1 הגדל תמונה
חובה תמונה על גמל או עם החמור של המשיח
הועלה על ידי מוטי ברנס
2 הגדל תמונה
קבר חמדה בן יהודה בהר הזיתים
הועלה על ידי sigsag
3 הגדל תמונה
הר הזיתים תצפית נוף
הועלה על ידי sigsag
4 הגדל תמונה
קבר אליעזר בן יהודה בהר הזיתים
הועלה על ידי sigsag
5 הגדל תמונה
קבר איתמר בן אבי בהר הזיתים
הועלה על ידי sigsag
6 הגדל תמונה
החומה הארוכה
הועלה על ידי ירקרקה
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
8 הגדל תמונה
אין מילים
הועלה על ידי ירקרקה
9 הגדל תמונה
הכנות לביאת המשיח?
הועלה על ידי ירקרקה
10 הגדל תמונה
התצפית הכי יפה בארץ
הועלה על ידי מוטי ברנס
 

רחבת התצפית המוסדרת על הר הזיתים, מעל בית הקברות היהודי, היא אחד מאתרי התיירות הנכנסת הפופולאריים ביותר. המטיילים הישראלים פחות מגיעים לכאן וזאת למרות שהנוף העירוני הנשקף הוא מהיפים שיש לירושלים להציע. ממול הצופים והצופות, במבט ממזרח למערב, משתרעים נופי ירושלים החדשה, העיר העתיקה ונחל קדרון העילי. כיפת הסלע המוזהבת, הנחשבת כמרכז היקום על ידי המוסלמים, היא המבנה הבולט ביותר. לידה, בקצה הדרום מזרחי של החומה שבנה הסולטאן סולימאן במאה ה-16, נראית הכיפה האפורה של מסגד אלאקצא. מאחורי כיפת הזהב וקצת ימינה, לכיוון צפון, נראות שתי כיפותיה האפורות של כנסיית הקבר ברובע הנוצרי. לאורך החומה המזרחית של העיר העתיקה אפשר לראות את שתי הקשתות החסומות של שער הרחמים ובהמשך את שער האריות. על המדרון, בין הקשתות, נמצא בית הקברות המוסלמי. עוד נקודות מפתח עירוניות שאפשר לזהות הן מלון המלך דויד ומאחוריו המגדל של ימק"א, משמאל לעיר העתיקה אפשר לזהות את כנסיית דורמיציון הנמצאת על הר ציון ולמרגלותיו הדרום מזרחייים עיר דוד והכפר סילוואן. מדרום נראה רכס ארמון הנציב ובו הטיילת המתחרה להר הזיתים, ורחוק, בצפון מזרח, נראית במעומעם הגבעה של נבי סמואל.

הר הזיתים הוא בעל חשיבות גדולה ליהדות ולנצרות. יהודים קברו את מתיהם על המדרון החל מהמאה ה-14 כנראה, מתוך מסורת האומרת כי הנשמות על הר הזיתים יהיו הראשונות לקום לתחייה עם בוא המשיח. כנסיות רבות, שכדאי לבקר בהן, הוקמו על ההר לזכר אירועים משמעותיים בביוגרפיה של ישוע שאירעו במקום. למטה, מימין לבית הקברות, נראות כיפות בצלצלי הזהב של כנסיית מריה מגדלנה הרוסית ומעליה כיפת הדמעה האפורה של כנסיית דומינוס פלביט הפרנציסקנית. חדי העין יוכלו להבחין, ממש באפיק הנחל, בגמלון (הגג המשולש) של כנסיית היגון. מאיזור התצפית אפשר ללכת לבקר בכנסיות שלמעלה על ההר, או לרדת בשביל האספלט התלול לכיוון גת שמנים ואפיק נחל קדרון. בדרך אפשר לחפש קברים מעניינים או להכנס לאחת הכנסיות המרשימות.

באיזור רחבת התצפית מחכים רוכלים עם מזכרות וגמל שמזומן, תמורת כסף, להרכיב כל אחד לסיבוב ראווה בכיכר

( 11 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ocp

  ocp
  מכאן הוא יבוא|5 14.06.10
  רק מכאן אפשר לראות את העיר העתיקה ואת הר הבית נפרשים מולךכעל כף ידך. הנוף עוצר נשימה, ממש מילולית. בכל עונות השנה (שלג הוא מחזה מרהיב), בכל שעות היום. כאן אפשר להכיר ולהבין את סיפורי הברית החדשה, ממש לראות בעיניים איך בכמה קפיצות יגיע המשיח אל הר הבית... בדרך המתפתלת למטה יש סיכוי די גבוה שתפגשו איש זקן על חמור לבן.
 • eliko421

  eliko421
  תצפית נהדרת, הסביבה בעייתית|4 14.03.10
  תצפית מקסימה על הר הבית , העיר העתיקה וירושלים בכלל. גם ההגעה לשם חושפת מראות מיוחדים - כמו יד אבשלום, כנסיית מריה מגדלנה וכנסיית גת/שמנים. התצפית יפהפיה גם בלילה, אך כבר פחות נעים להסתובב שם בשעות הללו.
 • goodlife

  goodlife
  התחלה מצויינת לאורחים מחו"ל|5 13.03.10
  נקודה מצויינת להתחלת סיור בירושלים במיוחד כשיש לך אורחים מחו"ל. נסיעה צפופה, אבל התצפית שווה. האורחים מחו"ל התלהבו.
 • tamirs

  tamirs
  נקודת התחלה מצויינת|5 25.02.10
  להבנת הסיפור של ירושלים. תצפית נהדרת על ק"מ מרובע אחד מוקף חומות של העיר העתיקה. משם קל יותר להסביר את המתח בין שלושת הדתות. נוח מאוד לצפות ולראות מה יהיה מסלול הטיול, כמובן כולל מבנים שאינם דווקא בעיר העתיקה.
 • ירקרקה

  ירקרקה
  כובש ביותר|5 27.04.09
  בימים של חגיגות עצמאות רצוי ללכת ולהבין על מה המהומה בעיר הקדושה לכולם. ביקרתי ביום נעים עם ראות סבירה. מדהים ביותר, פוסטר מול העיניים. לראות ואכן להאמין. אפילו ראיתי שיש הכנות לביאת המשיח (מצורף צילום)
 • danam_20

  danam_20
  כל העיר פרושה על כף יד|5 18.11.08
  תצפית מרהיבה של כל העיר העתיקה וחלק מהחדשה. יש מקומות ישיבה וטיילת מטופחת.
 • מוטי ברנס

  מוטי ברנס
  התצפית הכי יפה בארץ|5 12.02.08
  אם ישאלו אתכם מה התצפית הכי יפה בארץ התשובה היא ללא ספק תצפית הר הזיתים. בשעות הבוקר יש תצפית נהדרת על הר הבית ועל כל ירושלים. מכאן רואים את כיפת הסלע את שער הזהב חומות העיר העתיקה מלון המלך דוד הר ציון ועוד ועוד.
 • ריק

  ריק
  תצפית יפיפיה על הר הבית|4 16.06.07
  מקום יפה מאוד לתצפית וצילום על רקע כיפת הסלע והר הבית.
 • גביבג

  גביבג
  לא נוח להגיע ולא נעים לשהות- א|2 12.03.04
  הטיילת איננה טיילת אלא חניון של בית הקברות הר הזיתים וגודשים אותה בקייץ "ציידי תיירים" מקומיים עם תמונות וגמלים לרכיבה. הגישה דרך שכונת א טור לא נעימה ומכיוון גת שמנים ממש מסוכנת. הנוף בעיקרו על העיר העתיקה לא מצדיק את הקושי וחוסר הנוחות
 • guyeran

  guyeran
  מגת שמנים ועד שבע הקשתות|5 07.10.02
  הטיפוס בשביל העולה מגת שמנים, דרך הכנסיות ("הדמעה" ובצלי הזהב היפהפיים), מרתק ומרשים. המלון שזכה כאן לאזכור שלילי בדירוגים הוא מלון שבע הקשתות - או האינטרקונטיננטל - המפרסם. כאן, אגב, החל הפת"ח את דרכו, בועידה ב- 1964. ממש מתחת, בבית הקברות, שוכן לו גם ראש הממשלה המנוח מנחם בגין.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד
עוד אטרקציות