1 הגדל תמונה
חדר ההכרזה. באדיבות בית העצמאות. צלם: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בית העצמאות. צילום: יעל צור, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מבקרים במוזיאון. צילום: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
חדר ההכרזה. צלמת: פליסיטה יקואל
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
בית העצמאות מבחוץ.צילום: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מבקרים בכניסה למוזיאון.צילום: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מבקרים בחלל ההכרזה. צילום: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מגילה לדוגמה. צילום: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
מגילת העצמאות. באדיבות בית העצמאות
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
הדרכה בחדר ההכרזה. צילום: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
בית דיזנגוף, לימים בית העצמאות. צלם: אברהם סוסקין
הועלה על ידי מערכתמפה
13 הגדל תמונה
הכרזת המדינה. צילום: זולטן קלוגר
הועלה על ידי מערכתמפה
15 הגדל תמונה
אירוע בעקבות צלמי ראשית המדינה. צילם: טימור בריטבה
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מוזיאון היסטורי לתולדות הכרזת העצמאות של מדינת ישראל. ביקור במוזיאון כולל הסבר מרתק, מלווה בתמונות וסרט העוסקים בהקמת העיר השוקקת תל אביב ובפועל של דיזנגוף. חלקו השני של הביקור מתקיים באולם הכרזת העצמאות, בו הריהוט והתמונות שוחזרו מ- 1948 וברקע המדריך מגולל את אירועי הימים ההם ומחזיר את המאזינים לאווירת המתח סביב רגע השיא של המפעל הציוני. לסיום מושמעת ההקלטה המקורית והמרגשת של ההכרזה, בקולו של בן גוריון, עם תוספות שכנראה לא שמעתם באף מקום אחר.

להזמנות התקשרו > 072-3946611

מתקני המקום

- אולם הכרזת העצמאות של מדינת ישראל
- אולם הסברים ע"י מדריך
- סרט ותמונות מעניינים
- ההקלטה המקורית של בן גוריון על הכרזת העצמאות

- הבית של צינה ומאיר דיזנגוף - דיזנגוף, ראש הועד ואחר כך ראש העיר המיתולוגי, היה הראשון לבנות את ביתו בשדרות רוטשילד. עם מותה של צינה דיזנגוף ב-1930, ביקש דיזנגוף להפוך את ביתם המשותף למוזיאון אמנות, ובכך הגשים חלום ישן: לתת בית לאמני העיר. בשנים אלה, כשהסגנון הבינלאומי (באוהאוס בלשון עממית) נהפך פופולארי מאוד בתל אביב שונה המבנה מהיסוד. בהתאם לתפיסות שאפיינו את הסגנון האדריכלי עומד הבית עד היום חלק, נטול עיטורים, פשוט מבחוץ אבל מלא תוכן, משמעות ועוצמה מבפנים.

- פעילויות בסמארטפון - משחקים אינטראקטיביים בטלפון החכם :
1. פעילות רצים למדינה המתמקדת בהכנות להכרזת העצמאות וכוללת מרוץ תחרותי בין האתרים ההיסטוריים של תל אביב הקטנה, סיור וסרט קצר בבית העצמאות וביקור באולם הכרזת המדינה.
אורך המשחק - כשעה וחצי ואורך הפעילות כולה כ-3 שעות.
2. פעילות מאגדה למדינה - הוא משחק חווייתי שמתמקד בהקמת העיר העברית הראשונה. אורך הפעילות - כ-50 דקות.

סיור מודרך
בתיאום מראש אפשר לערוך במקום סיור מודרך.

נגישות
אולם ההכרזה נגיש לנכים, וכלבי נחייה מורשים בכניסה למוזיאון.

( 9 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  עומד בפני שיפוץ...|3 03.11.15
  אוטוטו יאושר התקציב ובית העצמאות יסגר לשיפוץ ארו. התצוגה תעבור חלקית למגדל שלום. לפני שאתם הולכים ודאו מה יש מה אין...
 • danam_20

  danam_20
  ערש לידתה של המדינה|5 04.10.15
  הביקור במקום הקטן מרגש עד מאוד. מעמד הכרשת המדינה שוחזר לפרטי פרטים ומצליח להמחיש את הרגעים ההיסטוריים. השתתפנו ב"רצים למדינה" - משחק משפחתי חווייתי ומהנה ביותר, מומלץ בחום!!
 • efi1405

  efi1405
  חובה!|5 24.05.14
  אתר חובה.יש משמעות אדירה למדריך שמצליח להחיות את המקום האוירה והמצב באותה תקופה,לכן רציתי להמליץ על מדריכה במקום בשם פליסיטה שמצליחה לעשות את המתואר לעיל בצורה מדהימה והשאירה את כולנו בסיום עם דמעות בעינים.ניתן לשלב עם עם סיור "באחוזת בית" והפסיפסים המדהימים של נחום גוטמן במזרקה בשד רוטשילד ובכל בו שלום(הסיור שלנו בוצע עם אתר מפה!)
 • chatool

  chatool
  ביקור חשוב ומעניין|5 07.05.14
  מאד מתאים לבקר ביום העצמאות! הכניסה הייתה מסודרת, הגבילו את מספר הנכנסים בכל חצי שעה. הסרטון עשוי היטב! ההדרכות טובות מאד, מעניינות. רק חבל שבביקורינו אתמול הקפיאו את המבקרים עם מזגנים חזקים מדי.
 • galitse1

  galitse1
  מרגש! משמעותי! |5 05.12.13
  היינו עם שלושת הילדים 7,9,12 בסיור חנוכה שכלל גם את מגדל שלום וסיפור הקמת תל אביב. המדריך מטעם בית העצמאות היה מעולה! מצחיק מרגש וקליל. כולנו נהנו ובעיקר התרגשנו לשמוע את ההקלטה המקורית על הכרזת המדינה במקום שבו הזמן עצר מלכת ולרגע היינו באותם רגעים היסטוריים משמעותיים כל כך!!! אפילו ילדינו הניחו את האיפודים בצד.
 • ocp

  ocp
  מרגש|5 03.05.13
  גם ניסיון של הרבה שנות ציניות חדה כתער, לא הציל אותי מגל של התרגשות כשנשמעת שירת התקווה בסוף הסיור, בגרסה שבה נשמעה בפעם הראשונה. היינו בסיור במסגרת בתים מבפנים וזכינו להרצאה מרתקת מאיציק דרור (רק אני התלהבתי מהשם...) החל מהארכיטקטורה וכלה בתמונות שעל קירות אולם העצמאות (העתקים כמובן). חייבת לחזור עם הדור הבא לציניות. ב-2012 נחקק חוק בית העצמאות שבעקבותיו עתיד בית העצמאות לזכות לשיפוץ ושדרוג יסודי.
 • eliko421

  eliko421
  ביקור נהדר|5 27.06.10
  של שעה- שעה וחצי. סרטון קצר המתאר את האירוע, ובעיקר ההדרכה, השוטחת את גילגולו של המקום, בדגש על אותו יום בו הוכרזה המדינה. משם ההדרכה עוסקת בבן גוריון והתהליך אותו עבר עד הכרזת העצמאות. אם מגיעים עם ילדים, מומלץ להקדים ברקע קצר על התקופה, מלחמת העצמאות והדילמות שעמדו בפני בן גוריון.
 • ginbar

  ginbar
  עצמאות זה הכי, אחי|5 21.08.03
  הדרכה מעולה, נושא מרתק ותחושה של מסע אחורנית בזמן הופכים את הביקור במקום לחוויה לא רק עבור חנונים ממושקפים חובבי הסטוריה.
 • suki24

  suki24
  חובה לראות שעה של הנאה נוסטלגי|5 20.08.03
  פשוט מעולה . חובה כיחידים לתאם מראש כדי שיצרפו אתכם לקבוצה עם מדריך . הייתי והצתרפתי לקבוצה של איציק המדריך פשוט הנאה צרופה . מדריך ברמה . חובה על כל אחד להיות שם . יש תשלום של 15 שקל לאדם פשוט ש חובה
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות