1 הגדל תמונה
ספארי
הועלה על ידי m_vizel
2 הגדל תמונה
הקרנפון טרקל (צילום: טיבור יגר)
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
טנדה וטרקל (צילום: טיבור יגר)
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
הקרנפה טנדה וטירקל הקטן (צילום: טיבור יגר)
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
איך קרנף נולד (צילום: טיבור יגר)
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
גן החיות בספארי ר"ג
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
גן החיות בספארי ר"ג
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
גן החיות בספארי ר"ג
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
גן החיות בספארי ר"ג
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
דב
הועלה על ידי shamirt
11 הגדל תמונה
הידעת? לג'ירפה ולאדם אותו מספר חוליות צואר
הועלה על ידי shamirt
12 הגדל תמונה
זברה בחלוני
הועלה על ידי shamirt
13 הגדל תמונה
ילדה בכלוב
הועלה על ידי shlomob22
14 הגדל תמונה
ספארי
הועלה על ידי m_vizel
15 הגדל תמונה
ספארי
הועלה על ידי m_vizel
16 הגדל תמונה
ספארי
הועלה על ידי m_vizel
17 הגדל תמונה
ספארי
הועלה על ידי m_vizel
18 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
19 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
20 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
21 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
22 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
23 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
24 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
25 הגדל תמונה
ספארי ר"ג
הועלה על ידי אבירם98
26 הגדל תמונה
יענים
הועלה על ידי yosefag
27 הגדל תמונה
משפחת הטפירים
הועלה על ידי yosefag
28 הגדל תמונה
ציפורים אדומות
הועלה על ידי yosefag
29 הגדל תמונה
אחד קטן
הועלה על ידי yosefag
30 הגדל תמונה
הקרנף
הועלה על ידי yosefag
31 הגדל תמונה
משפחת הקופים
הועלה על ידי yosefag
32 הגדל תמונה
מתקדמים לעבר האוכל
הועלה על ידי yosefag
33 הגדל תמונה
צב...
הועלה על ידי sagi44
34 הגדל תמונה
פיל
הועלה על ידי sagi44
35 הגדל תמונה
שוכני הגן
הועלה על ידי sagi44
36 הגדל תמונה
השטח הפתוח
הועלה על ידי sagi44
 

זכרונות אהבה מאפריקה

בספארי של רמת גן כמו בספארי של אפריקה, אפשר לראות בעלי חיים גדולים ממרחק אפס בסביבת מחיה (כאילו) אמיתית. ברגע שחולפים בשער ומשאירים מאחור את רמת גן וגוש דן, עוברים לכמה שעות לעולם אחר. נוסעים בשביל עד שמגיעים לאגם קטן, שבו באים להרוות את צמאונם אוכלי עשב החיים בשטח הפתוח של הגן. צבאים קלי רגלים חוצים את הכביש בדהרה נפחדת וחיננית, יענים ארוכות צוואר מטופפות בשאננות מרושלת על זוג רגליים ארוכות, ולידן מהדסים בכבדות קרנפים ענקים ומגושמים. הגבעות הצפות במי האגם, שעליהן נחות אנפות לבנות ועדינות, הופכות אט אט להיפופוטמים, ששוב נעלמים מתחת לפני המים וממלאים אותם אלפי בועות. מכאן ממשיכים לתצוגת האריות, הנחשבת לאטרקציה הגדולה ביותר של האתר.
אם הספארי מנסה לחקות נוף של סוואנה אפריקאית, גן החיות שבלבו מנסה להיות גן עדן. בתוך אי ירוק ומוצל אפשר לבלות שעות של צפייה בבעלי החיים, לקרוא את השלטים המעניינים שליד כל כלוב, ולגלות מידע מרתק, מצחיק ומפתיע על כל אחד מדיירי הגן.


המחפשים בילוי קבוצתי מקורי יוכלו להצטרף לאחד הסיורים המיוחדים שמציעים בספארי: ביקור לילי לצפייה בחיי הלילה של חיות הגן, או ביקור בוקר בשעה שבע וחצי והצצה מקרוב אל מאחורי הקלעים של החיות והמטפלים. בשני המקרים מתנהל הסיור בקרונות הפתוחים של רכבת הספארי ולא במכוניות פרטיות. לפעמים יכולים משתתפי הסיור להאכיל חיות. סיור הבוקר מסתיים תמיד בארוחת בוקר לאורחים. אחר כך אפשר למהר הביתה ולהשלים עוד כמה שעות שינה.


אם אחרי הבילוי במקום אתם עדיין רעבים, או ליתר דיוק צמאים, לעוד אטרקציות, כדאי לכם לקפוץ למרכז המבקרים החושי של קוקה קולה.
*המלטה של הקרנפון טרקל (15.06.2012) - צלם: טיבור יגר.

( 47 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • sigsag

  sigsag
  ערב בספארי|4 24.08.15
  שני בני שלוש ואחת בת שנה נהנינו מאוד מטיול של שעתיים בין התוכים לג'ירפות. ממליצה בגיל הזה לקחת קלנועית כי ההליכה לא פשוטה לצעירים שלנו. אכזבה נרשמה שגילינו שסיורי הרכבת הסתיימו בשעה שלוש אבל עבור הסיורים המודרכים הם עבדו. צפינו ברכבת בערגה.
 • dafnag

  dafnag
  קסם בספארי - לא משהו|2 25.08.14
  כדאי להגיע מוקדם (19:00) כשיש עוד אור אז מצליחים לראות גם את החלק של הספארי. אם נתקעים בפקק הכניסה (כמונו) נוסעים בחושך ורואים רק צלליות של חיות. בגן החיות (שם מתקיים ה"קסם של ספארי") יש מיצגי אור. היו כשלושה מיצגים יפים שהרשימו. היתר קצת פחות. ראינו עטלפים בפעילותץ ודב נמלים. רב החיות היו נעולות וישנו (אני מקווה שהרעש לא הפריע להן). המיצגים בפסטיבל "אור בירושליים" יפים הרבה יותר. מצד שני, העברנו שם בלילה כשעתיים עם ילדים בני 11-13. הם לא התלהבו אבל גם לא השתעממו מאד. פרווה. בטח לא שווה את המחיר המלא.
 • avidorsi

  avidorsi
  ספארי לילה: לברוח ולא לבוא!|1 17.08.14
  אמש הלכנו עם הילדים למופע לילי שנקרא קסם בספארי. הסיכום יבוא לפני הפירוט: בזבוז זמן וכסף. תאורה רבה מדי, רמקולים עם מוסיקה בכ מקום. הדבר הכי הפוך לתצפית בע"ח בלילה ולא שהיו יותר מדי בע"ח לתצפית. את רובם סגרו בכלובים ללינת לילה. מופע אורקולי המתאים לגן אירועים המוני. במקום חיות צפינו בהקרנות על קירות הכלובים, של בעה"ח, שהיינו אמורים לראות. כך שבמקום חיות בלילה צפינו בסרטים. בספארי ניצלו את ההזדמנות למכירת צעצועים אם אפקטים מסנוורים של אור. אז הקטנטנים, במקום לסגל לעצמם ראיית לילה בהו ושיחקו בצעצועים. תאורה שלא תוכננה נכון. הרבה ממנה בגובה העיניים ואינה מאפשרת תצפית לילה. מה שכן מואר, אינו מספיק
 • לנטנרצר

  לנטנרצר
  חיי לילה|5 27.09.13
  סיור הלילה בספארי התגלה כחוויה מרתקת וקסומה. שמענו הרבה סיפורים על הרגלי החיים, השינה והאהבה של החיות ועוד סקצת סיפורים על קורותיהן בספארי. אנחנו לקחנו את הסיור המאוחר, ללא ילדים, אבל יש גם סיורי לילה קצת יותר מוקדמים שמיועדים גם לילדים. בעינינו מומלץ לכל הגילים.
 • mirishechter

  mirishechter
  לבוא ב 13:00 ביום שבת|5 13.04.12
  באנו ב 13:00, כבר לא היה תור בכניסה ואפילו בדרך הראשונה לא היו הרבה מכוניות. מומלץ לעשות ישר את הסיבוב באריות מכיוון שסוגרים אותם ב 15:00 ורק אז לחזור לגן החיות (לא לדאוג יש שילוט). הורים תקפידו לא להאכיל, ראיתי היום הורים מאכילים - הילדים יודעים שאסור
 • maya_a

  maya_a
  בגן החיות זורחת השמש|4 29.05.11
  הגענו ביום חמישי בבוקר. זוג הורים ו-2 ילדים קטנים. מחיר הכניסה יקר, אני לא חושבת שצריך לקחת מחיר אחיד על מבוגרים ועל ילדים. מביקורים בגני חיות אחרים, למדנו שלא צריך "לחרוש" את כל הגן לפי המסלול, בשביל הילדים עדיף להתחיל באטרקציות - פילים, ג'ירפות, דובים, טיגריסים, ואם נשאר כוח אפשר להמשיך גם לחיות ה"פחות" אטרקטיביות. לא נתקלנו בכלל במדריכים, כן נתקלנו באוטובוסים מאורגנים, אבל לא היתה צפיפות. המקום לא נקי, המחירים בקיוסקים מופקעים. אבל הילדים נהנו וזה העיקר!
 • נדבעדן

  נדבעדן
  סיור מקסים ומרתק|4 21.05.11
  הגענו בשבת ב 12:00, המקום לא היה עמוס מדי.הנסיע לשטח החיות מקסימה את הילדים ומרתקת אותם, לאחר מכן הסיור הרגלי בין הכלובים די מעייף ומבלבל מעט.זכינו לראות בשעה 14:00 האכלה של השקנאים והפנגין ולקבל הדרכה במקביל מראה מיוחד מאוד. מעט אריות בשטח כל כך גדול במיוחד שחם קשה מאוד להינות מהם. מחיר הכניסה 57 ש"ח. מקום מקסים,ודי נקי.
 • איילת

  איילת
  שווה|5 16.04.11
  אז נכון שהיה מלא וקצת יקר.. אבל בסה"כ מאוד נהננו. ניתן לבלות מס' שעות ויש הרבה מה לראות.אם מגיעים בשבת, לנסות ולהגיע מוקדם ולראות את האריות בכניסה ולא ביציאה (היה תור ארוך........).
 • m_yaron

  m_yaron
  כדאי להגיע בשישי בבוקר|5 23.01.11
  ממש תענוג להגיע עם הילדה בשישי בבוקר. המקום לא הומה כמו בשבת, ופשוט נחמד להסתובב שם. רצוי לחשוב על דרך יותר יעילה לווסת את התנועה בכניסה, אבל מעבר לזה אין תלונות.
 • gogo

  gogo
  חיות לילה|5 01.11.10
  באנו לבדוק מה עושות האיילות בלילות וחזרנו עם ידע מסעיר ומעורר קנאה על הרגלי ההזדווגות והרבייה של בעלי החיים. ההדרכה אינפורמטיבית ומשעשעת ובעלי החיים מרשימים ויפים כהרגלם. סיור מומלץ אך מבחינת תוכן אינו מתאים לילדים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות