות המקודשות ביותר בעולם הנוצרי. הכנסייה הנוכחית תוכננה בידי האדריכל האיטלקי ג'ובאני מוציו ונבנו בשנים 1969-1956 על מקומה של הכנסייה הצנועה שבנו הפרציסקנים בימי ד'אהר אל-עומר. עוד טרם הכניסה פנימה אפשר להקדיש כחצי שעה רק בהתבוננות ביצירות האומנות שבחצר הכנסייה ובקירותיה החיצוניים, מדלתות הנחושת וריקועי ברונזה המתארים אירועים שונים בתולדות ישוע ועד החזית הדרומית המוקדש למרים.

הכנסייה בנויה בשני מפלסים שבכל אחד מהם כנסייה נפרדת: במרכז המפלס התחתון נמצאת מערת הבשורה וסביבה נראים שרידים של כנסיית הבשורה הצלבנית (עמודים ושרידי אפסיס - קדמת הכנסייה המעוגלת שבה מונח המזבח). במקום יש גם חמש כותרות עמודים מהמאה ה-12 הנחשבות לאחת מעבודות האמנות היפות ביותר ששרדו מהתקופה הצלבנית. הכותרות עשויות בסגנון האמנות הרומנסקית ומניחים שנעשו בידי אומן צרפתי שחי בנצרת. במפלס העליון של הכנסייה נמצא אולם תפילה ובו פסיפסים גדולים ועשרות ציורים של מרים, מתנת קהילות נוצריות ברחבי העולם. הקיר המערבי שלו משובץ כולו זכוכית צבעונית והכיפה הגדולה והלבנה שלו עוצבה בצורת הפרח שושן צחור שמסמל את מרים אם ישוע. הכיפה הזו גורמת לכנסייה לבלוט למרחוק ולהיראות כמעט מכל פינה בעיר.
למידע נוסף על העיר נצרת אתם מוזמנים להיכנס ל''מתחם נצרת'' באתר ''מפה'' - אטרקציות, מסעדות, אפשרויות לינה ועוד!

( 20 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • נדבעדן

  נדבעדן
  אתר מיוחד|4 27.10.18
  כנסיה יפה ומרשימה מאוד, ציורים מיוחדים, מזכיר את הכנסיות מאירופה. ביקרנו ללא הדרכה. למרות זאת מומלץ להכנס
 • mayar

  mayar
  לעלות לקומה השנייה!|5 20.12.16
  כבר ביקרתי בכנסיה זו המון פעמים במשך השנים. תמיד אני מתלהבת מציורי מרייה באכסדרה החיצונית. ציורים מכל העולם. מהשילוב המרשים והמודרני של הארכיטקטורה העושה שימוש בשיש בטון, בעתיקות כנסיות קדומות עליהן נבנתה הכנסייה. כשעולים לקומה השנייה רואים נעתקת הנשמה מציורים ענקיים של מרייה ממקסיקו, יפן, ועוד.. הכנסייה יפיפייה ומפתיעה. עכשיו לפני חג המולד יש גם מיצג של לידת ישו. כשיוצאים מהקומה העליונה החוצה אפשר לראות את עתיקות עליהן נבנתה הכנסיה. מרשים ומומלץ.
 • likeornot

  likeornot
  יפה יפה|5 09.11.14
  כשננכסנו פנימה הבטון קר אך כל כך יפה למראה בעיקר עם תוספת הגג שאילולא הסבר המדריך לא היינו מודעים למחשבה מאחוריו. הגג מעוצב בהשראת הפרי שושן צחור. מקסים. שימו לב לעבודות מחוץ לכנסיה, מריה הקדושה לפי כל עם מוצגת בכל רחבת החצר. תערוכת אומנות בפני עצמה.
 • peereran

  peereran
  יפה בגודלה|4 22.12.12
  כנסיה יפה מאוד מזכירה ,כנסיות גדולות בחו"ל, אומנם אני מסכים עם הדירוג האחרון, מומלץ לבצע עם מדריך, אנחנו היינו ללא מדריך וסתם הסתובבנו בתוך הכניסה למרות זאת עדיין היה נחמד מאוד
 • ocp

  ocp
  חשובה, יפה אך מעט מנוכרת|4 08.06.10
  הכנסיה מודרנית, ובהתאם לקבלן המבצע - סולל בונה- עתירת בטון חשוף. אישית לא חשתי את אותה חווית התפעמות שמרגישים כאשר נכנסים לקתדרלות האירופיות המפורסמות. כדאי לבוא עם מדריך, אם הוא טוב, הוא יכול להפנות את תשומת ליבך להרבה דברים שלא תשים אליהם לב בלעדיו.
 • yoavbp

  yoavbp
  אחד מאתרי הנצרות החשובים|4 01.01.10
  ראשית לדעתי המדרג הקודם פשוט לא עלה לחלק העליון של הכנסיה שהוא מפואר יותר אלא רק ראה את החלק התחתון שאכן רובו בטון...תשומת ליבכם לכך ! גם אני בביקור הראשון במקום לא ידעתי ולא שמתי לב שיש מדרגות לחלק העליון והמפואר. רק בביקור שני פתאום שמתי לב לכך. מדובר באחת הכנסיות החשובות בנצרות אשר בהחלט שווה ביקור. היינו במקום במיסת חג המולד- חוויה דתית רוחנית אפילו אם אתה לא נוצרי.
 • דסון

  דסון
  חשובה אך מאכזבת|3 30.12.09
  בשביל מידת החשיבות שלה (בכל זאת, כאן התרחש מעמד הבשורה!) הייתי מצפה שתהיה כנסייה יותר מפוארת, מהודרת - ולו רק כדי להעיד על מידת חשיבותה. כאשר מבינות שהיא למעשה גמורה ולא באמצע הבנייה, נותר רק לתמוה על הבחירה בבטון רפור וכעור כבחירה בעלת אמירה עיצובית כלשהי. ממש חבל. מקווה שיום אחד באמת ימשיכו לבנות אותה ויכסו את הבטון המדכא הזה במשהו קצת יותר יפה. מלבד זאת - היצירות מסביב נאות, ואווירת הקדושה לה התרגלנו מכנסיות אירופה - לוקה כאן בחסר.
 • codish

  codish
  מעניין ומיוחד|5 08.07.09
  כנסיה לא שגרתית - בעיצוב, חומרי הבניה ובאווירה. השילוב של האתר העתיק בקומה התחתונה מתחת לכנסיית עטוית הבטון שבנתה סולל בונה ייחודי מאוד כמו גם אתר העתיקות מתחת למבנה הכנסייה. הפסיפסים מסביב לכנסיה ובתוכה היו אטרקציה לילדים.
 • galiavu

  galiavu
  מרשים ומיוחד|5 01.01.08
  יש מי שמתאכזבים למראה מבנה הבטון הכל-כך לא "כנסייתי" במונחים של אירופה העתיקה. איך אפשר לחשוב במושגים רומנטיים על כנסייה שבנתה "סולל בונה", ולא עשרות עבדים שסחבו על גבם גושי אבן מסותתים במשקל של טונות? בעיניי המקום דווקא משדר עוצמה ומעורר יראת כבוד לא פחות מכל קתדרלה רנסנסית, וחלק מהפסיפסים הגדולים הם יצירות אמנות של ממש. כדאי מאוד לבקר.
 • samuel_j

  samuel_j
  מקום מרשים ביותר|5 08.04.07
  יפה שיש מקומות ברמה כזו בארץ. זו לא כנסייה עתיקה מלפני כמה מאוד שנים כפי שיש רבות באירופה, אלא נבנתה רק לפני כמה עשרות שנים. למרות זאת, המבנה, הארכיטקטורה, הפסיפסים ממדינות שונות בעולם והפסלים המיוחדים משרים על המקום אווירה שאין במקומות רבים אחרים שראיתי באירופה. מאוד מאוד מומלץ
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


טיילת הר הקפיצהטיילת הר הקפיצה מומלץ מפה9.4על פי הברית החדשה, התכוונו תושבי נצרת היהודים, מתוך זעמם על דרשותיו של ישוע, להפיל אותו מהר קדומים, הנמצא בכניסה הדרומית לעיר נצרת של ימינו. על פי המסורת ההמון דחק אותו לקצה ההר, וכדי להציל את נפשו, קפץ ישוע מההר לעבר העמק. ישוע יצא ללא פגע וההר קיבל כינוי חדש - הר הקפיצה. הנוצרים האורתודוכסים טוענים שישוע קפץ מהר אחר ונחת בהר הקפיצה, בכל מקרה קפיצה היתה כאן. הקק"ל הכשירה דרך קצרה המובילה מהחנייה אל רחבת תצפית עוצמתית, בגובה 397 מטר מעל פני הים, אחת מהיפות שיש בארץ. מהרחבה נראים התבור ממזרח, הכרמל ממערב וביניהם עמק יזרעאל גבעת המורה והגלבוע. במרכז הרחבה, ליד עץ זית הוצב שלט המספר על המקום. שביל הליכה טבעתי באורך כחצי קילומטר מקיף את פסגת ההר ועובר ביער שניטע לכבוד ביקור האפיפיור בשנת 2000, חולף על פני בית היערן שקיים עוד מימי הבריטים, ומגיע למצפור נוסף ולמערת קדומים, מערה-פרה היסטורית, שבה נמצאו שרידים מימי האדם הקדמון. בביקור האפיפיור ב-2009 הוקם על ההר מעין אצטדיון שאירח את המיסה המרכזית ומכיל 40 אלף איש. האצטדיון והטריבונות מחכים במורדות הצפוניים של ההר לאירוע הגדול הבא.קרא עוד
עוד אטרקציות