1 הגדל תמונה
תצוגת החנוכיות באגף היודאיקה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בית על העץ ברחבת אגף הנוער. צילום: בני מאור
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
הקרדו - מבט דרומה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
הכניסה החדשה לאגף הארכיאולוגיה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
אניש קאפור turning the world upside down
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
דגם ירושלים בימי בית שני
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
פרויקט ההתחדשות
הועלה על ידי וינסנט
8 הגדל תמונה
התוכנית המקורית של המוזיאון
הועלה על ידי וינסנט
9 הגדל תמונה
היכל הספר
הועלה על ידי pumi
10 הגדל תמונה
תצפית מהמוזיאון
הועלה על ידי pumi
11 הגדל תמונה
מוזיאון ישראל
הועלה על ידי pumi
12 הגדל תמונה
מיזרקה
הועלה על ידי pumi
13 הגדל תמונה
מוזיאון ישראל
הועלה על ידי pumi
14 הגדל תמונה
מוזיאון ישראל
הועלה על ידי pumi
15 הגדל תמונה
השדרה הראשית
הועלה על ידי pumi
 
עולם ומלואו במוזיאון
המבנים החדשים והמחודשים במוזיאון ישראל נבנו תוך שמירת רוח המבנים הקיימים ומתוך כבוד אל החזון של ראש עיריית ירושלים לשעבר טדי קולק ולאדריכלות של אלפרד מנספלד. במוזיאון כפי שהוא כיום, הושם דגש רב על קשר בין הבניינים, לא עוד מבנים מופרדים כבעבר אלא אולמות תצוגה הקשורים זה לזה במעברים תת קרקעיים ועל פני הקרקע. המבנה המרכזי מאגד בתוכו את רוב חללי התצוגה כשבקומתו התחתונה מרוכזות תערוכות הקבע, ובעליונה מוצגות תערוכות מתחלפות המורכבות מאוספי המוזיאון.
אופן התצוגה
להבדיל מתפיסת האוצרות בעבר שדגלה בריבוי פריטים, כיום הדגש במוזיאון הוא על עיצוב נקי ומינימליסטי ועל שמירת ההקשר הרחב. מפאת גודלו של המוזיאון ועושר התערוכות שבו מומלץ לא להתעצל ולפתוח את מפת המוזיאון, התמקדות בתערוכות שמעניינות אתכם תחסוך תחושת החמצה. במידה וזמנכם בידכם וכוחכם במותניכם, אפשר בקלות לבלות במוזיאון גם יום שלם. תערוכות המוזיאון מרתקות, ניכר כי הוקדשה מחשבה רבה לאופן הצגת הדברים ואין תצוגה אחת דומה לרעותה.
אגף היודאיקה
לא רק הארכיטקטורה השתנתה במוזיאון ישראל, גם ההסתכלות הנושאית בכל חלל וחלל נרקמה מחדש. כך למשל, הביקור באולם היודאיקה, אינו נע על פי ציר הזמן אלא במסלול נושאי, שמקשר בין הקהילות והזרמים השונים ביהדות ברחבי העולם, בהווה ובעבר. קיר עמוס בחנוכיות הוא אולי התצוגה המרשימה והמרגשת באגף הזה. אמנם התצוגה צנועה למראה, אך אל תטעו בה, הקשר היהודי עובר בין החנוכיות ובין הקהילות כחוט השני - במרוקו, בקוצ'ין או בפולין, חנוכיות היו לכולם.
אמנות ישראלית
גם בתצוגת הקבע המוקדשת לאמנות ישראלית, העבודות מוצגות על פי שאלות מרכזיות המעסיקות את האמנים הישראליים לאורך השנים ולא על פי סדר כרונולוגי. כך ניתן למצוא יצירות בנות זמננו לצד יצירות משנותיה הראשונות של מדינת ישראל ומלפני כן. בחללים אחרים ניתנת במה ליצירות מופת בין לאומיות ולמפגשים מודרניים בין יצירות מתקופות שונות באמנות המאה ה 20. במוזיאון עוד תערוכות רבות שקצרה היריעה מלפרט, למשל אלה שבאגף הנוער או באגף הארכיאולוגיה, נאמר רק כי הביקור במוזיאון הוא בגדר חובה לאוהבי האמנות וחובבי ההיסטוריה, והמלצה חמה לכל היתר.
ילדים ונוער
המוזיאון פונה באופן מתבקש גם לקהל הצעיר יותר: באגף הנוער מוצגות תערוכות קבועות ומתחלפות לילדים ולנוער, מדי יום שלישי אחר הצהריים מתקיימות הפעלות מודרכות, והמבקרים הקטנים ימצאו כאן גם ספריית איור עשירה במיוחד, סדנת מיחזור, אוספי צעצועים, בובות ומשחקים מתקופות שונות ומרחבי העולם ועוד. ב-2014 הוקמה ברחבת אגף הנוער חצר משחקים ובה בית עץ שמהווה אתנחתא ראויה במהלך הביקור במוזיאון.
מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
יום ראשון10:00 - 17:00
יום שני10:00 - 17:00
יום שלישי16:00 - 21:00
יום רביעי10:00 - 17:00
יום ראשון10:00 - 17:00
יום שני10:00 - 17:00
יום שלישי16:00 - 21:00
יום רביעי10:00 - 17:00
יום חמישי10:00 - 17:00
יום שישי14:00 - 17:00
יום ראשון10:00 - 17:00
יום שני10:00 - 17:00
יום שלישי16:00 - 21:00
יום רביעי10:00 - 17:00
יום חמישי10:00 - 17:00
יום שישי14:00 - 17:00
יום שבת10:00 - 17:00
יום שלישי17:00 - 18:00
( 32 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dafnag

  dafnag
  אגף הארכיאולוגיה|5 17.05.17
  מומלץ סיור מודרך. למדתי דברים חדשים למשל מאגף הפרהיסטוריה, על חצור העתיקה ועוד.
 • daphnaol

  daphnaol
  מגוון ומעניין לכל גיל|5 30.07.16
  התערוכות הקבועות ומוצגי הארכיאולוגיה מרתקים גם למי שאינו חובב ארכיאולוגיה מושבע
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  כמו ירושליים עצמה|5 26.04.16
  תמיד מעניין, מלמד, מעשיר, חווייתי. היום עשינו כתב חידה: המירוץ למטמון שהתחיל באגף הנוער ושלח אותנו לגלות אוצרות ברחבי המוזיאון . אהבתי את זה שכתב החידה אילץ אותי להתסכל בתערוכות שבדרך כלל אני לא מגיעה אליהן, למשל יודאיקה וספרי תורה. סיימנו בתערוכה מרחק של יום, חדש באמנות עכשווית, שעוררה שיח מעניין בין המשתתפות
 • איריספולק

  איריספולק
  מאד מכובד|5 12.07.14
  ביקרנו ב-5 תערוכות. פתחנו בקרית הספר - בכל פעם שאני מבקרת בתערוכה זאת אני מתרגשת מחדש.איזה אוצר גלום. כבוד. התערוכה החדשה - "ארון הבגדים היהודי" - יפיפייה. האוצרת עשתה עבודה נפלאה. תערוכת האומנות היהודית מרשימה מאד ומרגשת. יש בה עושר של מוצגים מרהיבים ומיוחדים. תענוג להסתובב בה. "מאחורי הפרגוד היפני" - נחמד. לא מעבר. תערוכת אור וצל - למביני דבר. נעזרנו במכשירי הדרכה. מומלץ מאד
 • nachsht

  nachsht
  חוויה מעשירה ומהנה, אבל...|4 28.06.14
  המוזיאון עשיר מגוון ומאד מעניין ובכל זאת שתי בעיות שהפריעו לי; -בשבת כל המזנונים במקום סגורים, אין כל אפשרות לקנות אפילו בקבוק מים שלא לדבר על איזשהו מזון. המוסד הוא מוסד לאומי ומשרת תיירים וחילוניים רבים, צריך להתחשב גם בהם ולאפשר רכישת שתייה ומזון בשבתות. -אגף הנוער דל מאד, התערוכה היחידה שמוצגת בו אינה פונה דווקא לקהל הצעיר, מן הראוי היה לשדרג את האגף, ולפנות גם לקהל הצעיר, יש היום טכנולוגיות רבות שיכולות להפוך את הביקור חוויותי לילדים ונוער, חבל שאין התייחסות לקהל זה
 • Morrissey

  Morrissey
  עשיר ומרשים|4 09.02.14
  הגעתי למוזיאון בפעם הראשונה לאחר כ-20 שנה בערך, עם זכרונות ילדות לא מוצלחים במיוחד. אולי זו ההתבגרות, אולי השינויים שנערכו כאן, אבל נראה שהמוזיאון עומד בשורה אחת עם מוזיאונים גדולים אחרים בעולם, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת עושר התצוגה. ההרכב המשפחתי שכלל גם עולל בן שנה לא אפשר סיור מקיף ואולי עדיף שכך - זה מקום שצריך לפקוד כמה פעמים טובות. העולל התרשם מהפסלים האצטקים, אנחנו מהאוסף היפה של פריטי תרבות יהודיים, מהאוסף האימפרסיוניסטי ובמיוחד מתערוכה קטנה ומקסימה של ציור יהודי באירופה במאה ה-19.
 • danam_20

  danam_20
  לתפארת מדינת ישראל|5 01.07.13
  הגענו לביקור בתערוכת הורדוס וממש התקשינו לעזוב. המשכנו לעוד תערוכות , מרשימה ויפהפיה במיוחד היא התערוכה המוצגת באגף לאמנות יהודית. פריטים בני מאות שנים מוצגים תחת נושאים שונים.
 • ארגמנית

  ארגמנית
  מעניין ומגוון לכל גיל|4 01.04.12
  היינו 2 מבוגרים עם ילדים בגילאים שונים (16, 13, 5). כולם נהנו! כל אחד בדרכו, כל אחד מדברים טיפה שונים, אבל המוזיאון מגוון ומעניין ביותר. מומלץ כחוויה תרבותית איכותית מאוד. ביום שלנו היה גם פסטיבל של רקדני עם חובבים, מה שהוסיף לאווירה הכללית.
 • אבקסיס2

  אבקסיס2
  הדרכה פרטית|5 18.11.11
  לכבוד יום הולדת של חברה הזמנתי אותה לסיור פרטי במוזיאון המחודש. קונספט מנצח! יעל, המדריכה המתינה לנו בכניסה למוזיאון וליוותה אותנו במשך כשעתיים תוך שהיא מסבירה על השיפוץ שהסתיים, בחירות אוצרותיות, מיקום מוצגים במוזיאון ועוד. יעל אוצרת ידע וניסיון ויחד אתה סיירנו בנינוחות תוך שהיא עונה בסבלנות רבה על כל שאלותינו. הסיור היה מאלף ומעשיר. מומלץ בחום (כולל המלצה אישית להדרכה בראשותה של יעל)
 • ggalit65

  ggalit65
  ביקור במוזאון ופעילות לילדים|5 16.10.11
  מעולה- משתווה למוזאונים בחןל, מוצגים מענינים ביותר, פעילות מקסימה לילדים נחזור שוב.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד


מוזיאון לאמנות האסלאםמוזיאון לאמנות האסלאם מומלץ מפה9.4מוזיאון האסלם נפתח בשנת 1974 והוא מציג בצורה הקלאסית, ללא מופעי מולטימדיה וצלצולים את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7. האוספים העשירים של חפצי החרס, הזכוכית והמתכת מתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן. הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד. חזונה של ורה סלומונס, מייסדת המוזיאון, היה כי האמנות תשמש כגשר בין תרבויות ותצור מקום לדיאלוג בין דתות, בין ישראל לשכנותיה. אגף אחד במוזיאון מוקדש לאומנות עכשווית ומארח תערוכות המתחלפות אחת לשנה, והעוסקות ביצירה הערבית בת ימינו. אפרופו צלצולים, תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום. בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. אוסף השעונים נתרם למוזיאון על ידי אביה של סלומונס, סר דוד ליונל סלומונס, ראש העיר היהודי הראשון של לונדון, שקיבץ שעונים עתיקים ונדירים ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב. בשנת קרא עוד
עוד אטרקציות