נוף על השפיץ

450 מ' מעל הכינרת מתנשא מצפה המקיף במבט את כל הצד הצפון-מזרחי של ישראל. 16 עצי זית נטועים בו, כמניין שנותיו של אופיר, שעל שמו נקרא המצפה. קצת הלאה מהמצפה נטעו חורשה עם אלון התבור, עצי אלה וחרובים, ואם יתמזל מזלכם תזכו לראות שם צבאים משוטטים. מגן הברזל שומר על העצים מפני מנהגו של הצבי הזכר לשפשף את קרניו בגזע כדי לסמן את הטריטוריה שלו באמצעות ריח. בעונה פורחים באיזור המצפה תורמוסים, אחר כך צבעונים בשפע וגם אירוס ארם נהריים, כלניות, נוריות ורקפות. בסתיו מזדקפים החצבים. יש שולחנות וספסלים לפיקניק ויש עמוד גבוה שהוא בסיס לסככת צל שפעם עוד תהיה. מכאן אפשר לצאת לטיול רגלי לעבר בני יהודה הישנה.
איך מגיעים
נוסעים בכביש 789, שני ק"מ מערבית לבני יהודה שלט "מצפה אופיר", יורדים בזהירות מהכביש לדרך עפר המתאימה לכל רכב ומסומנת בצבע כחול. נסיעה קצרה של כ1 ק"מ תביא אותנו אל המצפה עצמו.
מצפה אופיר הוקם ומתוחזק על ידי ג'ימי שעל מגבעת יואב, שבחר מקום יפה זה כדי להנציח את זכרו של בנו אופיר, שנפטר ממחלה ממושכת כשהוא בן 16 בלבד.

( 23 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • likeornot

  likeornot
  נ-ה-ד-ר ולא לפספס|5 18.10.15
  מומלץ לעצירה של קפה/תה בגזייה או לעצירה עם לינה. פשוט: לכו לשם. פנינה על הגובה, צופה על האגם שמזהיב בשעת שקיעה, אויר נעים בזו העונה. הגענו והתאהבנו.
 • peereran

  peereran
  נוף מרהיב|5 15.06.13
  מצפה מרהיב על צפון מזרח הכינרת. במקום ישנם שולחות פקניק. שווה לשלב את המצפה הזה אם מצפה השלום.
 • goodlife

  goodlife
  WOW|5 19.02.13
  מקום נהדר לתצפית על הכנרת כולה. להכיר את הסיפור מאחורי המצפה ובבקשה לכבדו ולשמור על הנקיון! מומלץ לשעות בין העקביים.
 • סגלגלה

  סגלגלה
  אחד המקומות היפים בגולן|5 02.03.11
  מצפה יפיפה ובד"כ מסודר, אלא אם הגעתם אחרי קבוצת מטיילים. אפשר לצאת מהמצפה לכמה מסלולי טיול, למשל טיול לקרן עין גב ולרדת עד חופה של הכינרת: בקיץ מומלץ להתחיל מוקדם ולהגיע לחוף סוסיתה בחום, ואז להתקרר במים. נוף יפה לכל אורך הדרך וסיום מושלם
 • kerenrave

  kerenrave
  מקסים|5 11.09.10
  יפיפה ושובה לב
 • shlomo75

  shlomo75
  לבוא בשקיעה!!!|5 08.10.09
  מצפה מקסים - להשתדל לבוא בשקיעה - רומנטי להפליא!
 • nisimbarda

  nisimbarda
  תצפית ייחודית בכל שעה|5 19.05.09
  הכנרת פרושה למרגלות המצפה, המקום רומנטי באפון בלתי רגיל בשעות הערב והחשכה (גם ללא ירח). מומלץ, על מנת לחוש את קרבת הסורים לכנרת.
 • TickTack

  TickTack
  חו"ל בישראל|5 15.03.08
  אחת מנקודות התצפית היפות ביותר בישראל. הגענו היום וחשבנו שאנחנו נמצאים בחו"ל. המראה המרהיב של משטחי הדשא הירוקים, השמיים הכחולים וההרים - פשוט מדהים. ראינו בבירור את פסגת החרמון המושלגת, את הר תבור ועוד מקומות. ביום עם ראות יפה מדובר באחד המקומות המרשימים ביותר בארץ.
 • oeoai

  oeoai
  נוף של גלויה בשקיעה|5 17.01.08
  מצפה מסודר ונקי עם נוף מדהים מלמעלה לכיוון הכנרת ומערבה ממנה ולכל אזור הגליל העליון וחלק מהרמה בצד הנושק לחלק הצפון מזרחי של הכנרת. יופי של מקום לפיקניק בשעת השקיעה. יש שולחנות אבן, ספסלים ועצים ורואים שהמקום שמור ומטופח עם רגש. אחד המקומות היותר מדהימים בארץ לחובבי שקיעות. נגיש ונוח להגיע עם הרכב עד המצפה. היינו שם כבר מספר פעמים ותמיד מענג מחדש. הילדים נורא אוהבים את המקום ואת הנוף שנשקף ממנו. מקום מומלץ נוסף עם אותו עקרון של נוף גלויה לשעת שקיעה הוא מצפור מעלה גמלא/ בית ציידה שנמצא על אותו קו אווירי רק צפונית יותר. מומלץ לפיקניק קליל או סתם לעצירת אווירה
 • אגוזי

  אגוזי
  מקום בו העיניים משדרות ישר ללב|5 01.05.06
  למצפה אופיר הגעתי לראשונה בטיול ג''יפים עם ג''ימי שעל בעצמו, והחויה חרותה בלבי לנצח. אין מה להוסיף על דברי המדרגים שקדמוני. אנא! אנא! שמרו על הניקיון. למעו השלמות, אולי ניתן לשלב ברזיה במקום.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בל עפרי - מתחם תיירותיבל עפרי - מתחם תיירותי מומלץ מפה9.7העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף. אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין קרא עוד


יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.4משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
עוד אטרקציות