להעלות את מיפלס האושר

זהו אחד המקומות המקסימים שיש, ויש בו כל מה שצריך בשביל טיול מים: שפע של מים, צמחייה ובעלי חיים. השמורה משתרעת של שטח ביצתי בצפון-מזרח הכינרת. נשפכים אליה נחלי איתן כמו נחל משושים, יהודיה, דליות ושפמנון, היורדים מן הגולן. הנוף כאן מיוחד במינו: נחלים ולגונות בגדלים ועומקים שונים, בהתאם לעונות השנה ולכמות המשקעים. המקום הזה מקסים בתחילת הקיץ, כשכל המים רעננים ושוצפים ואף אחד לא נאנח על מפלס הכינרת.
מחניון הזיתים הולכים ברגל או שוחים בין פלגי המים והבריכות, עד שמגיעים לכינרת. מכאן ואילך אסור להפריע את שלוות האמנונים המטהרים את מי הכינרת - זה המקום שבו הם בחרו להטיל את דור ההמשך. מכאן חוזרים ברגל אל דרך העפר שמשמאל, המובילה חזרה אל חניון הזיתים. בשמורה יש צמחייה עשירה ומגוונת: עצי ערבה והרדוף, שיח אברהם ופריחתו הסגולה, שיחי קנה, סוף וגומא, ובעלי חיים המבקשים מים כמו צדפות, סרטני מים, צבים שאוהבים להשתזף בשמש, דגים והמון שפיריות צבעוניות, נוטריות, חתולי ביצה, חזירי בר, עגורים, ברווזים ועוד. הנוצרים מייחסים למקום חשיבות רבה, כי הוא מזוהה עם כמה מהמקומות שישו ביקר בהם.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  לא כל כך מוכר|3 19.02.13
  אבל מענין. שווה ביקור בעונות הקרירות יותר, לא לשכוח להכין קודם את סיפוי התנך והברית החדשה הרלוונטיים...
 • שרון34

  שרון34
  ירוק ומקסים|4 11.03.12
  היינו בשבת האחרונה בשמורה, נסענו לפי השלט של המג'רסה והכל היה ירוק. צמחייה גבוהה ורשרוש של המים מכל כיוון. לאורך הכביש חצו נחלונים בזרימה ואפשר היה לטייל לאורכם ולהרטיב את הרגליים (המים קרים!). כיף אמיתי!
 • elid1979

  elid1979
  טוב גם כשחם|5 13.10.04
  מקום נהדר, מסלול כיפי במים, שווה לקפוץ כשעושים קמפינג בכינרת בבוקר, מומלץ!
 • GADIO018

  GADIO018
  אחלה טיולי מים|5 25.08.04
  פשוט כיף גדול בעיקר בקיץ הלוהט של בקעת כינרות לא לשכוח נעלים להליכה במים (אגב: הממליץ הקודם התכוון לפארק הירדן)
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
טיול בשמורת נחל שנירטיול בשמורת נחל שניר מומלץ מפה9.3השם הציורי של כל הסביבה הזאת הוא "ארץ פלגי מים"; ומי שהגה את השם הזה צדק, כיוון שזהו השטח הרווי ביותר במים בכל הארץ, שמקורות הירדן נובעים בו בעשרות מעיינות מבעבעים. נכון שפעולות הפיתוח של ההתיישבות היהודית בדורות האחרונים צמצמו מאוד את כמות המים החופשיים הזורמים בערוצים, ובכל זאת, שארית הפליטה שחמקה מציפורני הציוויליזציה, זורמת באפיקי דן, שניר - חצבאני, קורן וחרמון - בניאס ומאפשרת לפגוש עדיין נופי מים וצומח יחידים מסוגם בארץ. סגירתה של השמורה למעבר חופשי אמנם שומרת על נקיונה ועל המשך קיומה של סביבה אקולוגית פעילה לאורך הנחל, אך יחד עם זאת גזלה מקטע זה של השניר את כל הפראיות שהיתה לו וחיבלה במפגש האותנתי של האדם עם הטבע. ובכל זאת - המים קרים והשמחה גדולה. אם אתם רוצים להתרחץ ביום שאחר כך, כדאי להישאר ללילה ב[בית הארחה תל חי](http://www.mapa.co.il/ng/BuildRecord.asp?id=15259). המקום מהווה בסיס מצוין לטיולים באזור.קרא עוד


עוד אטרקציות