1 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
שרידי המסגד הלבן. צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
במאגר התת קרקעי הסמוך למגדל. צילום: ארז לילה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
רמלה
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
רמלה
הועלה על ידי m_vizel
 

118 מדרגות ועוד אחת

המגדל הלבן, המכונה גם מגדל הארבעים, נבנה במאה השמינית לספירה והוא למעשה צריח של מסגד שנבנה על ידי הממלוכים. המבנה מרשים ביותר, רק שהוא מונח בבית קברות מוסלמי מוזנח כדבעי. המסגד נבנה כאן כנראה על ידי בית עבאס ובפינתו הצפון-מערבית נמצא הקבר של נבי סלאח, שתיקן אותו. בפינה הצפונית שלו נמצא המגדל הלבן. אפשר לעלות את כל המדרגות הגבוהות עד לגג (30 מטר) לתצפית נפלאה על כל דודי השמש של גוש דן. בקרבת המגדל נמצאות מאגרי מים תת-קרקעיים מהתקופה העבאסית, ששכנו מתחת למסגד ששכן במקום. נכון לשנת 2014 הבריכות סגורות לקהל עד שיושלם שיפוץ ושיקום האתר.

מי שחפץ בסיפורי ג'וחה על רקע האתרים והסימטאות של רמלה יכול להזמין סיור בחברת "מקום" (02-6794412), ויש גם אירוח בבתים מהקהילות הרבות והמגוונות בעיר, וביניהן הקראים, הבוכרים והערבים (02-6564789).

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • yoavbp

  yoavbp
  תצפית יפה כחלק מטיול ברמלה |3 04.11.13
  ביקרנו במקום כחלק מסיור משולב ברמלה. סה"כ יפה מאד להעלות למעלה ולראות את הנוף האורבני של גוש דן. תחנה בדרך של רבע שעה כולל האגדה על המגדל הלבן וניסיון גניבתו ע"י תושבי לוד.
 • dafnag

  dafnag
  נחמד לטיפוס ונוף|3 31.03.13
  אם היינו באירופה היינו עולים על מגדלה של עיר. כך גם כאן. מהתצפית רואים את הרי ירושליים ואת מישור החוף.
 • ocp

  ocp
  עצוב|3 15.10.11
  המגדל היום הוא מקום משכנן של היונים שמצליחות לקנן בו למרות הרשתות החוסמות את הפתחים. בהתאם, רובו מלא בלשלשת ובנוצות, מוזנח כמו יתר אתרי העיר. קנינו כרטיס משולב למגדל ולבריכת הקשתות אבל לא היה אף אחד שהתעניין אם יש לנו כרטיס (כך אגב גם בבריכת הקשתות- עובדים על אמון, כנראה). הנוף מהמגדל מעניין לכמה דקות ספורות. השירותים הנמצאים מעבר לכביש מגודרים בגדר ונעולים.
 • goodlife

  goodlife
  תצפית מרשימה|3 12.07.11
  111 מדרגות (ספרנו) מובילות במעלה המגדל. המגדל שהוקם בנקודה הגבוהה בביותר ברמלה צופה למרחקים. מומלץ לשלב במסגרת יום סיור ברמלה ולקוות שהעיריה תרים את הכפפה ותבין איזה פוטנציאל תיירותי מדהים יש בעיר הזאת אם יקדישו לחשיפה/שחזור/תחזוק האתרים ההיסטוריים בעיר. כבר גובים כסף להכנס - 6 ש"ח ואפשר כרטיס משולב עם המוזיאון העירוני ובריכת הקשתות.
 • gilslovik

  gilslovik
  מרשים|4 19.02.09
  מסכים לדברי BATAMI. אולם לדעתי כשצופים מראש המגדל אל האתר - מתרשמים מעוצמתו בימים עברו. בנוסף - תצפית הנוף הטובה ברמלה ללא ספק.
 • batami

  batami
  המקום מוזנח|3 06.10.07
  אולם עדיין כדאי בביקור. איש אינו טורח עוד לגבות כסף, והמדרגות מלאות בקיני יונים. מהתצפית בראש המגדל יש נוף לכל עבר. בקרבת המגדל, מתחת לחורבות המסגד הלבן, חבויה בריכה תת קרקעית מוזנחת - לא פחות גדולה מבריכת הקשתות. ניתן לבקר גם בה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מרכז החושים של קוקה קולהמרכז החושים של קוקה קולה מומלץ מפה8.7מרכז החושים של קוקה-קולה מציע הצצה אל עולמו של מותג העל והמשקה המפורסם ביותר בעולם. תחילת הסיור, שאורכו כשעה וחצי, בבית המזיגה של דוקטור פמברטון, ממציא הנוסחה הסודית שמשגעת את העולם כבר יותר ממאה שנה. הסיור ממשיך בשלל הפעלות ואמצעי המחשה טכנולוגיים מתקדמים, ביניהם משחק טריוויה אינטראקטיבי ו"המנהרה הישראלית" שמספרת את ההיסטוריה של קוקה-קולה בארץ. בדרך אפשר להצטלם לסרטון שאותו מוזמנים המבקרים לשתף ביוטיוב או בפייסבוק, לרקוד במסיבת אוזניות באולפן המוזיקה, להתרשם מקולות, ריחות ומראות ב"מעגל החושים", להשתתף באופן פעיל בתהליך המחזור, להיכנס לתוך בועה עם משקפי תלת-ממד, ועוד דברים שילדים, ולא רק הם, אוהבים. לקראת סוף הביקור עוברים המבקרים מעל לקו הייצור החדש וצופים בתהליך הייצור של המשקה המפורסם. לסיום תקבלו כמובן בקבוק משקה ותוכלו לרכוש מגוון מזכרות בחנות שבמרכז. המרכז נגיש לבעלי מוגבלויות. הסיור המודרך מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה בקבוצות של עד 25 איש. יש להירשם לסיור מראש ב[אתר האינטרנט של מרכז המבקרים](http://online.qdigital.co.il/Coca-Cola/sense_center/)+.קרא עוד
בית העצמאות - משחק חווייתי במכשיר הניידבית העצמאות - משחק חווייתי במכשיר הנייד מומלץ מפה8.7הביקור בבית העצמאות מרגש מאוד, לא משנה כמה פעמים ביקרת במקום וכמה אחוזי ציניות יש לך. לאחרונה הועשר הביקור הקלאסי במקום בסיור דיגיטלי שהופך את הביקור למרגש אף יותר. במקום שבו הזמן קפא מלכת, מאז מאי 1948, לקחו את הביקור צעד אחד קדימה אל שנות האלפיים והוסיפו צבע לסצינה המפורסמת בשחור-לבן. במשחק חווייתי בסמרטפון, שכולל שאלות ומשימות שמקנות נקודות, אפשר לרוץ אל הארכיון, אם לא למיליון, ולחשוף את הסיפור המדהים של הקמת תל אביב. במשחק אחר אפשר לקבל הוראות ישירות מבן גוריון, בדרך להקמת עיר עברית ומדינה יהודית בארץ ישראל. המשחקים האינטראקטיביים מתנהלים בסביבה העירונית שעוטפת את בית העצמאות, קרוב לצומת שדרות רוטשילד ורחוב הרצל בתל אביב, היכן שנוסדה אחוזת בית. המשתתפים מתקדמים מנקודת עניין אחת לשנייה על פי מפה שמוצגת במכשיר וצריכים להספיק בזמן נתון לעבור בכמה שיותר תחנות ולצבור כמה שיותר נקודות. התחרות בין משפחות, זוגות, או תלמידים, מבורכת ומביאה למקומות טובים, תרתי משמע. חד משמעית – בעד, לא רק להקמת מדינה יהודית, אלא גם לחוויה המהנה בבית העצמאות.קרא עוד
עוד אטרקציות