1 הגדל תמונה
בית חיים ויצמן
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בית ויצמן בלילה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
ספריית בית ויצמן
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
גרם המדרגות הפנימי
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
בית חיים ויצמן
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מכונית השרד
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
אחוזת הקבר. צילום יעל צור מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
המרפסת של חדר השינה. צילום: יעל צור, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מכונית בית חיים ויצמן
הועלה על ידי ashtonny
10 הגדל תמונה
מטבח בית חיים ויצמן
הועלה על ידי ashtonny
11 הגדל תמונה
בית חיים ויצמן
הועלה על ידי ashtonny
12 הגדל תמונה
בית חיים ויצמן
הועלה על ידי ashtonny
13 הגדל תמונה
מדרגות פנימיות
הועלה על ידי azit
14 הגדל תמונה
כוננית הלילה
הועלה על ידי azit
 

המקום סגור לרגל שיפוצים עד חודש יוני 2016


חיים וורה ויצמן רכשו נחלה סמוך למכון זיו למדע שהקים ויצמן ברחובות. עם קום המדינה נבחר ויצמן לנשיאה הראשון וביתו ברחובות שימש בית הנשיא עד מותו בנובמבר 1952. בית המידות היפה, השוכן במכון ויצמן למדע, שמור ומתוחזק היטב ומאפשר הצצה אל חייו הפרטיים של אחד המנהיגים המרכזיים בתולדות הקמתה של מדינת ישראל.

בית פאר בכל קנה מידה
בני הזוג ויצמן נכנסו לביתם החדש ב-1937, ורוב החפצים והרהיטים הובאו אליו מצרפת ומאנגליה. לבית, שתוכנן ברוח הסגנון הבינלאומי על ידי האדריכל אריך מנדלסון, מבכירי האדריכלים של התקופה, קראו ארמון הנשיא: שלוש קומות על גבעה בלב פרדסים (44 דונם), ובמרכז מגדל עם שפע חלונות צרים המשתקף במי בריכת השחייה הפרטית שבחצר. מספרים שהמקום החביב על הנשיא הראשון היה החלון החצי עגול של חדר השינה שלו, המשקיף על הרי יהודה, וממנו נהג להאכיל ציפורים. את חדרי הבית מעטרות יצירות אמנות ולצידן חפצי נוי יקרי ערך. בחצר אפשר לראות את מכונית השרד שקיבל ויצמן מהנרי פורד בשנת 1950. גודלו של הבית ופארו מעוררים השתאות וגם שאלות בענייני ממון, אורח חיים וטעם אישי. באולם הקרנה קטן אפשר לצפות בסרט וידאו המספר על האיש, פועלו והישגיו המדיניים והמדעיים.
למעוניינים בסיור מודרך בבית - יש לתאם מראש. אפשרי לערוך סיור באופן עצמאי אך גם במקרה זה כדאי לתאם הגעה מראש על מנת לוודא כי לא מבקרת בבית באותו הזמן קבוצה.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  בשיפוץ....|3 25.08.16
  לא רלוונטי לשנה הקרובה
 • daphnaol

  daphnaol
  מלמד ומהנה|5 09.04.15
  מלמד על חייו ופועלו של חיים וייצמן בצורה מרתקת מתאים לכולם מומלץ
 • danam_20

  danam_20
  בית מרשים ומתוחזק היטב|5 19.02.11
  המבנה עצמו מרהיב ביופיו וניכר כי הושקעה מחשבה רבה בתכנונו. הבית שטוף אור בזכות תכנון חכם של החלונות, מחדר לחדר המבקר פשוט נשבה בקסמיו של הבית ושל אלו שאיישו אותו. השחזור הכמעט מדוייק בעזרת הפריטים המקוריים שנשמרו מוסיף לחוויה המרשימה, וכמובן הסיפורים שמאחורי בני משפחת וייצמן. הגן הסובב את הבית אף הוא יפה ומטופח ביותר, שלא לדבר על רכב השרד המשומר בקפדנות. אתר חובה!
 • ashtonny

  ashtonny
  מאוד מומלץ|5 03.10.10
  בית גדול ומרשים. שמור מאוד יפה
 • ocp

  ocp
  היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש|4 23.07.10
  ביקור בבית ויצמן (במסגרת פסטיבל המדע שנערך בכל שנה בחול המועד פסח) עורר בנו געגועים לתקופה שהייתה בכלל הרבה לפני שנולדנו, תקופה שבה מניהיגינו היו אנשים משכמם ומעלה, אנשי חזון ומעש, בעלי רקורד בינלאומי שעשו שימוש בשם הטוב שקנו לעצמם לטובת המדינה ולא להיפך. אגב, לא אהבתי את ה"שאלות בענייני ממון" ויצמן היה אדם אמיד בכוחות עצמו, בזכות המצאותיו המדעיות, והבית אמנם מפואר, אך עשוי בטוב טעם ואינו מנקר עיניים, להבדיל אלפי הבדלות מבתי מנהיגינו דהיום. לסיכום: הבית מעניין, הסיפורים עוד יותר.
 • eliko421

  eliko421
  היסטוריה|5 08.10.09
  שמור ברמה טובה מאוד ועתיר פריטים מהתקופה. אווירה מיוחדת בבית עצמו.
 • oeoai

  oeoai
  שילוב יפה של עיצוב והסטוריה|4 19.04.07
  בית מרשים ויפה, גדול, מעוצב ושמור היטב למרות 70 שנותיו. בתוך מדשאות, פרדסים וגנים במכון ויצמן. הייתי עם חבר מחו"ל והצטרפנו לסיור באנגלית. היה מעניין ומקצועי, כולל סרטון קצר על חיי וויצמן. הבית, על 3 קומותיו, נשמר היטב. עיצוב אלגנטי (של אריך מנדלסון) של בית הנשיא הראשון, כאשר החדרים נותרו על כנם עם כל חפצי הריהוט, כלי הבית, ספות, תמונות, יצירות אומנות ויתר אביזרי העיצוב והנוי הפנימיים. מכונית הפורד לינקולן בחניה ליד. מדריכות מאוד אדיבות. חבל שבריכת השחיה שבחצר ריקה. זה היה יכול להוסיף עוד להדר וליופי של האחוזה המקסימה הזו. מקווה שביקור שם הוא חלק מלימודי תולדות הציונות בבי"ס.
 • layla

  layla
  לפחות לנשיא הראשון היה סטייל|5 25.07.06
  מאז זה רק מידרדר... בכל אופן, ביקור בבית המקסים הזה קצת דומה לשיטוט בחנות "חדרים": וילונות פרחוניים נהדרים, ספות עתיקות, כלי מטבח מאמייל ונחושת, שלא לדבר על הארכיטקטורה המרשימה (אבל למה הבריכה ריקה?) יש וילות יותר גדולות בסביון וכפר שמריהו, אבל כאן יש שילוב של הדר נשיאותי עם פשטות וצניעות. אבל הכי מצחיק לראות בסרטון ההסברה המרגש איך גם כשהוא עובד במעבדה על המצאה חדשה שקשורה באצטון ושאר דליקים, וייצמן לא מוציא לרגע את הסיגריה מהפה
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד
פרדס מינקובפרדס מינקוב מומלץ מפה8.7משפחת מינקוב היתה מראשוני המתיישבים במושבה רחובות. זלמן, אבי המשפחה, קנה שטח של 150 דונם ונטע בו את הפרדס הראשון ברחובות בשנת 1904. בתוך מתחם הפרדס, שהוקף חומת אבן, נחפרה באר עמוקה ונבנתה בריכת אגירה, ששימשה גם כבריכת שחייה והוזכרה בסיפורו של ס. יזהר, בן העיר, "רחצה בבריכה". המים הועברו בתעלות להשקיית חלקות הפרדס. זלמן נפטר בגיל צעיר ומשפחתו מכרה את הבעלות על הפרדס לקבוצת שותפים. הפרדס רחש מעבודת כפיים עברית אך גם מחיי רוח תוססים לא פחות. אחרי שהוזנח במשך שנים ובזכות רצון טוב ומסירות גדולה של מנהלת הפרדס בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, שוחזרו מבני הפרדס בחן רב ותוך נאמנות גדולה למקור. כעת נטועים בפרדס המודרני עצי הדר ממינים רבים. לצד הזנים שהיו קיימים כבר בתחילת המאה ה-20, צומחים פה גם עצים שהם הכלאות והמצאות חדשות, פרי פיתוח ישראלי. הפרדס הוא פרדס לימודי והקבוצות המגיעות לומדות על ההיבטים הטכניים של עבודת הפרדס אך בעיקר על רוח הסוציאליזם ועל האמונה בעבודת הכפיים ששטפה את הארץ בימי העלייה הראשונה והעלייה שנייה. המבנים היפים, הבובות המדמות את פועלי המיון והאריזה, הפרדס המטופח ובעיקרקרא עוד


עוד אטרקציות