1 הגדל תמונה
צילום: טל שורץ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
איך עושים משי
הועלה על ידי meirame
7 הגדל תמונה
מה קורה בכוורת
הועלה על ידי meirame
8 הגדל תמונה
חלת דבש
הועלה על ידי meirame
9 הגדל תמונה
כוורן
הועלה על ידי sagi44
10 הגדל תמונה
כוורן
הועלה על ידי sagi44
11 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
13 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
14 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
 

על הדבש ועל המשי

אם בדבש מתוק חפצה נפשכם ואם גם מקורו של הדבש מעניין אתכם הרי שסיור במרכז המבקרים של המכוורת מיועד לכם. הסיור מחולק לכמה תחנות שבהן מסופר על תהליך ייצור הדבש. במצפה הדבורים משקיפים המבקרים על עבודת הדבוראי ומבינים את חשיבותן של החליפות הלבנות והקסדה שחובשים אנשי המקצוע. בחדר הרדייה לומדים איך מושך הפרח את הדבורה ורואים איך מתבצעת רדיית הדבש מן החלות. בהמשך הסיור, סוטים מעט מן הדבורים אל התולעים ולומדים על הפקת המשי. בפינת יצירה מתקיימות הפעלות שונות כגון קישוט של שכמייה בצורת דבורה, ציור והכנת שוקולד אינדיאני מאבקת קקאו ומדבש. ההדרכה הקולחת מצליחה לרתק את הילדים לנאמר ונראה שלמרות התפאורה הלא מאוד מהוקצעת, הם נהנים. בתום הביקור אפשר כמובן לרכוש ממוצרי המכוורת. אם התמזל מזלכם ובאתם בעונת תותי העץ, בעלי הבית מזמינים את המבקרים להכתים את ידיהם ולהתמלא בפירות הסגולים, הצומחים בחצר המשק בשפע, עד שכואבת הבטן.
לא רק דבורים
לביקור בדבורת התבור נוסף גם מפגש עם תולעים אדומות. ייחודן של התולעים האדומות הוא בתועלת שמפיקים מהם החקלאים. התולעים הופכות זבל אורגני לדשן המתקרא הומוס. בחצר המשק יש גם פינת חי ובה עזים ננסיות, אווזים המתפקדים על תקן כלבי שמירה וכמה מיני יונים.

מומלץ לתאם הדרכות מראש.

( 32 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • liorm39

  liorm39
  הדרכה חפיפניקית ותו לא|3 27.09.13
  הגענו לשם כקבוצה, בתחנה הראשונה קיבלנו משום מה הדרכה מאוד לקונית ולא מעניינת על תולעי המשי, אחר כך נתנו לנו להכין נר מדונג הילדים הדביקו פסים שחורים על סינר צהוב שאותו לבשו אחר כך וקיבלו דבורה לצביעה. אחר כך קיבלנו מבעל המקום הדרכה על אופן ייצור הדבש - הדרכה מהירה מדי שאינה מתאימה לילדים ושאינה חוויתית בשום צורה. הלכנו לראות דבורים - בעל המקום התלבש בחליפת דבוראי פתח כוורת והראה לילדים את הכוורת דרך חלונות זכוכית - היה די קשה לראות משהו. במקום יש פינת חי, סיור קצרצר מאוד על טרקטור וזהו. חבל נראה שההדרכה הזו מפוספסת בגדול.
 • wife

  wife
  קשה בימים חמים|4 28.07.12
  אמנם יש מאווררים גדולים ואחד החללים ממוזג, אך עדיין. הסברים על תולעי משי ועל דבורים, פינת יצירה. המפגש נמשך כשעה וחצי, המקום מעט ישן ומוזנח כוכב רביעי עבור בני בן השבע שראה שם דברים שלא היה רואה באף מקום אחר ויצא עם חוויה מלמדת ומהנה.
 • michalwe

  michalwe
  שווה ביקור|5 19.04.12
  הדרכה מעניינת ומפורטת, בת ה 6 והמבוגרים מאד התעניינו, בן ה 3 התעניין בפינת החיות וביצירה שנעשית במהלך הביקור
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  שווה ביקור! מעניין ומאד מלמד.|5 13.04.12
  המקום מקסים, ומנוהל בצורה נפלאה ע"י יגאל, ההדרכה של הצוות מצויינת ויש הרבה מה ללמוד, הדבש טעים טעים. קטנטנים עלולים להשתעמם בהסברים המפורטים. בהחלט שווה ביקור.
 • sasmic

  sasmic
  הילדים אהבו|4 22.03.11
  אכן מומלץ לגילאי 4 ומעלה, הרטנים השתעממו והגדולים יותר (6) אהבו מאוד. הביקור מחולק ל 4 מקטעים שכל אחד מהם מצליח ליצור עניין אצל הילדים. צוות המדריכים השונים בהחלט מבצע את עבודתו בצורה טובה. סה"כ בהחלט מקום מומלץ לעצירת ביניים בדרך לצפון.
 • surujon2

  surujon2
  מעניין ומרתק.|5 19.12.10
  בילינו כשעתיים במקום - המבוגרים והילדים כשהקטנה בת 4 היו מרותקים! תודה יגאל ולצוות המדריכים.
 • ארגמנית

  ארגמנית
  לא ברור למי מתאים|3 15.11.10
  מצד אחד יגאל הוא אדם נעים ומדבר לעניין, וכך גם שאר המדריכים, אך לא ברור למי מתאימה ההדרכה. הקטנים לא מבינים מספיק, והגדולים משתעממים. קצת חבל על הכסף.
 • ashimron

  ashimron
  לא מומלץ לילדים קטנים|3 02.04.10
  הסיור מאוד מעניין אך כמעט כולו מילולי... ישנה פעילות יצירה נחמדה אך פרט לכך הפגישה עם הדבורה האמיתית מאוד קצר ולא נגיש לקטנים.
 • danam_20

  danam_20
  מתוק מדבש|4 20.10.08
  בילינו שעתיים במקום. ילדים קטנים עלולים להשתעמם בסיור המודרך (והמעמיק) אך יוכלו למצוא הנה בפינת החי הקטנה ולנשנש משהו ליד שולחנות הפיקניק בעוד הגדולים עסוקים בעבודות יצירה ובמסע בעקבות הדבש והמשי. יופי של מקום, המחשה מצוינת של נושא הדבש (בעיקר בראש השנה...)
 • NoaMaya

  NoaMaya
  חמוד ביותר|4 14.10.08
  שעתיים חביבות עם יצורים חביבים (דבורים ומדריכים). לקופון שנותן ההנחה של 10% - http://www.tour-galilee.co.il/bee/images/ShovarHanahaInternet.jpg
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות