1 הגדל תמונה
שבע טחנות בירקון. צילום: יעקב שקולניק
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
3 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
4 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
5 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
6 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
7 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
שבע טחנות בירקון
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
שבע טחנות בירקון
הועלה על ידי eyalsh
 
טחנות הקמח של הירקון
עוצמתו של נהר הירקון שימשה במשך מאות שנים את תושבי האיזור לשם טחינת גרגרי חיטה לקמח. חלק מאבני הריחיים הטוחנות ומבני טחנות הקמח, עומדים עדיין על תילם, ומחכים למבקרים שיבואו להתרשם ולדמיין את הפעילות הענפה שהיתה כאן בתקופה העותומאנית, במהלך המאה ה-19 ועד 1936.
בריכות טחנות הקמח המשוקמות
בתוך פארק גני יהושוע אפשר להתרשם ממבנה גדול במיוחד, טחנת גריסה (ג'רישה), שהיה חלק ממכלול של שלוש טחנות. בתוך המבנה נמצאות שבע זוגות אבני ריחיים, ועל כן מכונה שבע הטחנות. במקום נמצאו שרידים של גשר רומי, שעבר מעל הירקון, אך בזמנו הטחנות לא היו קיימות. כיום אפשר לראות במקום סכר אבנים שנבנה מחדש, וגשר עץ שעובר מעל המים. כמו בכל רחבי הפארק, האיזור שופע פינות לפקניק, מדשאות ושבילי אופניים והליכה. חובבי הצפרות והטבע ימצאו פה עניין במגוון נאה של ציפורים. בבריכות הטחנות המשוקמות ובבריכות שנוספו לצורך שימור הטבע העירוני, מסתובבים ברווזים שהובאו לכאן במיוחד ומיני אנפות, לבניות ושלדגים, שמגיעים כדי לארוב לדגים שבמים.

איך מגיעים: אפשר להגיע ממגרשי החנייה של גני יהושוע או מרחוב רוקח 84 ברמת גן.
רוצים לדעת עוד על אתרי בילוי בתל אביב בפסח 2014? - [לחצו כאן]( http://www.mapa.co.il/general/golshim.asp?ArticleID=159)
( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • trattnh

  trattnh
  חמוד מאד.|5 16.04.11
  קליל ויפה - מתאים לשעתיים עם הילדים. היה נוח לטייל עם העגלה ולהגיע ממש לשפת הנחל, שגם היו בו מים. הילדים נהנו מכמה ברווזים שראו במקום.
 • goodlife

  goodlife
  פינה נחמדה בלב הפארק|4 15.12.09
  פינה נחמדה בלב הפארק עם מפל קטן וברווזים.
 • galida

  galida
  כיף לרוכבי אופניים|4 15.12.09
  למרות שאפשר כמובן לרכב גם בפארק עצמו, אזור זה יותר נעים לרכיבה ולאימונים כשאין זמו לצאת מהעיר.
 • shtokman

  shtokman
  נעים, רגוע וקרוב!|5 07.06.08
  מקום נורא נעים. מאוד רגוע, יפה. אפשר גם לטייל בפארק לאורך נחל. מתאים מאוד לטיול קליל כאשר אין כח לנסיעה ארוכה מחוץ לגוש דן.
 • משפחת טל

  משפחת טל
  נחמד קצר ומהנה|4 01.12.07
  טיול קצר ומהנה לשבת יפה יש ליווי והסבר על כל מה שתרצו לשאול. הילדים נהנו במיוחד מהברווזים שהתהלכו להם חופשי בין הבריכות. יש להדגיש את מה שלא היה כל כך ברור מהאתר שהסיור הוא של חצי שעה - כל חצי שעה והמפגש הוא על הספסל בתוך הפארק ולא מול בית מס'' 84 כפי שניתן להבין מההסבר באתר
 • batami

  batami
  המקום שופץ|4 16.11.06
  ומהוה מקור משיכה למשפחות ולרוכבי אופניים מהסביבה. הרבה אטרקציות בסביבה, עמוס בסופי שבוע.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מרכז החושים של קוקה קולהמרכז החושים של קוקה קולה מומלץ מפה8.7מרכז החושים של קוקה-קולה מציע הצצה אל עולמו של מותג העל והמשקה המפורסם ביותר בעולם. תחילת הסיור, שאורכו כשעה וחצי, בבית המזיגה של דוקטור פמברטון, ממציא הנוסחה הסודית שמשגעת את העולם כבר יותר ממאה שנה. הסיור ממשיך בשלל הפעלות ואמצעי המחשה טכנולוגיים מתקדמים, ביניהם משחק טריוויה אינטראקטיבי ו"המנהרה הישראלית" שמספרת את ההיסטוריה של קוקה-קולה בארץ. בדרך אפשר להצטלם לסרטון שאותו מוזמנים המבקרים לשתף ביוטיוב או בפייסבוק, לרקוד במסיבת אוזניות באולפן המוזיקה, להתרשם מקולות, ריחות ומראות ב"מעגל החושים", להשתתף באופן פעיל בתהליך המחזור, להיכנס לתוך בועה עם משקפי תלת-ממד, ועוד דברים שילדים, ולא רק הם, אוהבים. לקראת סוף הביקור עוברים המבקרים מעל לקו הייצור החדש וצופים בתהליך הייצור של המשקה המפורסם. לסיום תקבלו כמובן בקבוק משקה ותוכלו לרכוש מגוון מזכרות בחנות שבמרכז. המרכז נגיש לבעלי מוגבלויות. הסיור המודרך מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה בקבוצות של עד 25 איש. יש להירשם לסיור מראש ב[אתר האינטרנט של מרכז המבקרים](http://online.qdigital.co.il/Coca-Cola/sense_center/)+.קרא עוד
עוד אטרקציות