1 הגדל תמונה
מוזיאון ארצות המקרא
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
תשע צלמיות נשים מחרס, סוריה, 1500-2000 לפנה"ס
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום: מוזיאון ארצות המקרא
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
פסלרעמסס השני. צילום: מוזיאון ארצות המקרא
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
ארון קבורה. צילום: מוזיאון ארצות המקרא
הועלה על ידי מערכתמפה
 

במוזיאון ארצות המקרא אוסף עצום של ממצאים ארכיאולוגיים מהמזרח הקדום. מקורם של הפריטים בתערוכת הקבע בארצות המזרח כמצריים, פרס, אשור ובבל. המוצגים נמצאים ב-20 גלריות המחולקות לפי רצף הזמן ולפי נושאים כהתפתחות הכתב, המקדש השומרי, ממלכת מצריים והאימפריה הפרסית. בתוך כל גלריה תתי נושאים המאפיינים את התקופה כאמונה ואלילים, קמעות, איפור ותכשיטים ועוד. מעל לכל תצוגה מצוטט פסוק מהמקרא הממחיש את נושא התצוגה. התצוגה המקיפה, העשירה והמרתקת מתחילה בשחר הציוויליזציה ומסתיימת בנצרות הקדומה. בסופה אפשר לקבל מושג ולדמיין בזכות היקף ואיכות הממצאים איך נראה האזור שאנחנו חיים בו לאורך ציר הזמן. המוזיאון מציע חוברת קומיקס המתאימה לילדים מגיל תשע ומסייעת להם בהתמצאות ובהבנה בתערוכת קבע. בנוסף מתקיימות במוזיאון הדרכות והפעלות לילדים בחגים ובחופשות וכן ימי עיון למבוגרים.

תחילת העולם התרבותי הכתוב
מי שמתרגש מראשית ההיסטוריה המזוהה עם תחילת הכתב, ימצא עניין רב בשבו חלק המוקדש להתפתחות הכתב אפשר לראות למשל חוזה מקרקעין ממסופוטמיה כתוב בכתב יתדות, לוח נושא רשימת רכוש אישי מעיר חיתית וקטע ממזוזה של רעמסס השלישי.

( 10 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • shalevi

  shalevi
  בילוי נחמד ומומלץ|4 18.08.13
  בילינו עם הילדים (בגילאי 7-9) בפעילות בנושא הפירמידות במוזיאון ארצות המקרא. האווירה נהדרת, ההפעלה מענינת לילדים בגילאים צעירים. נראה לי שהילדים למדו לא מעט על הנושא דרך הפעילות. מומלץ ומהנה!
 • dafnag

  dafnag
  הפעלה מקסימה לילדים|4 11.09.10
  בכניסה מקבלים חוברת הפעלה לילדים שמעבירה אותם את כל חדרי המוזיאון עם הרבה סקרנות. חבל שהחוברת מצולמת ולא מושקעת קצת יותר.
 • TickTack

  TickTack
  נחמד, אך לא לכל אחד|4 04.09.09
  המוזיאון עוסק בארצות המקרא, כשחלק קטן ממנו בלבד מוקדש לארץ ישראל. לכן יש כאלה שעשויים לא להביע עניין ולהשתעמם. זאת הסיבה גם שלדעתי לילדים אין מה לחפש פה. למי שמביע עניין בהיסטוריה של האזור צפוייה פה חוויה מעניינת. בכל יום בשעה 11:00 מתקיים פה סיור מודרך בעברית (ללא תשלום נוסף). מומלץ להצטרף לסיור הזה כי המוזיאון לא קטן וחבל סתם ללכת בו לאיבוד. יש לשים לב שהסיור אינו אורך כשעה כפי שנמסר בכניסה - אלא יותר (הסיור שלנו נמשך שעתיים). מדובר בסיור מהנה ומשכיל - אך כאמור רק למי שמביע עניין בנושא המדובר.
 • dove2

  dove2
  מעניין - אם אתם בסביבה|3 15.04.09
  מוזיאון קטן יחסית, תצוגה מעניינת עם הסברים ברורים, ההפעלה באמצעות שחקנים (בחול המועד פסח) פחות מוצלחת, מתאימה לילדים קטנים אך מפספסת את הצורך בשמירה על עניין אצל נערים ונערות, בסה"כ מומלץ למי שנמצא בסביבה.
 • rachel10

  rachel10
  מעניין, לא מדהים|4 29.12.08
  מוזיאון קטן יחסית, תצוגות יפות עם הסברים מתאימים. בחגים ההצגות.הדגמות לילדים יפות ומעניינות.
 • YaelBarash

  YaelBarash
  מעמיק|5 18.11.08
  הסברים ארוכים ומענינים והתצוגה מתאימה
 • goodlife

  goodlife
  יופי של מוזיאון|5 08.10.06
  המוצגים יפים ומעניינים ואף הילדים נהנו מההסבר שהסברנו להם. מומלץ לביקור!
 • danam_20

  danam_20
  פנינה אמיתית|5 09.08.06
  ההפעלה לילדים (אנחנו היינו בעקבות יונה והדג) נהדרת, ברמה גבוהה, מכובדת ומרתקת. שעתיים של פעילות מגוונת - יצירה והרפתקאות. המוזיאון עצמו - קטן ולעניין.
 • yosiba

  yosiba
  הסיורים הלימודיים מצויינים|5 27.08.05
  אנחנו באים מידי חופש לפעילות שמתקיימת בהדרכת שחקנים וסדנאות מאוד מקןריות. תמיד ברמה ותמיד מאורגן כמו שצריך. מומלץ בחום.
 • dror4x4

  dror4x4
  שווה ביקור קצר|4 11.02.05
  מוזיאון קטן ומעניין לביקור קצר.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון לאמנות האסלאםמוזיאון לאמנות האסלאם מומלץ מפה9.4מוזיאון האסלם נפתח בשנת 1974 והוא מציג בצורה הקלאסית, ללא מופעי מולטימדיה וצלצולים את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7. האוספים העשירים של חפצי החרס, הזכוכית והמתכת מתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן. הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד. חזונה של ורה סלומונס, מייסדת המוזיאון, היה כי האמנות תשמש כגשר בין תרבויות ותצור מקום לדיאלוג בין דתות, בין ישראל לשכנותיה. אגף אחד במוזיאון מוקדש לאומנות עכשווית ומארח תערוכות המתחלפות אחת לשנה, והעוסקות ביצירה הערבית בת ימינו. אפרופו צלצולים, תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום. בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. אוסף השעונים נתרם למוזיאון על ידי אביה של סלומונס, סר דוד ליונל סלומונס, ראש העיר היהודי הראשון של לונדון, שקיבץ שעונים עתיקים ונדירים ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב. בשנת קרא עוד


מוזיאון הרצלמוזיאון הרצל מומלץ מפה9.3מוזיאון הרצל הוקם מאה שנים בלבד לאחר הולדת הרצל ומציע למבקריו מסע אור קולי, הפורס את לבטיו של הרצל, קשייו, הצלחותיו והרעיונות שבבסיס חזונו. הקהל זוכה להתרגש עם הרצל, להתאכזב איתו, עד כדי כך שיוצא מהביקור עם מחשבות עמוקות על המורשת שהשאיר אחריו עד עצם היום הזה. **להזמנות התקשרו > 072-3946544** **שעות פעילות** ימים א'-ה': בשעות 8:30 – 18:00 (כניסה אחרונה: 17:00) יום ו': בשעות 8:30 -12:20 (כניסה אחרונה: 11:30) **מתקני המקום** - **הר הרצל** * הסיורים נערכים כשעה וחצי. - **המרכז החינוכי** - מציע מערך רחב של תכניות, פעילויות, כנסים, ימי עיון, השתלמויות וסדנאות ייחודיות, המתפרסות על טווחי זמן שונים – בין מספר שעות עד למספר ימים, בהתאם לקהל היעד ולדרישותיו. המערך מותאם הן לתושבי ישראל והן ליהדות התפוצות. - **סיור במוזיאון** - מיצג אור קולי ייחודי הלוקח את המבקר לסיפור חייו המסעירים של בנימין זאב הרצל. במהלך מסע זה, נפגש המבקר עם חזונו, דרכו ומורשתו של חוזה המדינה ואף זוכה למבט עדכני על המציאות של ימינו במפגש מרגש של חזון ומציאות. * הסיור אורך כשעה. * הסיור מתקיים בקבוצות כולל הדרכה, ומחקרא עוד
עוד אטרקציות