1 הגדל תמונה
מסיק משפחתי בשמנא. צילום: יח''צ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
כבישה באמצעות מפרכת
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
כובשים זיתים. צילום: יח''צ
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מסיק עם טרקטור
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
שמן זית
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
זיתים
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
הפקת שמן זית
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
זיתים
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
פעילות לילדים
הועלה על ידי מערכתמפה
 

שמנא - זיתים מכל הזנים

שמנא, בית בד חדיש מטוסקנה שבאיטליה, פותח את שעריו לביקורים ורכישת שמן זית. בעונת המסיק מובלים לבית הבד זיתים מהגליל, מהנגב משפלת השומרון וגם ממטעי הזיתים המתרבים במרכז הארץ. בכל ימות השבוע בית הבד מיצר שמן עבור חקלאים מכל הארץ ובשבת המקום פתוח לביקור ולטעימת שמני זית מזני זית שונים: סורי, ברנע, נאבלי, פיקואל, ארביקינא, פישולין ועוד. ניתן לקבל במקום הסברים על הזנים השונים ועל התפתחות ענף שמן הזית בארץ ובעולם.
פעילות משפחתית בבית הבד
בעונת המסיק, מאוקטובר עד דצמבר, נערכות במקום הפעלות בנושא המסיק המתאימות לכל המשפחה, וכן סדנאות ומסיק למבוגרים. סיור משפחתי בן שעתיים מתחיל בכרם הזיתים עם היכרות עם עץ הזית וממשיך במסיק ואסיפת זיתים למיכל אישי לכבישה עצמית בבית. לעזרת המבקרים נחלצת מנערת העצים - מכונה שמחוברת לטרקטור, חובקת את העץ ומנענעת אותו על מנת להפיל את הזיתים שנמצאים בענפים הגבוהים. בהמשך הפעילות דופקים ידנית את הזיתים, שומעים על בית הבד המסורתי ומתנסים בעבודת הפרך של סיבוב אבני הרחיים. לבסוף חוזרים לבית הבד המודרני להתרשם כיצד מכינים שמן כיום, בשמנא. בחנות המפעל אפשר לקנות שמן זית, זיתים כבושים, דבש, ריבה ועוד מוצרים איכותיים ממשקים שכנים.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ramsha7

  ramsha7
  חוויה נחמדה אך מעט ממוסחרת|3 10.11.14
  בצהרי שבת בעונת המסיק המקום הומה אדם. השתתפנו בפעילות המשפחתית הכוללת כמובטח ביקור מודרך במטע הזיתים, התנסות בעבודות מסיק, איסוף ודפיקת זיתים לכבישה ביתית, והפעלה ידנית של מתקן אבני רחיים ע"י הילדים. הכל טוב ויפה, רק קחו בחשבון שאתם חלק מקבוצה לא קטנה, שלפניה ואחריה באות והולכות קבוצות נוספות זו אחר זו, עוברים מדבר לדבר כל כמה דקות ולמרות שהקצב שומר על ערנות הילדים שסה"כ נהנו מהפעילות, קשה להמנע מהתחושה שאתם חלק ממנגנון מתקתק, לטוב ולרע... בנוסף נחלנו אכזבה בהגיענו חזרה לבית הבד כשהסתבר שבשבת כלל אינו מופעל, ולמרות מאמציה של מדריכתנו החביבה לתאר לנו מה היינו רואים אילו, נותרנו עם חצי תאוותנו..
 • nisimbarda

  nisimbarda
  בקור מומלץ עם הילדים, שמן טוב.|4 17.10.09
  הדרכה מקצועית ועניינית, מעבר על תהליך הגידול, הכנה , זנים ומושגים. חוויה לילדים. בנוסף כמובן, איך אפשר בלי.... חנות למוצרי השמן ובנוסף מוצרי בוטיק שהם משוווקים (שמנים, יינות, גבינות, וכיוב)
 • שפירא6

  שפירא6
  שמן טעים במיוחד קרוב לבית|5 23.11.07
  תגלית משמחת. בית בד אייכותי קרוב לבית, עם המון סוגים של שמני זית מזנים שונים. היינו בשבת מסיק משפחות והעברנו שעתים וחצי מהנות במטע ובבית הבד. הצוות חביב ומקצועי והשמן טעים. נסו את השמן מזני הקורנייקי היווני והלצ''ינו האיטלקי.
 • chatool

  chatool
  פעילות מאד נחמדה, המוני מדי|4 17.11.07
  היינו קבוצה של משפחות עם ילדים בני חמש וגם קטנים יותר. כדברי קודמי, הפעילות בכרם הזיתים היתה מאד נחמדה, ההסברים היו רציניים עם זאת חוויתיים לילדים. ההסבר בבית הבד עצמו היה מעניין למבוגרים, פחות לילדים, לא מספיק חוויתי, חבל שלא הפעילו אחת מהמכונות. יד לציין שהמארגנים מאד השתדלו להיות מאורגנים, מעטפות עם הקבלות, מדבקות ופתקים לצנצנות חיכו לבאים, דבר שהקל על פרוצדורת התשלום וכו''. יותר מדי קבוצות , המוני מדי, חבל. עם זאת אמליץ על המקום.
 • goodlife

  goodlife
  רעיון נחמד, ביצוע פחות|3 03.11.07
  הרעיון נחמד, הביצוע פחות. במסגרת חגיגות המסיק יש סיור לראות את מכונת הייצור, הולכים לכרם של הזייתים ורואים את המכונה שמרעידה את הזית, כדי שהפרי יפול. כמו כן מקבלים צנצנת עם מתכון לכבוש את הזייתים שנקטפו. יש הסברים למבקרים. ההסבר במכונת הייצור היה ארוך ולא התאים לילדים, ההסבר בכרם היה נחמד. השבת היה עמוס והצוות בקושי השתלט. מחיר הכניסה סביר: 20 ש"ח לאדם ועוד 10 ש"ח לצנצנת. אפשר לקנות מתוצרת המקום, יש טעימות, אנחנו לא התלהבנו מהטעם. יש שמנים טובים עותר ופחות תעשייתיים. פעילות מומלצת רק אם לא עמוס.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות