1 הגדל תמונה
צילום: טל שורץ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
איך עושים משי
הועלה על ידי meirame
7 הגדל תמונה
מה קורה בכוורת
הועלה על ידי meirame
8 הגדל תמונה
חלת דבש
הועלה על ידי meirame
9 הגדל תמונה
כוורן
הועלה על ידי sagi44
10 הגדל תמונה
כוורן
הועלה על ידי sagi44
11 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
13 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
14 הגדל תמונה
דבורת התבור
הועלה על ידי eyalsh
 

על הדבש ועל המשי

אם בדבש מתוק חפצה נפשכם ואם גם מקורו של הדבש מעניין אתכם הרי שסיור במרכז המבקרים של המכוורת מיועד לכם. הסיור מחולק לכמה תחנות שבהן מסופר על תהליך ייצור הדבש. במצפה הדבורים משקיפים המבקרים על עבודת הדבוראי ומבינים את חשיבותן של החליפות הלבנות והקסדה שחובשים אנשי המקצוע. בחדר הרדייה לומדים איך מושך הפרח את הדבורה ורואים איך מתבצעת רדיית הדבש מן החלות. בהמשך הסיור, סוטים מעט מן הדבורים אל התולעים ולומדים על הפקת המשי. בפינת יצירה מתקיימות הפעלות שונות כגון קישוט של שכמייה בצורת דבורה, ציור והכנת שוקולד אינדיאני מאבקת קקאו ומדבש. ההדרכה הקולחת מצליחה לרתק את הילדים לנאמר ונראה שלמרות התפאורה הלא מאוד מהוקצעת, הם נהנים. בתום הביקור אפשר כמובן לרכוש ממוצרי המכוורת. אם התמזל מזלכם ובאתם בעונת תותי העץ, בעלי הבית מזמינים את המבקרים להכתים את ידיהם ולהתמלא בפירות הסגולים, הצומחים בחצר המשק בשפע, עד שכואבת הבטן.
לא רק דבורים
לביקור בדבורת התבור נוסף גם מפגש עם תולעים אדומות. ייחודן של התולעים האדומות הוא בתועלת שמפיקים מהם החקלאים. התולעים הופכות זבל אורגני לדשן המתקרא הומוס. בחצר המשק יש גם פינת חי ובה עזים ננסיות, אווזים המתפקדים על תקן כלבי שמירה וכמה מיני יונים.
מומלץ לתאם הדרכות מראש.

( 32 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • liorm39

  liorm39
  הדרכה חפיפניקית ותו לא|3 27.09.13
  הגענו לשם כקבוצה, בתחנה הראשונה קיבלנו משום מה הדרכה מאוד לקונית ולא מעניינת על תולעי המשי, אחר כך נתנו לנו להכין נר מדונג הילדים הדביקו פסים שחורים על סינר צהוב שאותו לבשו אחר כך וקיבלו דבורה לצביעה. אחר כך קיבלנו מבעל המקום הדרכה על אופן ייצור הדבש - הדרכה מהירה מדי שאינה מתאימה לילדים ושאינה חוויתית בשום צורה. הלכנו לראות דבורים - בעל המקום התלבש בחליפת דבוראי פתח כוורת והראה לילדים את הכוורת דרך חלונות זכוכית - היה די קשה לראות משהו. במקום יש פינת חי, סיור קצרצר מאוד על טרקטור וזהו. חבל נראה שההדרכה הזו מפוספסת בגדול.
 • wife

  wife
  קשה בימים חמים|4 28.07.12
  אמנם יש מאווררים גדולים ואחד החללים ממוזג, אך עדיין. הסברים על תולעי משי ועל דבורים, פינת יצירה. המפגש נמשך כשעה וחצי, המקום מעט ישן ומוזנח כוכב רביעי עבור בני בן השבע שראה שם דברים שלא היה רואה באף מקום אחר ויצא עם חוויה מלמדת ומהנה.
 • michalwe

  michalwe
  שווה ביקור|5 19.04.12
  הדרכה מעניינת ומפורטת, בת ה 6 והמבוגרים מאד התעניינו, בן ה 3 התעניין בפינת החיות וביצירה שנעשית במהלך הביקור
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  שווה ביקור! מעניין ומאד מלמד.|5 13.04.12
  המקום מקסים, ומנוהל בצורה נפלאה ע"י יגאל, ההדרכה של הצוות מצויינת ויש הרבה מה ללמוד, הדבש טעים טעים. קטנטנים עלולים להשתעמם בהסברים המפורטים. בהחלט שווה ביקור.
 • sasmic

  sasmic
  הילדים אהבו|4 22.03.11
  אכן מומלץ לגילאי 4 ומעלה, הרטנים השתעממו והגדולים יותר (6) אהבו מאוד. הביקור מחולק ל 4 מקטעים שכל אחד מהם מצליח ליצור עניין אצל הילדים. צוות המדריכים השונים בהחלט מבצע את עבודתו בצורה טובה. סה"כ בהחלט מקום מומלץ לעצירת ביניים בדרך לצפון.
 • surujon2

  surujon2
  מעניין ומרתק.|5 19.12.10
  בילינו כשעתיים במקום - המבוגרים והילדים כשהקטנה בת 4 היו מרותקים! תודה יגאל ולצוות המדריכים.
 • ארגמנית

  ארגמנית
  לא ברור למי מתאים|3 15.11.10
  מצד אחד יגאל הוא אדם נעים ומדבר לעניין, וכך גם שאר המדריכים, אך לא ברור למי מתאימה ההדרכה. הקטנים לא מבינים מספיק, והגדולים משתעממים. קצת חבל על הכסף.
 • ashimron

  ashimron
  לא מומלץ לילדים קטנים|3 02.04.10
  הסיור מאוד מעניין אך כמעט כולו מילולי... ישנה פעילות יצירה נחמדה אך פרט לכך הפגישה עם הדבורה האמיתית מאוד קצר ולא נגיש לקטנים.
 • danam_20

  danam_20
  מתוק מדבש|4 20.10.08
  בילינו שעתיים במקום. ילדים קטנים עלולים להשתעמם בסיור המודרך (והמעמיק) אך יוכלו למצוא הנה בפינת החי הקטנה ולנשנש משהו ליד שולחנות הפיקניק בעוד הגדולים עסוקים בעבודות יצירה ובמסע בעקבות הדבש והמשי. יופי של מקום, המחשה מצוינת של נושא הדבש (בעיקר בראש השנה...)
 • NoaMaya

  NoaMaya
  חמוד ביותר|4 14.10.08
  שעתיים חביבות עם יצורים חביבים (דבורים ומדריכים). לקופון שנותן ההנחה של 10% - http://www.tour-galilee.co.il/bee/images/ShovarHanahaInternet.jpg
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
החוויה הדרוזית בירכאהחוויה הדרוזית בירכא מומלץ מפה8.9יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר. את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע. מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנתקרא עוד


עוד אטרקציות