1 הגדל תמונה
עמק יזרעאל מהר הקפיצה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
התורמים
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
האיצטדיון מ-2009
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
האיצטדיון מ-2009
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
השלט
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
עוד מבט לתבור
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
גבעת המורה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
הר הקפיצה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מבט לתבור
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
הר הקפיצה - מראה מהפסגה
הועלה על ידי eyalsh
 

על פי הברית החדשה, התכוונו תושבי נצרת היהודים, מתוך זעמם על דרשותיו של ישוע, להפיל אותו מהר קדומים, הנמצא בכניסה הדרומית לעיר נצרת של ימינו. על פי המסורת ההמון דחק אותו לקצה ההר, וכדי להציל את נפשו, קפץ ישוע מההר לעבר העמק. ישוע יצא ללא פגע וההר קיבל כינוי חדש - הר הקפיצה. הנוצרים האורתודוכסים טוענים שישוע קפץ מהר אחר ונחת בהר הקפיצה, בכל מקרה קפיצה היתה כאן. הקק"ל הכשירה דרך קצרה המובילה מהחנייה אל רחבת תצפית עוצמתית, בגובה 397 מטר מעל פני הים, אחת מהיפות שיש בארץ. מהרחבה נראים התבור ממזרח, הכרמל ממערב וביניהם עמק יזרעאל גבעת המורה והגלבוע. במרכז הרחבה, ליד עץ זית הוצב שלט המספר על המקום. שביל הליכה טבעתי באורך כחצי קילומטר מקיף את פסגת ההר ועובר ביער שניטע לכבוד ביקור האפיפיור בשנת 2000, חולף על פני בית היערן שקיים עוד מימי הבריטים, ומגיע למצפור נוסף ולמערת קדומים, מערה-פרה היסטורית, שבה נמצאו שרידים מימי האדם הקדמון.

בביקור האפיפיור ב-2009 הוקם על ההר מעין אצטדיון שאירח את המיסה המרכזית ומכיל 40 אלף איש. האצטדיון והטריבונות מחכים במורדות הצפוניים של ההר לאירוע הגדול הבא.

איך מגיעים: מכביש 60, בנסיעה דרומה מצומת נצרת דרום לכיוון עפולה, פונים ימינה, מערבה, עם שילוט חום המורה להר הקפיצה. בכיכר נוסעים ישר וכעבור כ-250 מ' פונים בחדות שמאלה עם הכביש ומתחילים לעלות אל ההר. חולפים על פני בית ספר תיכון ובעיקול הכביש ממשיכים לעלות עם הסעיף הימני ומטפסים אל החנייה בפסגת ההר. המגיעים מדרום יאלצו לעשות סיבוב פרסה בצומת המרומזר של נצרת דרום ולעקוב אחר ההוראות. המגיעים מדרך חיפה, שממשיכה את כביש 75 או מדרך הציונות הממשיכה את כביש 754, יפנו דרומה בצומת נצרת דרום, ויעלו להר בהתאם להוראות לעיל.

( 12 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • נדבעדן

  נדבעדן
  נוף משגע|4 27.10.18
  תצפית מרהיבה ומיוחדת לכל עמק יזרעאל והר תבור. האתר נמצא בתוך חורשת עצים, ישנם מספר פינות ישיבה עם שולחנות, שירותים ומים זורמים. קסם של מקום
 • danam_20

  danam_20
  שווה קפיצה....|5 10.11.14
  עדכון 07.11.14 ההר עדיין שם, ובעונה הזו של השנה יש בו סתווניות פורחות. תצפית מחיפה ועד רמת הגולן כשכל העמק פרוש לפנינו.מצד שני - נצרת מונחת על כף היד במלוא תפארתה. יפהפה!לא לפספס אם מגיעים לביקור בעיר. 3.12.06 אם אתם נמצאים באזור - שווה לטפס עם הרכב במעלה ההר לתצפית מרשימה ויפה. אין במקום שולחנות לפיקניק - אבל אפשר למצוא פינות בלי סוף לשבת ולאכול משהו קל.
 • likeornot

  likeornot
  נוף מרהיב|5 09.11.14
  ביום של ראות טובה. ואפילו יעד לפיקניק לייט לפני/אחרי. מומלץ
 • AYELETiphone

  AYELETiphone
  מקום מקסים!|5 09.11.14
  נוף נהדר, מקום מרשים.
 • saraleon

  saraleon
  נוף יפה |5 09.11.14
  הרבה פעמים הייתי בנצרת החל מסוף שנות ה-60 אבל לא נהניתי כמו היום .תודה לכל הצוות.
 • ybenozer

  ybenozer
  נוף מרהיב, מעוצב ושמור לתפארת.|4 16.02.14
  טיילת מקסימה המשקיפה על עמק יזרעל ועל נצרת רבתי. מלבד הנוף, גם הטיילת עצמה מוקפת היער היא מקסימה, ומומלץ להגיע לפיקניק או כוס קפה. למרבה הצער יש אנשים שבוחרים להשאיר את הזבל שלהם באתר, אבל סה"כ המקום נקי ומסודר. מומלץ!
 • goodlife

  goodlife
  נחמד|4 31.10.09
  מקום חביב עם תצפית נהדרת לעמק ולכיוון הר המוריה. גם ביום גשום, היתה תצפית לא רעה. חבל שאין שולחנות..
 • eliko421

  eliko421
  עוד אתר עם תחושת אשמה|4 07.10.09
  עוד פעם היהודים ניסו לעשות משהו רע ??? אבל, תצפית נהדרת לעמק יזרעאל ואמפיתיאטרון קטן שנותר כמזכרת מביקור האפיפיור.
 • dove2

  dove2
  נוף מדהים|4 10.01.08
  טיול בסימן "נצרות"... נוף מאוד יפה, שבילים נעים. (שלט הנחושת כבר לא נמצא שם יותר...).
 • sagyi

  sagyi
  תצפית נהדרת לעמק יזראל|5 29.12.07
  קפץ או לא קפץ ? מה שחשוב זה הנוף וההשקעה הרבה שעשו באתר זה לטובת כולם, מטיילים ומאמינים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות