1 הגדל תמונה
צילום: חמוטל וכטל
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
צילום: חיים יפים בארבלט, באדיבות משרד התרבות
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום: נועם חונובסקי, באדיבות משרד התרבות
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
צילום: נפתלי הילגר
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
צילום: עודד אנטמן
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
צילום: נפתלי הילגר
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
צילום: הגיימרס
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
צילום: נפתלי הילגר
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
צילום: עודד אנטמן
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
צילום: עודד אנטמן
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
צילום: חמוטל וכטל
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
חנוכיות במגדל דוד, צילום: ריקי רחמן
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מוזיאון מגדל דוד לתולדות ירושלים

המוזיאון המפורסם ממוקם במצודה מימי הביניים הידועה בשם ''מגדל דוד'' בסמוך לשער יפו, הוא שער הכניסה ההיסטורי לעיר העתיקה. המוזיאון מציג את סיפורה של ירושלים, את האירועים הבולטים בתולדותיה למן העדויות הראשונות לקיום עיר בירושלים באלף השני לפנה"ס ועד להיות ירושלים בירת מדינת ישראל.

המצודה עצמה היא אתר ארכיאולוגי מרתק. השרידים שבה הם עדות לעבר המרתק ורב התהפוכות של העיר, ויוצרים בתוכה דימוי של העיר ירושלים על תקופותיה בזעיר אנפין. ממגדלי המצודה נשקף נוף בתצפית של 360 מעלות אל העיר העתיקה של ירושלים ואל העיר החדשה.

בנוסף להיותו מוזיאון להיסטוריה, פניו של המוזיאון אל ההווה ואל העתיד: מוזיאון מגדל דוד מציג תערוכות מתחלפות שמתייחסות לתפאורה הייחודית של המקום, והן משלבות בין תפארתה של המצודה העתיקה וההיסטוריה הספונה בין אבניה לבין הצגה עכשווית של נושאים אומנותיים ותרבותיים. בנוסף עורך המוזיאון הרצאות ואירועים מיוחדים בתחומי המוזיקה, המחול והדרמה, ומקיים עשרות פעילויות ותכניות חינוכיות.

במקום מתקיים החיזיון הלילי - מופע לילי יחידי מסוגו בעולם.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
01/10/2017 - 16/11/2017053-7106019
יום שני20:30, 21:30
יום רביעי20:30, 21:30
יום חמישי20:30, 21:30
01/10/2017 - 16/11/2017053-7106019
יום שני20:30, 21:30
יום רביעי20:30, 21:30
יום חמישי20:30, 21:30
יום שבת21:00, 22:00
( 23 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • טלימא

  טלימא
  מושקע ומשעמם|3 13.12.16
  אין ספק שמדובר במופע מושקע ביותר. אך ההשקעה הרבה יורדת לטמיון מכיוון שאין שום מילת הסבר, החזיון על קירות המקום לא מתגבשים לכלל תוספת הבנתית, או איזו העשרה היסטורית. לא לומדים שום דבר מהפאר המושקע. יצאנו בתחושת פספוס.
 • nadav1212

  nadav1212
  מקסים וחינוכי|5 22.06.15
  חוויה חינוכית ולימודית לכל המשפחה!
 • ארגמנית

  ארגמנית
  בינוני|3 23.12.11
  קצת מיושן וקצת משעמם. הסרט בכניסה (הקריין - יוסי בנאי) ממש לא הולם את רוח הזמן. אמנם ירושלים פנים ושנים רבות לה, אבל בכל-זאת מותר קצת לעדכן... מזל שהמקום כה יפה ומרשים בלי קשר לתערוכותיו.
 • eliko421

  eliko421
  המקום הכי גבוה בעיר העתיקה|5 18.09.09
  אמנם לא קשור לדוד, אך ביקור בו מומלץ. מצודה יפה ושמורה היטב, המדריכים מוסיפים את הידע המעניין. חניה נוחה בחניון קרתא (המפורסם) - 3 דקות הליכה.
 • dafnag

  dafnag
  תצפית מוממלצת מהגג|4 21.08.08
  הר הבית (מלמעלה), הכנסיות השונות. מצודה חביבה.
 • TickTack

  TickTack
  כדאי|4 08.06.08
  למרות שהשם של המקום מטעה (לדוד המלך לא היה שום קשר למקום הזה) מומלץ לבקר כאן. התערוכה הקבועה מושקעת ומחכימה - והכי חשוב לא עמוסה ולא ארוכה מדי. נחמד לקפוץ לכאן לשעה וחצי במסגרת סיור בעיר העתיקה.
 • אותהגברת

  אותהגברת
  מקסים גם בימי הלחץ|5 24.04.08
  גם ביום חמסין, כשהילדים בחופשת הפסח מציפים את המוזיאון ושטחו, נעים ונחמד להסתובב. דווקא שלוש בנות שכבר מזמן עברו את גיל הטיפשעשרה, ובטח שאת הינקות, סבבנו במוזיאון ונהננו מאד.
 • ocp

  ocp
  שילוב אופטימלי בין הנאה לחינוך|5 23.08.07
  היינו אתמול בתערוכת הצלילים- כלי נגינה אוטומטיים הוצבו ברחבי המצודה וניגנו מוזיקה נעימה. המראה של במצודה עצמה והנוף העירוני שמסביבה מקסים, במיוחד בלילה. הבנות (וגם המבוגרים) נהנו והתעניינו גם בתצוגות הקבועות, המציגות את תולדות ירושלים. כדאי לאפשר מספיק זמן לסיור נינוח ולהתעמקות בתצוגות (הפתיע אותנו לגלות עד כמה הילדות הביעו עניין, ולא היה לנו מספיק זמן ליותר מרפרוף) לעומת כל זה... כל הצד הטכני היה פשוט נורא ואיום: צפיפות נוראית, תורים ארוכים לקופה, שילוט לא מספק, אין הדרכה או ברושור מפורט, וחבל. חניה בחניון ממילא ממול בחינם ל-3 שעות ראשונות.
 • sweetonit

  sweetonit
  האבירים בעקבות הנסיכה החטופה|5 09.08.07
  רואים שישבו והשקיעו בפעילות,הילדים קבלו תלבושות ואחרי הסברים מעניינים מהמדריך החמוד ,ארז,יצאו עם משימות פעילות-ומשכילות,למסע לאיתור הנסיכה .בסוף יש פעילות יצירה נחמדה.מתחיל כל שעה
 • צביקהבר

  צביקהבר
  מוזאון מרתק אבל קצת ארכאי|4 18.03.07
  מוזאון יפה, שמור היטב ומטופח. ממומלץ לקחת הדרכה במקום. על הסרט אפשר לוותר -- כבד וארכאי. החניה והנסיעה באזור בעיתיים משום עומס עצום בעיקר בשבת.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


פארק איילון-קנדהפארק איילון-קנדה מומלץ מפה9.4לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.קרא עוד
עוד אטרקציות