1 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בגן הבוטני. צילום: יהודית מרקוס
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
בית הקפה ליד האגם
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
סיור ברכבת
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
חממת הפרפרים
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
תערוכת הפרפרים
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
11 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
12 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
13 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
14 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
15 הגדל תמונה
גן
הועלה על ידי shavit282
16 הגדל תמונה
גן
הועלה על ידי shavit282
17 הגדל תמונה
גן
הועלה על ידי shavit282
18 הגדל תמונה
גן
הועלה על ידי shavit282
19 הגדל תמונה
גן
הועלה על ידי shavit282
20 הגדל תמונה
האגם בגן הבוטני
הועלה על ידי savyon
21 הגדל תמונה
פרחים בגן הבוטני
הועלה על ידי savyon
22 הגדל תמונה
פרחים בגן הבוטני
הועלה על ידי savyon
 

צומח ופורח

הגן הבוטני מכיל כעשרת אלפים מיני צמחים, רובם הובאו לארץ מרחבי העולם ולחלקם ישראל היא בית הגידול הטבעי. הצמחים מוצגים בשש חלקות, שכל אחת מהן מכוונת ליצור תמונת נוף בזעיר אנפין של אזור המוצא של הצמחים. מלבד את המבקרים והנופשים משרתים הצמחים חוקרים ומוסדות חינוך שיכולים כאן לעקוב אחר המינים השונים בתנאי השטח הקרובים ביותר לתנאי מעבדה. מרשימים מאוד עצים גדולי צמרת, מכל המינים, הפרושים ברוב פאר והדר לאורך שבילי הגן. כדאי לבקר בחממה הטרופית, עם מגוון עשיר של צמחים שאוהבים לחות ובהם צמחים טורפים וסחלבים, ובחממת הפרפרים, שיוציאו גם מהאדם האדיש ביותר קריאת התפעלות. למבקרים בגן מזומנת חוויה בכל ארבע עונות השנה: הגן משנה את צבעיו ואת אופיו בכל עונה. בקיץ מומלץ לחסוך את ההליכה בחום ולעלות על הרכבת, הכלולה במחיר הכניסה ויוצאת בכל שעה עגולה. במשך עשרים דקות מסיירת הרכבת הקטנה ברחבי הגן ומשמיעה הדרכה מוקלטת על הפינות בהן היא עוברת. מפלט נוסף מהחום מספק בית הקפה על גדת האגם המלאכותי שבלב הגן.
לגן תוכניות העשרה לילדים ולנוער, מגיל הגן ועד בית הספר התיכון, בנושאים רבים ומגוונים הקשורים בטבע ובשימור הסביבה. פעילויות מיוחדות ובעיקר סדנאות יצירה לילדים מוצעות בחגים ובחופשת הקיץ. כמו כן מתקיימים אירועי תרבות ואמנות שבמרכזם עולם הצמח. בחול המועד פסח נערכת בגן תערוכת סחלבים שנתית. הכניסה לבית הפרפרים היא בתשלום נוסף.

הגן גדול, אם אתם צריכים יום נוסף לטובת הביקור בו או בשלל האתרים האחרים בגבעת רם, כדאי להישאר ללון בבית ההארחה ע'''ש יצחק רבין הנמצא בסמוך.

( 13 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • שלוםעלישראל

  שלוםעלישראל
  אכזבה קשה|1 16.07.14
  נראה כמו אתר בניה,מוזנח, הכל יבש ומלוכלך אכזבה קשה רצינו לבקש בחזרה את דמי הכניסה אין קשר בין המפה בכניסה לבין המציאות בשטח אני מציע לא להגיע
 • naor01

  naor01
  תערוכת הנייר היתה סגורה|2 01.10.11
  פורסם שתהיה תערוכה המסבירה את נושא ייצור הנייר. הגענו מרחוק במיוחד ובכניסה אף שאלנו היכן התערוכה ואף קיבלנו הסבר. נכנסנו והופתענו לגלות שזה היה פתוח מוקדם בבוקר אך כשהגענו בשעה שתים עשרה בצהרי חג , זה כבר נסגר . התאכזבנו ושבתנו לכניסה לקבל את הכסף ולחפש מקום בילוי אחר בירושלים
 • lfrdzn

  lfrdzn
  נחמד|4 28.05.09
  נחמד, אבל לא הייתי נוסעת במיוחד מרחוק.
 • dove2

  dove2
  טעון שיפור משמעותי|2 15.04.09
  רמת התחזוקה של הגן נמוכה, הרבה עשב מעט פרחים, האגם נראה עצוב ולא מטופח, חבל.
 • שביט28

  שביט28
  לאוהבי עולם הצומח|4 17.12.06
  גן גדול ומגוון, בו ניתן למצוא צמחים ופרחים מהרבה סוגים, מקורות וצבעים. כדאי לקח את הזמן, לשוטט בשבילים ולהתעמק בצמחים מאזורי העולם השונים. אפשר לשלם פיקניק על הגבעה מול האגם - יופי של הפוגת טבע בתוך העיר.
 • dannychn

  dannychn
  הגן ברמת אחזקה גרועה|2 21.04.06
  ביקרנו שתי משפחות בגן. עצוב היה לראות את הגן, צמחים שנבלו וכמלו. ובמקומות שיש פריחה - קשה ראותה כיוון שיש עשבים רבים הגבוהים בדרך כלל מהצמחים. הבריכה במצב עגום, הצמחיה שם הולכת ונעלמת. רק החממה הטרופית עדיין במצב סביר. ומחירי הכניסה נותרו כפי שהיו בתקופת תפארתו של הגן (25 ש"ח למבוגר). לא נעים לראות גן כזה, במיוחד שבעבר היה גן לתפארת. ממליץ להשעות את התור "מומלץ מפה".
 • dror12345

  dror12345
  לא לבוא בקיץ - ולא ביום שבת|3 01.10.05
  ביקור בתחילת אוקטובר - יום שבת - חם. דברים טובים : 1 - הנחה לסטודנטים. 2- אינטימי - כמעט ללא אנשים. 3- גן גדול במימדיו, המון סוגים של צמחים, עצים ופרחים. 4- טוב לחובבי הצילום. דברים רעים: 1- אין חניה מסודרת (סוגרים אותה ביום שבת). 2- אין קיוסקים או מסעדות פתוחים (ביום שבת) . 3- מתוך 5 בירזיות, 1 עובדת - מים חמים ומגעילים. 4 - כל שאר האטרקציות - רכבת, סיור מודרך - לא פעילות ביום שבת. 5 - ללא הדרכה, הסיור נעשה משעמם די מהר. 6- לא מוכרים כרטיסים בכניסה, צריך לנסוע לחתנת דלק קרובה ולקנות שם. ביזארי לחלוטין. 7- אולי בגלל שזה סוף הקיץ - מעט פריחה, גן די יבש ולא מטופח.
 • oamiram

  oamiram
  גן נפלא. עכשיו העונה.|5 27.04.05
  הגן די גדול וניתן לטייל בו עם ילדים כמעט חצי יום. ריחות משכרים בכל פינה +אוירה ירושלמית שמגבירה את החוויה.
 • barys

  barys
  מאכזב - גן לא מטופח|3 19.03.05
  פריחה מאכזבת ודווקא עכשיו בתחילת האביב. השילוט המצביע על שמות הצמחים לא ברור. האגם המרכזי נראה יותר כמו שלולית בוץ ענקית. לא נראה כמו ''אתר מומלץ מפה''
 • ginbar

  ginbar
  משוש תבל|5 02.07.04
  אוסף מרהיב מן העולם כולו של צמחיה מגוונת. מומלץ לשלב סיור רגלי בגן עם סיור מודרך ברכבת המקומית אותו יש לתאם מראש בטלפון. תמורה כספית הולמת למחיר כניסה יקר יחסית.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות