1 הגדל תמונה
מגדל דוד מהטיילת
הועלה על ידי מוטי ברנס
2 הגדל תמונה
גן שעשועים צמוד לחומה ברובע היהודי
הועלה על ידי shamirt
3 הגדל תמונה
מהחומה אל כיפת הזהב
הועלה על ידי shamirt
4 הגדל תמונה
מבט אל החומה
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
מבט מהחומה
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
מקום לעצירה
הועלה על ידי tomika
7 הגדל תמונה
מדהים
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
הנוף מן החומות
הועלה על ידי tomika
9 הגדל תמונה
טיילת החומות
הועלה על ידי tomika
 

לשמור על שיווי משקל

כל סיור אחר בעיר העתיקה לא ידמה להליכה על גבי חומות העיר עצמן. הליכה למעלה, גבוה, בין שיני החומות המגנות על העיר מזה חמש מאות שנים, היא הזדמנות להצצה נרחבת אל תוך רובעי העיר העתיקה ואל הנוף המקיף אותה מירושלים המודרנית במערב ועד מדבר יהודה במזרח. אל תטעו, התענוג הזה דורש מאמץ מצדכם. ההליכה עצמה אינה קלה, לעתים מחליקה, ואחרי כמה זמן הופכת להיות מעט מתישה, אבל בשביל דברים טובים צריך להתאמץ.

קצת על החומה: החומה המקיפה את העיר העתיקה נבנתה על ידי סולימאן המפואר בשנים 1541-1536. אורכה 3.8 ק"מ, גובהה נע בין 5 ל-15 מטרים מעל פני הקרקע והעובי המירבי של בסיסה הוא 3 מטרים. הביצור המרכזי בה הוא מגדל דוד. בחומה יש 34 מגדלים ו-17 תאי לחימה ואשנבי ירי.
העלייה על הטיילת היא מאיזור שער יפו. מהכניסה בצדו החיצוני של השער, ליד החצר האחורית של מגדל דוד, מתחילה ההליכה בכיוון דרום עד קרוב לשער האשפות, הליכה האורכת כשעה. ניתן לרדת בדרך, לאחר כ45 דקות, בשער ציון. מהכניסה הנמצאת במעלה המדרגות משמאל, מיד לאחר הכניסה בשער יפו, מתחילה ההליכה על גבי החומות לכיוון צפון עד לשער האריות, הליכה האורכת כשעה וחצי. בדרך ניתן לרדת בשער החדש, לאחר כ-20 דק', או בשער הפרחים, לאחר כ-50 דק'. כדאי להדגיש שהעלייה היחידה אל הטיילת היא משער יפו.


כך או כך, אפשר להנות מלמעלה ממבט יפה על נקודות ציון בולטות בעיר: מלון המלך דוד, טחנת הרוח בימין משה, בתי הקברות וכנסיית דורמיציון, הר הזיתים, הר הצופים, והמדבר הקסום. מבט פנימה יגלה את הר הבית עם כיפת הסלע המוזהבת, הכיפות האפורות של כנסיית הקבר ועוד ועוד צריחים של כנסיות ומסגדים, ובתי כנסת.

( 21 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  משער יפו לשער האשפות|5 16.09.17
  תצפיות נהדרות על ירושלים שמחוץ לחומות ובתוך החומות. ממש מרגש. יש במסלול מדרגות מאד גבוהות בגובה חצי מטר וממליצה נעלי ספורט.
 • מפה5548

  מפה5548
  מדהים|5 07.01.14
  עשינו את החלק הצפוני הארוך והמאתגר יותר ןמאד נהנינו. מצפים כבר לעשות את הדרומי עם הילדים
 • tomika

  tomika
  מדהים|5 05.10.13
  טיול מדהים, נוף מרהיב. מאז הפעם הקודמת יש שיפור ניכר בניקיון ובמסלול. כיפי.
 • daphnaol

  daphnaol
  מדהים ומרגש!!!!|5 28.03.13
  עלינו על החומה בשער יפו ופנינו לכיוון דרום לכיוון שער שכם ושער האריות- איזור פחות מוכר ומדהים ביופיו מומלץ בחום!! אפשר לחזור ברגל דרך הויה דלורוזה לכיוון שער שכם.
 • קאליב

  קאליב
  לא בשיא הצהריים|4 22.08.12
  אהבתי את ההצצה לתוך החצרות מלמעלה, גם המוזנחות, הילדים אהבו את רעיון ההליכה על החומה, היה חם מאוד וסיימנו לשתות את כל המים , כמו כן הלכנו עד שער האריות ובחלק האחרון התחושה הייתה שכבר קצת נמאס
 • chatool

  chatool
  מקסים|5 14.08.10
  מה שלא רואים מכאן , רואים מכאן.. לא לילדים קטנים. היינו קבוצה קטנה עם ילדים בני 8+ אנחנו ההורים והילדים נהננו מאד מאד. מומלץ במיוחד בשעות אחר הצהריים אם מטיילים בקייץ.
 • ocp

  ocp
  בזמן ובמקום הנכונים, אולי|3 23.07.10
  טיול לא קל (המדרגות תלולות ויש ללכת בטור ברוב המקומות), ההליכה לא נינוחה והנופים אינם מצדיקים (לדעתי כמובן) את הקושי. יש המון מקומות שבהם ניתן לצפות הן על העיר העתיקה והן על העיר החדשה ביתר נוחות. למרות כל אלו, בחלקים היותר מתונים, שיש בהם פחות מדרגות, במזג אוויר נעים ובשעת בין הערביים זו חוויה נעימה. אגב, איזור שער הפרחים בשעות הערב יכול להיות קצת מרתיע (בעיקר אם אתה פחדן לא ירושלמי שלא מכיר את האזור)
 • shkolnik

  shkolnik
  לרדת ולעלות במדרגות ולא לפול|3 20.05.10
  אטרקציה מפוקפקת. הינו בחג. הקופה סגורה. הגעהו לכניסה ונאלצנו לחזור לחפש אינטרנט קפה שלקח על עצמו "עסק צ: למכור כרטיסים תמורת עמלה של 4 ש"ח עבור כל כרטיס שעולה 16 ש"ח. נחמד מאד. הבחור שמספק ומדפיס את הכרטיסים עובד באיטיות ומחמם תור בחוץ לדלת כניסה לקפה. הליכה על החומות לא נעימה בכלל. כמעט ולא רואים כלום. הכל הרוס מצד פנימי. מדרגות גבוהות ללא סוף. חיפשנו דרך מילוט ראשונ ומצאנו אותה בשער הציון. מספיק!
 • nachsht

  nachsht
  בסדר|4 17.08.09
  עשינו את המסלול לפנות ערב- ציפתי לקצת יותר- החוצה הנוף (לכיוון משכנות שאננים) בהחלט יפה אך פנימה- זו ה'חצר האחורית' של הרובע הארמני והיהודי ומוזנח למדי. צריך להצטייד בנעליים נוחות ולמי שלוקח מנשא עם ילדים, לא יהיו חיים כל כך קלים- סה"כ בסדר אבל לא הרבה יותר מזה
 • danam_20

  danam_20
  על חומותייך עיר דוד....|5 14.08.09
  עשינו את החלק משער יפו לשער האשפות. השבי לרחב ונוח מאוד להליכה, גם לילדים קטנים. תצפיות מרהיבות לעבר העיר (ומרהיבות "קצת" פחות בתוך העיר העתיקה...). כדאי לעשות את הסיור לעת שקיעה, גם נהנים מאויר פסגות ומהתאורה הכי יפה שיש שצובעת את ירושלים בזהב. מומלץ!!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד
עוד אטרקציות