1 הגדל תמונה
שדות החיטה והחרציות מאופק עד אופק
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
דרך בשדות החיטה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
האגם אפריל 2009
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
שמורת פורה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי sasmic
6 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי sasmic
7 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי m_vizel
9 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי m_vizel
10 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי m_vizel
11 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי m_vizel
12 הגדל תמונה
פורה
הועלה על ידי m_vizel
 

הסימנים לאביב עושים נפלאות לאזור דרום שפלת החוף. מזג האוויר נוח, האוויר צלול, ואינספור כלניות אדומות מרימות תפרחת לצדם של פרגים, נוריות, חרציות ומיני ירוקים אחרים. הפנים הטופוגרפיות של האיזור נראות אז במיטבן: מרחב עצום של גבעות רכות ועגולות, המשמשות בית לארנבות שדה ופרפרים שובבים. שביל הליכה מסומן בירוק עובר בשמורת פורה ומוביל את המטיילים לכמה פינות טבע מקסימות ואתרים היסטוריים. אחד מהם הוא אגמון מוקף סוף וקנה שהופך בחורף לאגם של ממש שמושך אליו עופות מים רבים. אם תתקדמו פנימה לתוך השמורה תגיעו לאגם עונתי קטן. הסכר שנבנה כאן עוצר ואוצר את מי השטפונות של נחל פורה, הנשאבים מאוחר יותר לצינורות ההשקיה של קיבוץ בית קמה. לאורך השביל נגלים גם שרידי גשר טורקי וחורשת אקליפטוסים. הילדים (וגם המבוגרים) יכולים לשחק מחבואים בתוך העשב והפרחים ולשזור זרים מחרציות הבר הגדלות כאן בשפע. מרוב יופי, מרגישים כאילו כל העולם הזה נוצר רק בשבילכם. רק לא לשכוח מצלמה וסל פיקניק.

( 12 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • yoavbp

  yoavbp
  את שמורת פורה מישהו צבע אדום|4 16.02.14
  חובה לצאת ולטייל באזור בתקופה הזו. האזור נצבע בגוונים משגעים של ירוק ואדום. בסופ"ש האחרון טיילנו יחד עם המונים באזור שמורת פורה, ליד האגם העונתי המשגע. אפשר להקיף את האגם, אפשר סתם לרבוץ ולעשות פיקניק ופשוט להנות -האזור מלא כלניות בתקופה הנוכחית. לא להחמיץ. זהירות מרכבי השטח שנוסעים באזור.
 • תלתן

  תלתן
  יפה גם כשהיא אדומה פחות|5 29.03.12
  הייתי לפני פחות מחודש. האדום כבר היה הרבה פחות אדום , ויחד עם זאת השמורה מקסימה. הריח משכר. האגם מקסים (ונידמה לי שהוא נוצר השנה בגלל כמויות המשקעים. לא זוכרת אותו משנים קודמות) . אם צפוף, המשיכו הלאה בדרך. יש המון פינות חמד לכל אורך הדרך עד לבתרונות רוחמה.
 • ocp

  ocp
  פריחה יפיפיה|5 29.03.12
  אבל בשבתות עדיף להמשיך הלאה. הדרום כבר לא אדום כל כך, אבל בשיא הפריחה פורה היא מקום מרהיב. בשבתות לקראת הצהרים עמוס מאוד ואפילו חנייה קשה למצוא. בהמשך יש מקומות אדומים יותר וצפופים פחות.
 • nisimbarda

  nisimbarda
  פריחה "על הדרך"|4 02.03.12
  מומלץ בעונת הפריחה בלבד, עוד יותר מומלץ עם אופנים להרחבת המסלול ולהנות מפריחת הכלניות באזור. המסלול נגיש, נוח ויפה.
 • dalitdo

  dalitdo
  טיול של סוף החורף|4 29.02.12
  סוף פברואר ביום חורפי- פריחה, שדות ירוקים, אגם קטן (מלא במים השנה) ולרגע מדמיינים שנמצאים בגליל... לא כדאי להגיע בשבת, כי אז עמוס וגדוש באנשים ורכבים. גם ביום שישי אופנועי השטח מפריעים קצת לשלווה....בכל מקרה מומלץ ללכת לאורך השביל בין הפרחים ולהגיע לשרידי הגשר. מקסים.
 • goodlife

  goodlife
  הפריחה בעיצומה|4 26.02.11
  אלו ימים מצוינים לבקר בשמורה - הפריחה בעיצומה. אפשר לטייל בחלק הקרוב לכביש, אפשר להעמיק פנימה לאזור שרידי מסילת הברזל והאגם העונתי. כיף לבוא, אפשר גם לפיקניק.
 • dannydin

  dannydin
  פריחות מדהימות|4 09.03.07
  היינו בתחילת מרץ ונראה שהפריחה לא תמשך עוד המון זמן. אז רוצו מהר (או חכו לשנה הבאה)
 • samuel_j

  samuel_j
  יפה להפליא|4 04.03.07
  רק שיישאר ככה. טיול חמוד ולא ארוך ליום שבת קיצי ויפה. המינוס היחיד הוא שלא רואים יותר מדי בעלי חיים ויש ליד האגם טרקטורונים מעצבנים.
 • sasmic

  sasmic
  קליל ומתאים לכל המשפחה|4 10.02.07
  מסלול קליל ומתאים לכל המשפחה (גם לילדה בת 2.3) . מרבדים ירוקים מתובלים בכלניות אדומות. רכבי השטח ליד האגם קצת מציקים אבל לא משהו שפוגם בהנאה.
 • dafnag

  dafnag
  שמחה לילדים|4 31.01.05
  כלניות רבות, גבעות מוריקות והרבה שמחה לילדים. אחרי גשם תביאו לילדים מגפיים (הקרקע בוצית) והשמחה כפולה ומכופלת.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


פרדס מינקובפרדס מינקוב מומלץ מפה8.7משפחת מינקוב היתה מראשוני המתיישבים במושבה רחובות. זלמן, אבי המשפחה, קנה שטח של 150 דונם ונטע בו את הפרדס הראשון ברחובות בשנת 1904. בתוך מתחם הפרדס, שהוקף חומת אבן, נחפרה באר עמוקה ונבנתה בריכת אגירה, ששימשה גם כבריכת שחייה והוזכרה בסיפורו של ס. יזהר, בן העיר, "רחצה בבריכה". המים הועברו בתעלות להשקיית חלקות הפרדס. זלמן נפטר בגיל צעיר ומשפחתו מכרה את הבעלות על הפרדס לקבוצת שותפים. הפרדס רחש מעבודת כפיים עברית אך גם מחיי רוח תוססים לא פחות. אחרי שהוזנח במשך שנים ובזכות רצון טוב ומסירות גדולה של מנהלת הפרדס בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, שוחזרו מבני הפרדס בחן רב ותוך נאמנות גדולה למקור. כעת נטועים בפרדס המודרני עצי הדר ממינים רבים. לצד הזנים שהיו קיימים כבר בתחילת המאה ה-20, צומחים פה גם עצים שהם הכלאות והמצאות חדשות, פרי פיתוח ישראלי. הפרדס הוא פרדס לימודי והקבוצות המגיעות לומדות על ההיבטים הטכניים של עבודת הפרדס אך בעיקר על רוח הסוציאליזם ועל האמונה בעבודת הכפיים ששטפה את הארץ בימי העלייה הראשונה והעלייה שנייה. המבנים היפים, הבובות המדמות את פועלי המיון והאריזה, הפרדס המטופח ובעיקרקרא עוד
עוד אטרקציות