1 הגדל תמונה
בניין עמיר, צילום: עמית גרון. באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בניין עמיר, צילום: עמית גרון. באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
בניין עמיר, צילום: עמית גרון. באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מפל האור, צילום: עמית גרון, באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב.

המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים.

הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.

הבניין על שם שמואל והרטה עמיר
ב-2011 נוסף אגף חדש אל חללי התצוגה הנעימים של המוזיאון, הבניין על שם שמואל והרטה עמיר שתכנן האדריכל האמריקאי סקוט פרסטון כהן. המבנה הנראה מבחוץ שטוח, ומשתלב באפור הבטון האורבני של אזור המוזיאון, מתגלה מבפנים במפתיע כבעל עומק רב ולו חמישה מפלסים. מרכזו של המבנה במפל האור. המפל הוא מעין חצר פנימית מרכזית, המכניסה תאורה טבעית מהתקרה השקופה לכל עומק המוזיאון. סביב המפל זורמת תנועת המבקרים במוזיאון והוא כעין ציר מרכזי המחבר ומקשר בין כל חללי התצוגה. באגף החדש מוקדשות שלוש גלריות לתצוגת קבע של אמנות ישראלית החל מראשית המאה ה-20, כן יש גלריה לרישום, גלריה לצילום וגלריה לאדריכלות ולעיצוב. ספריית האמנות העשירה של המוזיאון נמצאת גם היא בבניין.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
יום שני10:00 - 18:00
יום שלישי10:00 - 21:00
יום רביעי10:00 - 18:00
יום חמישי10:00 - 21:00
יום שני10:00 - 18:00
יום שלישי10:00 - 21:00
יום רביעי10:00 - 18:00
יום חמישי10:00 - 21:00
יום שישי10:00 - 14:00
יום שבת10:00 - 18:00
יום שלישי17:00 - 18:30
( 30 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • nachsht

  nachsht
  תחושה של פספוס|3 13.10.17
  היינו משפחה עם טווח גילאים רחב, ללא רקע מיוחד באומנות. איכשהו מצאנו עצמנו עוברים מחדר לחדר ללא ענייין רב לנו ובעיקר לילדים. היינו בלא מעט מוזיאונים לאומנות בעולם ואיכשהו הדברים היו מונגשים יותר. באופן מיוחד חסרה התייחסות לילדים, פרט לשולחנות צביעה וחול מגנטי, המוזיאון לא ממש מציע משהו לילדים. איכשהו יש לנו תחושה שלמרות ההשקעה הגדולה, המבנה היפה והתחזוקה הטובה- קצת מפספסים עם הנגשת התצוגות לקהל הרחב..(יש היום שלל טכנולוגיות לצורך זה מעבר לתליית היצירה על הקיר וכתיבת שם האומן ליד..)
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  מנועי צמיחה|5 30.08.16
  תמיד חווייתי: תערוכות הקבע של האימפרסיוניסטים - כל פעם מגלים עוד תמונה. מנועי צמיחה של אלי גור אריה - תערוכה נהדרת, מרתקת. הזכירה לי ספר שהיה פעם כשהייתי ילדה - מכפראש עד רגלצבע. האגף החדש נעים זורם ומואר. וזה רק חלק קטן.
 • דליקטס

  דליקטס
  כחול לבן ממש כמו בכל העולם|5 05.11.13
  המבנה מרשים ונעים להלך בו, קירות הבטון שמקנים אווירת חו"ל, פשוט חלל מקסים. בקרנו בתערוכות הזמניות וטעמנו אלו הן שלא כדאי עליהן לוותר: נראות, רב הצילומים נהדרים. מיכה בר עם עם זיכרונות ממלחמת יום כיפור העגומה, תערוכת הרישומים שיצאו ממרתפי המוזיאון: מהממים. רון גלעד: הדובדבן שבקצפת. ועוד טיפ, אל תוותרו על החלל הקטן בתערוכת wysiwyg שבו נתקענו לא מעט זמן לא הפסקנו לחייך
 • ocp

  ocp
  מגוון ומאורגן|5 29.03.13
  המוזיאון גדול ומגוון מאוד, כולל מספר גדול של תצוגות קבע ותצוגות מתחלפות, ובעיני הבלתי מקצועיות- מעניינות מאוד ומרשימות. אהבתי במיוחד את המבנה החדש, עם הארכיטקטורה המרהיבה שלו ותערוכה של דאגלס גורדון שמנצלת את הארכיטקטורה הזו, את תערוכת האמנות הישראלית (הארגון של התצוגה- זהויות משותפות/זהויות פרטיות מקל מאוד על ההבנה עבור הצופה המעוניין אך הלא-מיומן) ואת התערוכה היפהפיה והנוגעת ללב של נפתלי בזם. בפסח אפשר לחנות חינם בחניון ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י.
 • blarisa

  blarisa
  אחלה מוזאון|5 18.12.12
  תערוכות טובות, מאורגן יפה ונעים. נהננו
 • tamirs

  tamirs
  מוזיאון שווה|5 28.10.12
  היינו בשבת, מוזיאון גדול ששווה לבקרו מס' פעמים. התערוכה של שושלת ברויגל מומלצת ביותר!!!, כדאי להגיע אחרי השעה 13:00 כי עמוס במבקרים... כדאי לעשות הפסקת קפה בבית הקפה, בהחלט יש טעם של חו"ל...
 • dalitdo

  dalitdo
  המבנה החדש- מרשים|5 15.08.12
  חללים גדולים, מבנה אדריכלי מעניין ומודרני, מיד כשנכנסתי חשבתי- תחושה של מוזיאון בחו"ל, באמת הגיע הזמן שגם בת"א יהיה מבנה כזה למוזיאון. מצד שני הגודל יוצר תחושת קור וניכור, דורש התמצאות והליכה מרובה. חבל גם שהקפיטריה החדשה אינה מזמינה וחמימה. ואם כבר מתחדשים- היה כדאי גם לטפח את גינת הפסלים...התערוכות המתחלפות שראינו- צלמים ישראלים, אמנות הודית ועוד- מרתקות. לא לוותר על אגף הילדים בבניין הישן, בילינו שם שעה מהנה בתערוכת facelook - ארשת פנים. לסיכום- למרות הביקורת (מיותר לציין את החנייה היקרה?), המוזיאון הוא מקום נפלא לאוהבי אמנות ולכן מקבל ציון גבוה.
 • m_yaron

  m_yaron
  נחמד, לא יותר|3 14.05.12
  היינו בפסח והיה בהחלט נחמד. עדיין ציפיתי למשהו בסגנון המוזיאונים בניו-יורק וכנראה הגזמתי בציפיותי. דבר אחד - צריך דחוף לחנך את העובדים במודיעין שהם אשכרה צריכים לענות על שאלות ובאופן כללי... לספק מידע, במקום לשוחח עם עובדים אחרים ןלהתייחס לאורחים במטרד.
 • yanivli

  yanivli
  הישן והטוב|4 01.05.12
  באנו לראות את המבנה החדש של מוזיאון תל אביב. המבנה עצמו הוא יצירה אדריכלית מיוחדת וקיר המפל הלבן המלוה את המבקר בחלל המרכזי - נהדר. אבל לא התחברנו למתערוכות שבתוכו. עברנו למוזאון הישן ושם נתקענו 4 שעות סביב המוצגים השונים ("פנים אל פנים" - לא לפספס).
 • נדבעדן

  נדבעדן
  מרשים מאוד ומעניין|5 24.12.11
  הגענו למוזיאון ביום שישי, הספקנו במשך 4 שעות הפתיחה לבקר בחלק גדול של המוזיאון, יצירות רובם מרשימות ומסקרנות מאוד חלקן פחות (לדעתי בלבד) לא לפספס את חדר החושך עם התצוגה המנייטורית. אנחנו נחזור להשלים את החסר...
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


מרכז נא לגעתמרכז נא לגעת מומלץ מפה9.5מרכז נא לגעת, הנמצא בבית מרשים בנמל יפו, הוא הרבה יותר מסתם בניין יפה, המהות והפעילות המתקיימות בין כתליו הן אבני החן האמיתיות. המקום הוא במה לתרבות ואמנות יוצרת המקדמת דיאלוג שוויוני ומובילה לשינוי חברתי, מתוך אמונה ברוח האדם וביכולתו לגעת ולשנות. המרכז הוקם בשנת 2007 בנמל יפו על ידי עמותת 'נא לגעת' במטרה להעצים את אוכלוסיות החרשים, עיוורים והחרשים-עיוורים בישראל, להוות פלטפורמה לשילובם בתחומי התרבות והבידור בישראל ולהשריש ערכים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה אל מול הקהל הרחב. מרכז נא לגעת הוא בית לתיאטרון נא לגעת - התיאטרון הראשון והיחיד מסוגו בעולם שכל שחקניו הם חרשים-עיוורים (עם לקות כפולה), מתחם האירועים קפיש – בית קפה ומתחם לאירועים בו מתקשרים האורחים בשפת הסימנים עם צוות המלצרים החרשים, מסעדת בלקאאוט - מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת עם מלצרים עיוורים וכבדי ראייה, המציעה חוויה קולינרית יוצאת דופן, ומרכז הסדנאות בו נערכות מגוון סדנאות בחשיכה וסדנאות שפת סימנים בהובלת צוות מנחים מקצועיים, עיוורים וחרשים.קרא עוד
עוד אטרקציות