1 הגדל תמונה
עכו
הועלה על ידי m_vizel
2 הגדל תמונה
אולמות האבירים - עכו
הועלה על ידי eyalsh
3 הגדל תמונה
אולמות האבירים - עכו
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
אולמות האבירים - עכו
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
אולמות האבירים - עכו
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
עכו
הועלה על ידי m_vizel
 

חופן של יופי

מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתפי כנסייה עתיקה ומשם, דרך חנות המזכרות לבזאר הטורקי המחודש, השוק והנמל או לביקור בחמאם הטורקי המשוחזר.
אם אתם בסביבה בואו לארוחה במסעדת דארנא

( 30 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • l9901

  l9901
  יפה - כדאי עם הדרכה..|4 11.06.16
  עבודת שחזור מרשימה. רובד היסטורי מעניין. כדאי להגיע עם הדרכה. בלעדיה הסיור חסר לטעמי. חובה ביקור במשך במנהרת הטמפלרים.
 • shamirt

  shamirt
  מדהים|5 31.08.15
  היסטוריה במיטבה. להרעיש עם כף וכוס פח כדי שהילדים יבינו מה קרה כשהסתובבו כאן צלבנים) לדמיין אבורם את אולמות האסורים. מדהים. מומלץ לשלב את החאמם התורכי עם המופע האור קולי ואת מנהרות הטמפלרים. ביקור חוזר. מוריד את הכובע. בעזרת אמצעים אור קוליים ואוזניות שקולטות נק' WIFI לאורך המסלול אתה מטייל עם מדריך אישי וצמוד.
 • danam_20

  danam_20
  אתר חובה|5 19.05.13
  האתר נקי ומשוחזר, החפירות והשחזורים עדיין בעיצומם. ההסבר הקולי מעניין ומרתק. גם ילדים נהנו מאוד. מאי 2013 - המקום עדיין בשיפוצים, אך החלקים שנחשפו מרשימים ביותר. המדריך הקולי מוסיף הסברים מרתקים
 • goodlife

  goodlife
  אתר חובה בסיור בעכו|5 22.02.13
  נכון, עולה כסף בכניסה אבל זהו אתר חובה למבקרים בעכו. נמצא בתנופת פיתוח מרשימה ובו נוכל להבין ולספר את סיפור הצלבנים בא"י.
 • yoavbp

  yoavbp
  להפליג במחוזות הדימיון|5 18.11.12
  בכל ביקור במקום, אני לא יכול להתחמק מתחושת המיסתורין וההתרגשות שאופפת אותי בעת שאני מסתובב באולמות המדהימים הללו. כחובב מושבע של סרטי אבירים, אני מוצא עצמי מפליג במחוזות הדמיון, שומע ברקע את צהלות הסוסים, קולות מתכתיים של חרבות ואבירים עם שריון. הביקור האחרון עם ילדיי הכפיל את התחושות ויחד חזרנו כולנו בזמן אי שם לימי השולחן העגול.
 • s_ka

  s_ka
  מעניין ומרשים|4 22.08.12
  האולמות מאוד מרשימים וההסברים באזניות הופכים את הסיור למעניין מאוד.
 • davihare

  davihare
  מתאים לילדים קטנים|5 02.06.12
  בילוי מהנה ליום שמש חם, מתאים גם לילדים בגיל 3.
 • peereran

  peereran
  הדרכה חשובה|4 22.10.11
  סיור יפה מאוד אנחנו לא לקחנו הדרכה ובדיעבד אני מצטער. בנוסף לא היה מספיק מכשירי שמע לסיור.
 • ramoron

  ramoron
  מרשים|4 20.07.11
  מקום גדול ומרשים. אולמות ענקיים אשר נחשפים בזה אחר זה. בניגוד לאתרי רשות הטבע, השילוט וגם החומר המתאר את האתרים חלקיים. גם חלק מהשבילים (כגון שביל החפיר) המסומנים במפה המחולקת אינם פעילים או חסומים.
 • נדבעדן

  נדבעדן
  מקסים|4 13.11.10
  מומלץ לסיור עם הדרכה, במקום נותרו תמונות מדהימות הנותנות אשלייה אופטית שנראות כמו תבליט מרחוק אך שמתקרבים רואים שזו תמונה רגילה. במקום מתקיימות לפעמים אירועים שונים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
החוויה הדרוזית בירכאהחוויה הדרוזית בירכא מומלץ מפה8.9יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר. את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע. מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנתקרא עוד


בית זינאתי ובית הכנסת בפקיעיןבית זינאתי ובית הכנסת בפקיעין מומלץ מפה8.5בקומת הקרקע של בית זינאתי נמצא מרכז מבקרים קטן, ששימש בעבר כבית המגורים של המשפחה המיתולוגית. המשפחה היהודית, ובראשה מרגלית שהיא אחרונת צאצאי המשפחה, טוענת לרצף התיישבותי בפקיעין מאז ימי חורבן הבית השני לפני אלפיים שנה. במאות השנים האחרונות נשמרה נציגות יהודית בפקיעין, הודות למשפחת זינאתי ולמשפחות נוספות שכבר אינן גרות כאן. במרכז המבקרים עצמו מוצג אוסף חפצים פרטי של המשפחה שעל אף דלותו, מצליח להעביר את המשמעות של מגורים משותפים בתנאים זרים לחיים המערביים של ימינו ולמה שאנו מכירים. בנוסף, במקום ניתן לראות סרט קצר על הישוב היהודי בפקיעין, ובסופו לפגוש את מרגלית זינאתי ולאחר מכן לצפות בהצגה בהשתתפות מרגלית עצמה. מלבד זאת, קבוצות יכולות לתאם פעילויות חווייתיות הכוללות משחק ניווט אינטראקטיבי בסמטאות הכפר, סיור מודרך או סדנאות הכנת סבון וקליעת סלים. בבית זינאתי ניתן גם לבקש לפתוח את בית הכנסת שנמצא ממול. בית הכנסת נבנה ב-1873 וביקור במקום הוא חוויה ייחודית מאוד. יש לציין כי בקירות בית הכנסת משובצות שתי אבנים שנמצאו בפקיעין בעבר, ועליהן סמלים האופייניים לימי המשנה. לפי המסורת המקומקרא עוד
עוד אטרקציות