מוזיאון אשדוד לאמנות פועל משנת 2003 ובו שלושה עשר חללי תצוגה הנמתחים על פני שלוש קומות, במבנה ספירלי פתוח כשמדרגות מחברות ביניהן. גג המוזיאון בצורת פירמידת זכוכית הוא הרבה יותר מקריצה למוזיאון הלובר בפאריס. אפשר לראות בכך ניסיון לחבר בין תושבים רבים בעיר שעשו עליה מצרפת הישר לעיר החוף הדרומית, או מחווה לתורמים הנדיבים מצרפת שיש להם חלק בהקמת המוזיאון ואולי גם התכווננות אומנותית להגיע עם המוזיאון בפריפריה לראש הפירמידה בכל הקשור לאיכות מוזיאונית והכרה ציבורית.

תחת שרביטו של יובל ביטון, אוצר המוזיאון, אפשר ליהנות כאן מאמנות ישראלית ובינלאומית על שלל היבטיה, יצירות חדשות לצד מיצגים ותיקים, אומנים צעירים לצד כאלה שכבר ממזמן הפכו לשם דבר בשיח האמנותי. גם מבקר בעל השכלה אמנותית בסיסית יכול להרגיש בנוח, התערוכות מעניינות ולא מאיימות, ערכת אודיו הניתנת ללא תשלום נוסף תורמת הסברים קוליים ליצירות שבמרחבי המוזיאון וגם החלל עצמו, בניגוד ללובר, קטן יחסית כך שאי אפשר ללכת בו לאיבוד.
תערוכות ופעילות לכל המשפחה
בנוסף לתערוכות האמנות המוצגות במוזיאון ומתחלפות שלוש פעמים בשנה, כולל המוזיאון שני אגפים המקיימים פעילות למבקרים צעירים יותר. בגלריה משבצת מוצגת תערוכת אמנות ישראלית מקורית בשם "שעת הקסם - אור וצבע כחומר", שבמסגרתה מוזמנים הילדים לבחון, לשאול, להגיב ובעיקר לגעת. המבקרים מוזמנים לייצר חשמל על ידי פידול על אופניים, לצבוע באמצעות הרגליים, לפתור חידות ולגלות סודות.


באגף הצוללת הירוקה צוללים המבקרים הצעירים לעולם שבו יוכלו ללמוד באופן חווייתי על מחזור וקיימות ולהפיח חיים במושגים כמו הפחתה, הטמנה, הפרדה והמרה - באמצעות פעילויות ותחרויות ותוך חיבור בין עולם האמנות להתבוננות על תרבות הצריכה.


הצוללת הירוקה תפתח לקהל במתכונתה החדשה במהלך 2015.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
07/06/2018 - 13/10/2018072-3948493
07/06/2018 - 13/10/2018072-3948493
( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  אני דווקא הצטערתי|3 10.12.15
  ואולי עד שמגיעים לאשדוד עדיף לללכת למוזיאון הפלישתים ולא לכאן. אמנם המבנה יפה במחוץ אבל מבפנים לא ברור אם נגמר הבטון והשלימו בלוחות עץ? אולי זה בכלל חדר הלבשה זמני לפועלים שהחליטו להציג בו? לא אהבתי את הסידור הפנימי. וגם התערוכה היתה משעממת.. מזל שהרחבה בחוץ מקסימה ויפה והמון ילדים הצטלמו לבוק בר מצווה.
 • sigsag

  sigsag
  מרשים ברמה בינאלומית|5 28.06.15
  כשעולים למתחם מהחניון מקבלים מחזה שאין כדוגמתו, מתחם הבנוי בצורה יפהפייה, פתוח לנוף הים כך שלפני הכניסה הלב מתרחב והנשימה מתארגנת. אחרי הכניסה המבנה של המוזיאון נותן לך תחושה שהלכת לאיבוד אבל להבדיל מהתחושה המעיקה כשבאמת הולכים לאיבוד, ההליכה לאיבוד במוזיאון היא נעימה ומעוררת סקרנות. אהבתי וממליצה בחום לבקר ויפה שעת אחת קודם.
 • ofir.feld

  ofir.feld
  לא רק למביני אמנות|4 15.12.14
  אם אתם אוהבים אמנות ורוצים משהו שונה ממוזיאוני המרכז, מוזיאון אשדוד לאמנות זה המקום. הגענו לראות את התערוכה 'עד שתצא מקולי' רגע לפני שהיא מסתיימת ולא התאכזבנו. אוצרות מעניינת, נושא חשוב ואווירה נעימה. גם הילדים נהנו בגלריה מיוחדת שמוקדשת לגילאים הצעירים- אמנות בגובה העיניים מהנה ולא משעממת. מומלץ!!
 • adi.am

  adi.am
  לא תצטערו שהגעתם!|5 10.11.14
  הגעתי למוזיאון אשדוד לאמנות לצפות באמנות והרווחתי גם נוף משגע לים! המוזיאון מרגיש לא מנוכר ובאופן מפתיע נותן תחושה אינטימית, אולי בזכות החללים הקטנים שהופכים לגלריות. הגענו בקבוצה וקיבלנו הדרכה של מדריך מטעם המוזיאון. התיווך מומלץ מכיוון שכך מגלים פרטים של 'מאחורי הקלעים' וגם הכל ברור יותר.גם הכניסה למוזיאון הפתיעה, במקום עמדת קבלה "קרה"- חנות קטנה ונעימה עם פריטים מדליקים. התערוכה שבה צפינו נקראת 'עד שתצא מקולי' והיא מומלצת מאד. בקיצור לא תצטערו שהגעתם!
 • mayamos

  mayamos
  מוזיאון צעיר מיוחד ולא שגרתי|5 04.11.14
  אין זה מובן מאליו להגיע מאזור תל אביב לאשדוד אך ברגע שכבר הגענו נכונה לנו הפתעה נעימה. ראשית יש לציין כי כבר בכניסה קיבלה אותנו בחורה מסבירת פנים חביבה וחייכנית שכוונה והסבירה כיצד להתמצא במוזיאון. החללים במוזיאון אינם שגרתיים ועל כן מחייבים את האוצרים לחשיבה אחרת ויוצרים מעין גלריות נושאים קטנות ואינטימיות. בקומה התחתונה ישנה גלריה המיועדת לילדים ומנגישה את היצירות בגובה העיניים אך באופן לא מתלייד בניגוד למקומות אחרים. ניכר כי ניתן המון כבוד לאמנות במוזיאון. ועדיין לא דיברנו על הנוף הנשקף אל הים ועל העיר היפה.
 • dalitdo

  dalitdo
  מבנה מעניין אבל כל השאר מאכזב|3 12.08.11
  לא רחוק מחוף הים של אשדוד שוכן מוזיאון לאמנות (מרכז מונארט). הגענו ודי התאכזבנו- גג הזכוכית המשולש מאובק משהו, מסביב מעט מוזנח, אין שילוט טוב להגיע למוזיאון ובית הקפה כבר לא פועל...גם התערוכה לא היתה כל-כך מעניינת. התברר שבחודשי יולי-אוגוסט הכניסה חופשית וטוב שכך. אין צורך להגיע במיוחד, אלא אם יש תערוכה באמת מרתקת.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן המדע עגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן מומלץ מפה9.2אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.קרא עוד
פרדס מינקובפרדס מינקוב מומלץ מפה8.7משפחת מינקוב היתה מראשוני המתיישבים במושבה רחובות. זלמן, אבי המשפחה, קנה שטח של 150 דונם ונטע בו את הפרדס הראשון ברחובות בשנת 1904. בתוך מתחם הפרדס, שהוקף חומת אבן, נחפרה באר עמוקה ונבנתה בריכת אגירה, ששימשה גם כבריכת שחייה והוזכרה בסיפורו של ס. יזהר, בן העיר, "רחצה בבריכה". המים הועברו בתעלות להשקיית חלקות הפרדס. זלמן נפטר בגיל צעיר ומשפחתו מכרה את הבעלות על הפרדס לקבוצת שותפים. הפרדס רחש מעבודת כפיים עברית אך גם מחיי רוח תוססים לא פחות. אחרי שהוזנח במשך שנים ובזכות רצון טוב ומסירות גדולה של מנהלת הפרדס בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, שוחזרו מבני הפרדס בחן רב ותוך נאמנות גדולה למקור. כעת נטועים בפרדס המודרני עצי הדר ממינים רבים. לצד הזנים שהיו קיימים כבר בתחילת המאה ה-20, צומחים פה גם עצים שהם הכלאות והמצאות חדשות, פרי פיתוח ישראלי. הפרדס הוא פרדס לימודי והקבוצות המגיעות לומדות על ההיבטים הטכניים של עבודת הפרדס אך בעיקר על רוח הסוציאליזם ועל האמונה בעבודת הכפיים ששטפה את הארץ בימי העלייה הראשונה והעלייה שנייה. המבנים היפים, הבובות המדמות את פועלי המיון והאריזה, הפרדס המטופח ובעיקרקרא עוד


עוד אטרקציות