1 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי sagi44
2 הגדל תמונה
הופעה ביום שישי אחה"צ
הועלה על ידי נוצהלבנה
3 הגדל תמונה
הופעה ביום שישי אחה"צ
הועלה על ידי נוצהלבנה
4 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוצהלבנה
5 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוצהלבנה
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוצהלבנה
7 הגדל תמונה
חמד
הועלה על ידי sagi44
8 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
עין חמד בסתיו
הועלה על ידי shbutnaro
13 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי shimshi
14 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי shimshi
15 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי shimshi
16 הגדל תמונה
עין חמד
הועלה על ידי shimshi
17 הגדל תמונה
מדשאות
הועלה על ידי sagi44
18 הגדל תמונה
צופים ביצורי מים קטנים
הועלה על ידי sagi44
19 הגדל תמונה
בית החווה הצלבני
הועלה על ידי messmy1
 

קטן וחביב

מאז ומתמיד היו המים מצרך יקר-מציאות בסביבות ירושלים, וזו הסיבה שירושלים מערכות מים סביב לה. טרסות, בריכות איגום, ניקבות שנחצבו בסלע כדי להגביר את ספיקת מי המעיינות, מערכות מתוחכמות להובלת מים ומה לא. מי המעיינות באפיק נחל כסלון לא ניצלו מגורל זה. תפסו אותם, הזרימו אותם ועשו הכל כדי שאפילו טיפה אחת מהם לא תבוזבז. ליד כמה מהמעיינות האלה בנו הצלבנים חווה ומבצר. השם שנתנו למקום הוא אקוה בלה, כלומר "מים יפים". הערבים קוראים למעיין הסמוך אקהבלה, ואילו לשרידי המבצר הם קוראים דיר אל-בנאת, כלומר מנזר הבנות. מהמבצר הצלבני השתמרו קירות מרשימים בגובה של יותר מ-10 מטרים. כדאי לשים לב לסימנים החרותים באבנים שבקירות המבנה. משערים כי בתום עבודת הסיתות נהג כל סתת לתת את הסימן האישי שלו באבן. על פי סימנים אלה קיבל את שכרו. ליד המבצר יש ריכוז מרשים של עצי אלון שמגיעים לגובה של 20 מטר, ולידם יש קבר קדוש למוסלמים ובית קברות מוסלמי. במרכז הגן זורמים מי המעיינות בתעלה. יש בגן גם עצי אלה עתיקים ועצי חרוב ושקד שניצלו מכריתה. יפה, אמרנו, וצל למכביר יש.
מלבד האתרים האלה יש בעין חמד הרבה שולחנות ומדשאות להתרוצצות, ויש בגן גם אזורים קצת פחות מסודרים, שם אפשר לטייל קצת בחורש וביער האורנים ואולי אפילו ליהנות מקצת פרטיות. חבל שכביש 1 עובר כל כך קרוב. זה אומר שלא תזכו כאן לדממה של ממש, אבל נגד זה אין מה לעשות.
הגן הלאומי עין חמד פופולרי מאוד בקרב אוהבי המנגל. בסהרנה (בסוכות) ובחול המועד פסח הופך הגן כולו למנגל אחד גדול. בימי החופש הגדול פועלות בגן קייטנות עם הרבה משתתפים צרחניים שקולם עולה עד לב השמים. אם לא אוהבים רעש וצפיפות, כדאי להתרחק מכאן בימים האלה.
נכים על כסאות גלגלים יוכלו להנות משולחנות פקניק מותאמים ושני מסלולים, אחד לאורך הנחל המשוקם והשני עד המבצר הצלבני. התנועה בתוך המבצר אינה מותאמת לנכים.

( 21 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • nachsht

  nachsht
  מומלץ|4 27.07.14
  היינו בשבת, כנראה בגלל המבצע בעזה היה די ריק. מקום גדול עם פינות נחמדות לפיקניק ומרחבים לילדים וגם המים מאד מוסיפים. אם היו מנקים קצת יותר את הבריכות, זה היה עושה יותר חשק להכנס..אבל מעבר לזה, ממש נחמד
 • peereran

  peereran
  הרבה עשן של מנגל|3 08.10.12
  היינו בשמחת תודה והיה מפוצץ בעקבות ההופעות של קרקס כפרי. אבל ניתן היה לראות שיש פינות רבות למנגל או סתם לשכב על הדשא. המבצר שמור יפה אבל קטן מאוד. הייתי בא רק כדי לעשות על האש הבעיה שמי שאין לו מטמון יצא לו פקניק לא זול 
 • yoavbp

  yoavbp
  אחד המקומות האהובים עלי|4 15.04.12
  נכון בשורה התחתונה מדובר בעוד מקום לפיקניק ובגן לאומי שמעלה עשן מדי שבת מהמנגלים אבל אם כבר מנגל אז עדיף בעין חמד. בד"כ לא יותר מדי עמוס ובכלל השילוב של הירוק, המים והמבצר היפה, מקנים למקום קסם מיוחד. אנחנו מבקרים במקום מדי שנה בחג סוכות כאשר מתקיים פסטיבל הג'אגלינג המסורתי.
 • danam_20

  danam_20
  אין אין אין עין חמד|5 14.04.12
  ה-מקום עבורנו. לפחות ארבע פעמים בשנה אנחנו כאן. בדרך כלל כדי להשתתף באירועי של רשות הטבע והגנים (להטוטבע, חמד של אגדה, פסטיבל המוסיקה) וגם סתם כך להעביר ים בטבע. יש פה הכל : זרימה של מים (תלוי בעונה), פריחה משגעת - באביב יש סחלבים, לוטם, עיריות, וסוגי גאופיטים שונים, כליל החורש צובע הכל בורוד. בחורף - כלניות ורקפות. יש מבצר עתיק, והמון המון מדשאות עם מקומות לפיקניק ומתקנים משחק לילדים. גם כשהמקום בתופסה מלאה זה לא מורגש.
 • assafd

  assafd
  חמד של מקום|4 24.08.09
  בקרנו פה בפעם הראשונה. פרט למחסור במים בנחל ובמעיין המקום מאוד מאוד נחמד ממש פינת חמד. אנחנו משפחה עם שני ילדים קטנים האחד עצמאי והולך כבר על שתים והקטנה מתגלגלת בעגלה והמקום מתאים למשפחות כמותינו. המקום מאוד מוצל עם תחנות ברזי מים לשתיה ופינות חמד למנוחה תחת צל העצים לאורך המסלול. המסלול קל מאוד ושוצף בירוק. מתקני משחקים ומרחבי דשא לילדים. מקום שנבקר בו עוד הרבה. היה יום ממש נהדר. מומלץ!
 • doronbar

  doronbar
  נעים ומאובזר, אבל איפה המים?|4 07.06.09
  יש ברזים ופח לפחמים כל 2-3 שולחנות, דשא ובכלל נחמד. אבל מי מעיינות אין.
 • sasmic

  sasmic
  מקום אידאלי לפיקניק|4 10.08.08
  מקום מפתיע לטובה, היינו בשבת והייתה חניה בשפע, כמו ניתן למצא די בקלות מקומות מוצלים ושלוחנות אוכל. לילדים יש מרחבי דשא שבהם הם יכולים להתרוצץ וזה בנוסף למתחם המתקנים שמיועד לקטנים. למי שמעוניין אפשר לשלב גם טיולון קצר במתחם. בהחלט מקום שמשלב מגוון אפשרויות, מומלץ.
 • shamirim

  shamirim
  כל יום טוב לעין חמד|5 15.06.07
  מקום פשוט עולה על כל הציפיות חניה מסודרת מקומות פיקניק מוצלים (גם אלו שבשטח הדשא) מקום מעולה לעשות טיול רגלי קצר ולדמיין מה היה במקום יש מספרים שפים פה פה היה כאן הילדים היו בשמיים מהדמיונות על הנסיכות והאבירים שאולי עברו פה
 • עדית36

  עדית36
  היינו בחוה"מ ביום ששי|4 11.04.07
  החניה היתה מפוצצת אפילו בצהריים, אבל, לשבח מפעילי המקום, סוגרים את המקום לבאים כשהחניה מתמלאת. היתה הצגה יפה ושחקנים משתדלים. גילאי ההצגה- 3-6, לדעתי. כמו כן, דוכנים נחמדים של אוכל וקליעה למטרה, רכבת לקטנטנים ועוד. המנגליסטים ישבו במרחק רב מההצגה והדוכנים.מקום בטוח לקטנטנים להסתובב. הדשאים נקיים, האזורים המרוחקים מהם פחות.
 • sweetonit

  sweetonit
  ברגוע|4 06.04.07
  יש להצטייד בערסל, סלסלת פיקניק ולהגיע ליום רגוע. אפשר לטייל לאורך הפארק, להכנס ולצאת מהמים כשמתחשק, לרכב על גמל או סתם לרבוץ על שמיכה או בערסל. האוויר נעים, הצפורים מצייצות ולילדים יש מקום בשפע להשתוללויות. ברגוע.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד


פארק איילון-קנדהפארק איילון-קנדה מומלץ מפה9.4לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.קרא עוד
עוד אטרקציות