5 הגדל תמונה
חצר תל חי
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
חצר תל חי
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
חצר תל חי
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
חצר תל חי
הועלה על ידי eyalsh
 

החצר המשוחזרת של תל חי משמשת אתר הנצחה לאחד מספורי הגבורה מימי ראשיתה של ההתיישבות היהודית בגליל. בחצר משוחזרים אורחות חייהם של מייסדי תל חי וכן מובא תיאור הקרב שהפך למורשת קרב וטבע את המשפט: טוב למות בעד ארצנו, ברוח דבריו האחרונים של יוסף טרומפלדור מפקד המקום שנהרג בקרב. מיצג הוידאו המלווה את הביקור מתחיל סביב שולחן האוכל הגדול שבחדר האוכל, ממשיך אל הרפת בה מוקרן סרט קצר הסוקר היסטורית את קורות חצר תל חי ומסתיים במבנה ששימש כארווה ובו מוקרן סרט המשחזר את הקרב על תל חי. עוד במקום תצוגה של מיסמכים ותצלומים מחיי טרומפלדור, חדר זיכרון עם תצלומי הנופלים וכלי עבודה שאפיינו את התקופה. ההדרכה היוצאת כל שעה עגולה משלימה את הפרטים שאינם מופיעים במיצגים ובעזרתה מקבלים יותר מושג על דמותו של טרומפלדור.

בבית הקברות של כפר גלעדי הנמצא בקרבת מקום נמצאים קבר האחים של הנופלים בקרב תל חי ופסל האריה השואג, מעשה ידי הפסל אברהם מלינקוב. אל בית הקברות עולה שביל יפה מחצר תל חי. השביל נקרא "שביל הפצועים" ולאורכו שלטי הסבר הנותנים עוד מידע על תולדות המקום.
מדי יום שישי, בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00 מתקיימים באתר סיורים מודרכים. הביקור באתר בכל הזדמנות אחרת הוא בתיאום מראש בלבד.

( 17 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קאליב

  קאליב
  טוב אבל לא מעולה|3 22.08.12
  כדאי לברר מראש מתי יוצא הסיור והאם הוא לילדים או למבוגרים, אנחנו באנו שעה לפני הזמן כי לא בררנו והגענו לסיור של ילדים למרות שלא נאמר מראש, ההדרכה הייתה נעימה וקלה לעיכול לילדים אך לא מענינת עבור המבוגרים, ניכר שהושקע בעיצוב המיצג וההמחשות האורקוליות, החצר נעימה ומתאימה מאוד לפיקניק בקיצור שווה אבל היה יכול להיות הרבה יותר
 • goodlife

  goodlife
  היסטורית הישוב|3 09.11.11
  הסיור קצת "עייף" ומתבסס יותר על פירוטכניקה ודברים טכניים ופחות על יצירת קשר עם המקום וההיסטוריה המפעמת בו. גם הסיפור ההיסטורי לוקה בחסר ואינו מציג נאמנה את המקום ומשמעותו.
 • meron16

  meron16
  סיור מרשים|4 24.04.11
  היינו בפסח עם ילדים (8,5). סיור מרשים של כשעה כולל מספר מצגות אור-קוליות ומעבר בין החדרים של תל חי. הסיפור מוצג בצורה מעניינת ומעלה מספר נקודות למחשבה. לא רק לילדים
 • לימורש

  לימורש
  טיול ערב עם עששיות|5 29.09.10
  נפגשנו עם עומר, המדריכה המקסימה שלנו, בשעה 20:00 לסיור שתחילתו בחצר תל חי (בערב זוהי חוויה אחרת לגמרי), המשכו ב"שביל הפצועים" עם עששיות וסופו בכפר גלעדי בפסל האריה השואג. שעתיים מומלצות ביותר עם הילדים או בלעדיהם. חובה להזמין מקום מראש ולהתעקש על סיור עם עומר שהייתה מדהימה באופן כללי ועם הילדים בפרט (אפילו בני בן ה 3 היה מוקסם).
 • may1

  may1
  חובה לכל יהודי|5 30.07.10
  חזרנו מביקור בחצר תל חי, הסיור שערכנו היה עם מדריך בשם בוזי - שהעביר את הנושא בצורה מאוד חוויתית, הילדים היו מרותקים. הביקור נערך בערב בליווי סיור עששיות, הולכים בדרך הפצועים לפסל האריה השואג . ההנאה היתה למבוגרים ולילדים כאחד. שווה.
 • ocp

  ocp
  לפרוט את המיתוס|4 23.07.10
  לכאורה- אתר חובה, ועל חשיבותו ומרכזיותו של המיתוס אין עוררין. לי קצת מפריע המסחור של המיתוס. יש קו דק בין שימור ומתן כבוד למורשת לבין רידוד ועיגול פינות. אני מבינה (טוב, אולי לא כל כך) את הרצון לספק "חוויה" אבל כאן הסיפור כל כך גדול שלא באמת חייבים את המסחרה מסביב, את כל ה"הפעלות" בשקל האלו. אגב, אנחנו היינו בסיור במקום עם מדריך פרטי, לא של האתר, והסיפור המקיף שהוא הציג רחב הרבה יותר מהסיפור המצומצם, המוגבל וה"משודרג" שמוצג באתר.
 • urishk

  urishk
  מעולה-אין דברים כאלה|5 04.05.10
  היינו בסיור עששיות בליל שבת,סיור משפחתי ופרטי שתואם מראש. זכינו לקבל הדרכה מאמנון ממקימי המיזם. נהננו מאוד כולל שלל הילדים, אפילו בן ה4,5 התעניין והקשיב לכל אורך הדרך. האתר וההדרכה ברמה מאוד גבוהה- מומלץ מאוד.
 • עמנואלא

  עמנואלא
  זכינו להדרכה מעולה|5 31.08.09
  זכינו להדרכה מעולה מפי מדריך צעיר. המקום עניין מאוד את הילדים (בעיקר אלה מגיל 5 ומעלה) וגם את המבוגרים.
 • dafnag

  dafnag
  סיור עששיות בחצר ואל כפר גלעדי|3 24.08.09
  הסיור כלל סיור רגיל בחצר תל חי (2 סרטים ועוד 3 חדרים) , הפסקת תה ועליה עם עששיות לאריה השואג. הסיור מעניין אך המדריך היה קצר רוח לסיימו. הסיור מוגדר לבני 5 ומעלה, אך לא היתה התייחסות מיוחדת לילדים (אפשר היה לחפש אותם לחלוצים או רעיונות אחרים להפעלה) וגם המדריך לא היה סבלני לילדים. נראה לי שמתאים יותר לבני 10 ומעלה. המקום עדין לא מאורגן מבחינת הגביה (לקח כמעט 30 דקות לגבות תשלום ממשתתפי הקבוצה)
 • TickTack

  TickTack
  אתר מעניין, הדרכה מבולבלת|4 15.11.08
  האתר כרגע פתוח במלואו. כל הכבוד על שחזור החצר ועל המיצגים ההיסטוריים - אולם כמה חבל על שהמדריכה במקום די חובבנית ולא בקיאה בפרטים. מדובר באתר המהווה סמל לנסיונות ההיאחזות העיקשים בקרקע של היהודים בציון, אולם לדעתי המיתוס קצת מוגזם. בכל מקרה האתר שווה ביקור של שעה קלה במקום.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות