להעלות את מיפלס האושר

זהו אחד המקומות המקסימים שיש, ויש בו כל מה שצריך בשביל טיול מים: שפע של מים, צמחייה ובעלי חיים. השמורה משתרעת של שטח ביצתי בצפון-מזרח הכינרת. נשפכים אליה נחלי איתן כמו נחל משושים, יהודיה, דליות ושפמנון, היורדים מן הגולן. הנוף כאן מיוחד במינו: נחלים ולגונות בגדלים ועומקים שונים, בהתאם לעונות השנה ולכמות המשקעים. המקום הזה מקסים בתחילת הקיץ, כשכל המים רעננים ושוצפים ואף אחד לא נאנח על מפלס הכינרת.
מחניון הזיתים הולכים ברגל או שוחים בין פלגי המים והבריכות, עד שמגיעים לכינרת. מכאן ואילך אסור להפריע את שלוות האמנונים המטהרים את מי הכינרת - זה המקום שבו הם בחרו להטיל את דור ההמשך. מכאן חוזרים ברגל אל דרך העפר שמשמאל, המובילה חזרה אל חניון הזיתים. בשמורה יש צמחייה עשירה ומגוונת: עצי ערבה והרדוף, שיח אברהם ופריחתו הסגולה, שיחי קנה, סוף וגומא, ובעלי חיים המבקשים מים כמו צדפות, סרטני מים, צבים שאוהבים להשתזף בשמש, דגים והמון שפיריות צבעוניות, נוטריות, חתולי ביצה, חזירי בר, עגורים, ברווזים ועוד. הנוצרים מייחסים למקום חשיבות רבה, כי הוא מזוהה עם כמה מהמקומות שישו ביקר בהם.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  לא כל כך מוכר|3 19.02.13
  אבל מענין. שווה ביקור בעונות הקרירות יותר, לא לשכוח להכין קודם את סיפוי התנך והברית החדשה הרלוונטיים...
 • שרון34

  שרון34
  ירוק ומקסים|4 11.03.12
  היינו בשבת האחרונה בשמורה, נסענו לפי השלט של המג'רסה והכל היה ירוק. צמחייה גבוהה ורשרוש של המים מכל כיוון. לאורך הכביש חצו נחלונים בזרימה ואפשר היה לטייל לאורכם ולהרטיב את הרגליים (המים קרים!). כיף אמיתי!
 • elid1979

  elid1979
  טוב גם כשחם|5 13.10.04
  מקום נהדר, מסלול כיפי במים, שווה לקפוץ כשעושים קמפינג בכינרת בבוקר, מומלץ!
 • GADIO018

  GADIO018
  אחלה טיולי מים|5 25.08.04
  פשוט כיף גדול בעיקר בקיץ הלוהט של בקעת כינרות לא לשכוח נעלים להליכה במים (אגב: הממליץ הקודם התכוון לפארק הירדן)
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
רוב רוי – שייט בקאנו אינדיאנירוב רוי – שייט בקאנו אינדיאני מומלץ מפה9.5"רוב רוי" הינו אתר מיוחד לשייט קאנו וקיאקים על הירדן הדרומי, המלא במים לאורך כל השנה. האתר כולו בנוי מחומרים טבעיים - עץ וחימר, ומשלב בתוכו מוטיבים אתניים אינדיאניים. אופיו השקט והפסטורלי של המקום בשילוב השייט לאורך נהר הירדן, מאפשר לחוש מגוון רחב של תחושות מרגיעות ונינוחות, ועד לאקשן ואדרנלין במים. את הקסם המסתרר במקום ניתן לחוש מהרגע בו תתיישבו בסירה - אם נשב בשקט ונתבונן סביב, נבחין בעין האינדיאנית המתבוננת בנו ובחיות הבר. עומקו של הירדן הינו כשלושה מטרים לכל אורך המסלול, ולאורך הנחל תלויים מעצי האקליפטוס חבלים עבים, ממש כמושל טרזן, מהם אפשר לקפוץ למים. חשוב לדעת כי הרחצה בירדן הינה על אחריות המתרחצים וההורים בלבד, כאשר במקום אין מציל. כמו כן, באתר מתקיימות פעילויות נוספות: בניית רפסודות בעזרת חומרי טבע, שייט לילי באווירה מיוחדת, סדנאות אמנות ברוח המקום, אפיית פיתות אינדיאניות, טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית באיזור וחציית גשר הימליה - גשר חבלים מיוחד. מומלץ להגיע עם בגד ים ולהביא בגדים להחלפה. מתאים לקבוצות, ימי כיף וגיבוש עם אפשרות לארוחות שטח.קרא עוד


עוד אטרקציות