בתחילת דרכו שימש הבית בו נמצא כיום בית האמנים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות", גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. בהמשך הפך למוזיאון וכשהוקם מוזיאון ישראל בירושלים כל אוספי הבית עברו אל המוזיאון החדש והיו לגרעין האוספים של מוזיאון ישראל. כיום משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים ומציג תערוכות מתחלפות, אמנות ישראלית ובינלאומית. הבית לכשעצמו יפיפה, בית אבן כמיטב המסורת הירושלמית, עם מנורה הנטועה בראשו. חללי הבית בהן מוצגות התערוכות, אינם גדולים אך מרווחים דיים, בדיוק האיזון הנכון לתערוכות בקנה מידה אישי.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • ocp

    ocp
    מעניין ונעים|4 09.11.13
    בבית אבן ישן ומרווח מוצג מספר קטן יחסית של עבודות מעניינות. בחלל הכניסה מוצגות מספר עבודות של אמני בצלאל וסרט על תולדות בצלאל (אותו הסרט המוצג בבית שץ) ובחדרים האחרים תערוכות מתחלפות.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מוזיאון לאמנות האסלאםמוזיאון לאמנות האסלאם מומלץ מפה9.4מוזיאון האסלם נפתח בשנת 1974 והוא מציג בצורה הקלאסית, ללא מופעי מולטימדיה וצלצולים את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7. האוספים העשירים של חפצי החרס, הזכוכית והמתכת מתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן. הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד. חזונה של ורה סלומונס, מייסדת המוזיאון, היה כי האמנות תשמש כגשר בין תרבויות ותצור מקום לדיאלוג בין דתות, בין ישראל לשכנותיה. אגף אחד במוזיאון מוקדש לאומנות עכשווית ומארח תערוכות המתחלפות אחת לשנה, והעוסקות ביצירה הערבית בת ימינו. אפרופו צלצולים, תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום. בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. אוסף השעונים נתרם למוזיאון על ידי אביה של סלומונס, סר דוד ליונל סלומונס, ראש העיר היהודי הראשון של לונדון, שקיבץ שעונים עתיקים ונדירים ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב. בשנת קרא עוד
עוד אטרקציות