1 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
שרידי המסגד הלבן. צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
במאגר התת קרקעי הסמוך למגדל. צילום: ארז לילה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
רמלה
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
רמלה
הועלה על ידי m_vizel
 

118 מדרגות ועוד אחת

המגדל הלבן, המכונה גם מגדל הארבעים, נבנה במאה השמינית לספירה והוא למעשה צריח של מסגד שנבנה על ידי הממלוכים. המבנה מרשים ביותר, רק שהוא מונח בבית קברות מוסלמי מוזנח כדבעי. המסגד נבנה כאן כנראה על ידי בית עבאס ובפינתו הצפון-מערבית נמצא הקבר של נבי סלאח, שתיקן אותו. בפינה הצפונית שלו נמצא המגדל הלבן. אפשר לעלות את כל המדרגות הגבוהות עד לגג (30 מטר) לתצפית נפלאה על כל דודי השמש של גוש דן. בקרבת המגדל נמצאות מאגרי מים תת-קרקעיים מהתקופה העבאסית, ששכנו מתחת למסגד ששכן במקום. נכון לשנת 2014 הבריכות סגורות לקהל עד שיושלם שיפוץ ושיקום האתר.

מי שחפץ בסיפורי ג'וחה על רקע האתרים והסימטאות של רמלה יכול להזמין סיור בחברת "מקום" (02-6794412), ויש גם אירוח בבתים מהקהילות הרבות והמגוונות בעיר, וביניהן הקראים, הבוכרים והערבים (02-6564789).

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • yoavbp

  yoavbp
  תצפית יפה כחלק מטיול ברמלה |3 04.11.13
  ביקרנו במקום כחלק מסיור משולב ברמלה. סה"כ יפה מאד להעלות למעלה ולראות את הנוף האורבני של גוש דן. תחנה בדרך של רבע שעה כולל האגדה על המגדל הלבן וניסיון גניבתו ע"י תושבי לוד.
 • dafnag

  dafnag
  נחמד לטיפוס ונוף|3 31.03.13
  אם היינו באירופה היינו עולים על מגדלה של עיר. כך גם כאן. מהתצפית רואים את הרי ירושליים ואת מישור החוף.
 • ocp

  ocp
  עצוב|3 15.10.11
  המגדל היום הוא מקום משכנן של היונים שמצליחות לקנן בו למרות הרשתות החוסמות את הפתחים. בהתאם, רובו מלא בלשלשת ובנוצות, מוזנח כמו יתר אתרי העיר. קנינו כרטיס משולב למגדל ולבריכת הקשתות אבל לא היה אף אחד שהתעניין אם יש לנו כרטיס (כך אגב גם בבריכת הקשתות- עובדים על אמון, כנראה). הנוף מהמגדל מעניין לכמה דקות ספורות. השירותים הנמצאים מעבר לכביש מגודרים בגדר ונעולים.
 • goodlife

  goodlife
  תצפית מרשימה|3 12.07.11
  111 מדרגות (ספרנו) מובילות במעלה המגדל. המגדל שהוקם בנקודה הגבוהה בביותר ברמלה צופה למרחקים. מומלץ לשלב במסגרת יום סיור ברמלה ולקוות שהעיריה תרים את הכפפה ותבין איזה פוטנציאל תיירותי מדהים יש בעיר הזאת אם יקדישו לחשיפה/שחזור/תחזוק האתרים ההיסטוריים בעיר. כבר גובים כסף להכנס - 6 ש"ח ואפשר כרטיס משולב עם המוזיאון העירוני ובריכת הקשתות.
 • gilslovik

  gilslovik
  מרשים|4 19.02.09
  מסכים לדברי BATAMI. אולם לדעתי כשצופים מראש המגדל אל האתר - מתרשמים מעוצמתו בימים עברו. בנוסף - תצפית הנוף הטובה ברמלה ללא ספק.
 • batami

  batami
  המקום מוזנח|3 06.10.07
  אולם עדיין כדאי בביקור. איש אינו טורח עוד לגבות כסף, והמדרגות מלאות בקיני יונים. מהתצפית בראש המגדל יש נוף לכל עבר. בקרבת המגדל, מתחת לחורבות המסגד הלבן, חבויה בריכה תת קרקעית מוזנחת - לא פחות גדולה מבריכת הקשתות. ניתן לבקר גם בה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


מרכז נא לגעתמרכז נא לגעת מומלץ מפה9.5מרכז נא לגעת, הנמצא בבית מרשים בנמל יפו, הוא הרבה יותר מסתם בניין יפה, המהות והפעילות המתקיימות בין כתליו הן אבני החן האמיתיות. המקום הוא במה לתרבות ואמנות יוצרת המקדמת דיאלוג שוויוני ומובילה לשינוי חברתי, מתוך אמונה ברוח האדם וביכולתו לגעת ולשנות. המרכז הוקם בשנת 2007 בנמל יפו על ידי עמותת 'נא לגעת' במטרה להעצים את אוכלוסיות החרשים, עיוורים והחרשים-עיוורים בישראל, להוות פלטפורמה לשילובם בתחומי התרבות והבידור בישראל ולהשריש ערכים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה אל מול הקהל הרחב. מרכז נא לגעת הוא בית לתיאטרון נא לגעת - התיאטרון הראשון והיחיד מסוגו בעולם שכל שחקניו הם חרשים-עיוורים (עם לקות כפולה), מתחם האירועים קפיש – בית קפה ומתחם לאירועים בו מתקשרים האורחים בשפת הסימנים עם צוות המלצרים החרשים, מסעדת בלקאאוט - מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת עם מלצרים עיוורים וכבדי ראייה, המציעה חוויה קולינרית יוצאת דופן, ומרכז הסדנאות בו נערכות מגוון סדנאות בחשיכה וסדנאות שפת סימנים בהובלת צוות מנחים מקצועיים, עיוורים וחרשים.קרא עוד
עוד אטרקציות