1 הגדל תמונה
תצפית מצוק מנרה
הועלה על ידי eyalsh
2 הגדל תמונה
סנפלינג
הועלה על ידי likeornot
3 הגדל תמונה
צוק מנרה. צילום: אייל הצפון
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
סנפלינג
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
סנפלינג
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
קיר טיפוס
הועלה על ידי shamirt
7 הגדל תמונה
באומגה
הועלה על ידי shamirt
8 הגדל תמונה
הרכבל
הועלה על ידי נוצהלבנה
9 הגדל תמונה
מגלשות
הועלה על ידי נוצהלבנה
10 הגדל תמונה
מטיילים
הועלה על ידי sagi44
11 הגדל תמונה
קרוניות
הועלה על ידי sagi44
12 הגדל תמונה
הנוף מלמעלה
הועלה על ידי sagi44
13 הגדל תמונה
רכבל
הועלה על ידי sagi44
14 הגדל תמונה
תצפית מצוק מנרה
הועלה על ידי eyalsh
15 הגדל תמונה
תצפית מצוק מנרה
הועלה על ידי eyalsh
 

לאבד את הראש

הרכבל הארוך ביותר בארץ נמצא מדרום לקריית שמונה. לוקח עשר דקות עד שמגיעים לראש הצוק הגבוה בישראל, צוק מנרה, אל תצפית מרהיבה של עמק החולה הגולן והחרמון. מתחילים בגובה של 90 מטר מעל פני הים, ומגיעים ל-840 מטר, בדרך, עוצר הרכבל בשלוש תחנות. בתחנה העליונה הפעלות לילדים כמתקנים מתנפחים, ג'ימבורי, פינות יצירה, בריכת שחייה ורכבת בצוק שהיא למעשה טרקטור המוביל שתי קרוניות ונוסע במסלול מעגלי אחת לשעה. המסלול עובר בנקודות תצפית על עמק החולה ועל לבנון ומלווה בהסברים על האזור.


התחנה האמצעית מציעה טיולים רגליים המפגישים את המטייל בעונה הנכונה עם רקפות, כלניות ויקינטונים, כמו כן יש גם סנפלינג, קיר טיפוס ולא שכחו אומגה מהנה ולא מפחידה באורך 200 מטרים. קליעה למטרה בחץ וקשת גם יש כאן. מי שמביא אופניים וציוד רכיבה יכול לצאת מכאן במסלול אופניים היורד עד הרכבל התחתון. שימו לב שהירידה מאתגרת ואינה מתאימה לילדים מתחת לגיל 15. בתחנת הרכבל התחתונה תמצאו טרמפולינת באנג'י ואת חביבות הילדים, קרוניות ההרים שעולות להר ואז יורדות במסלול מפותל של קילומטר ובמהירות של עד 40 קמ"ש.
בראש המצוק יכולים סולדי האקשן ליהנות מאוויר צלול וקר ונוף משגע. כאן תמצאו שני שבילי הליכה קצרים בחורש, המובילים אל תצפיות נוף. המיקום מאפשר תצפית ייחודית בנדידת העופות הדואים בעמק החולה. העופות הנודדים נוחתים ללינת לילה בעמק ועל המדרונות, ומתרוממים להמשך הנדידה בשעות הבוקר. המדרון התלול הפונה מזרחה מואר בקרני השמש הזורחת ונוצרות מעליו תרמיקות (זרמים עולים של אוויר) שהעופות מנצלים אותן להמראה. כדאי להתחיל את הביקור השכם בבוקר, כדי לראות את העופות כשהם עדיין נמוכים. מספר הנודדים משתנה מיום ליום, ובימי השיא עוברים כאן עשרות אלפי פרטים. עונה מומלצת לצפייה: מרס-מאי, השליש האחרון של אוגוסט-אוקטובר. ציפורים לצפייה: שקנאים , חסידות, איית צרעים, עקבים, עיטים, חוויאים, עגורים ועוד.
מנרה לודג'
הכניסה והפעיליויות חינם לאורחי מתחם האירוח מנרה לודג'.

( 75 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • likeornot

  likeornot
  עוד חלק בארץ הנהדרת|4 16.06.15
  הנוף: עוצר נשימה מכל כיוון שמסתכלים, פשוט מדהים. מי שרוצה אויר, שקט, ולהתמלא מוזמן. גם אלו שרוצים להוציא אנרגיה ימצאו כאן שלל אטרקציות לטעמנו: הסנפלינג ממכר...והאומגה הוציאה מאיתנו צחוקים לאורך כל הדרך, ישנו במנרה לודג' והאטרקציות כללות במחיר הלינה (ללא ללינה יוצא יחסית יקר). המקום נקי ומתוחזק, צוות נעים ואדיב והטבע כל כך מפנק שבטוח נשוב. ממליצים
 • mimba

  mimba
  רק על הדרך ובשעות הבוקר|3 21.08.14
  לא שווה את ההשקעה אם לא מגיעים דרך הנחה כלשהיא. בנוסף באוגוסט ב11 לפנה"צ המתנו כשעה בתור העמוס למגלשות ההרים!!! הנסיעה הקצרה בקרוניות הייתה אטרקציה אך בהחלט לא מצדיקה את ההמתנה. מומלץ להגיע בשעת הפתיחה לפני העומס
 • dafnag

  dafnag
  רכבת הרים חביבה, צפוף ויקר|3 19.08.14
  בקיץ- תורים ארוכים (יותר משעה), חם וצפוף. רכבת ההרים חביבה. חלק מהפעילויות יקר מדי (רכבל).
 • omrymor

  omrymor
  אתר מיותר|2 24.08.13
  היינו בסוף הקיץ. היה חם, מעיק ומעצבן. האטרקציה המרכזית - הרכבל - סבירה מינוס. בטח לא שווה את המחיר (אפילו את המחיר המופחת, אם קונים באמצעות חבר, הסתרות המורים, בהצדעה, וכו'). בטח ובטח לא שווה את ההמתנה הכפולה (קודם, 10 דקות בחוץ, ואח"כ עוד למעלה מחצי שעה בפנים. מי שהיה - יודע על מה אני מדבר. מי שלא - עדיף שיוותר...). רכבת ההרים - נחמדה, אבל בשביל זה לחכות 45 דקות, ולשלם כל כך הרבה?! שני כוכבים זה דירוג של חסד. גם כוכב אחד היה מספיק.
 • yargo

  yargo
  יקר ללא סיבה|2 23.08.13
  היינו השבוע 4 משפחות ומרגע שיצאנו מהרכבים התחלנו לשמוע את הצעקות בכריזה " קדימה! יותר מהר! סע, סע כבר!!" כשהגענו למגלשות הבנו על מה מדובר. כל מי שהעז להאט, זכה לצרחות מהכרוז העצבני. הסיבה היחידה שהכוכב השני הוענק, הינה העובדה שמשום שלא יצאנו לקטיף התפוחים, הסכימו להמיר את הכרטיסים לכרטיס לטרמפולינה.
 • drmike

  drmike
  להגיע מוקדם|4 17.08.13
  הרכבת הרים קצד אבל טוב- מומלץ להגיע מוקדם לפני התורים ארוכים מדי
 • גוטי

  גוטי
  נחמד אך יקר מדי|3 27.03.13
  ביקרנו שבוע שעבר בצוק מנרה. המגלשות אכן כיפיות מאד אך בשביל ללכת אליהן אין צורך לבקר בצוק מנרה עצמו. הנוף מדהים אך את הנוף הזה אפשר לקבל מהרבה תצפיות אחרות ללא תשלום, ההפעלות של הילדים בתחנה העליונה לא אטרקטיביות - הילדים איבדו עניין מהר מאד ויצאו החוצה. תחנה אמצעית לא פעלה (מסתבר שנפתחת רק בפסח) - לא ידענו לפני. לסיכום - נחמד אך בדיעבד ישנן מקומות אחרים זולים באופן משמעותי ואטרקטיביים יותר באזור.
 • tsipia

  tsipia
  יקר, צפוף ולחוץ, לא באוגוסט!|2 31.08.11
  ביקרנו באתר בסוף אוגוסט כשהיה לחץ מטורף של מבקרים. את השייט שהיה במבצע דחו ליום המחרת כך שנאלצנו לוותר עליו.שילמנו 90 ש"ח ליחיד לרכבל ומגלשות.כשעה ומחצית המתנו בתור לרכבל. הנסיעה ארכה דקות ספורות בלבד, אך הנוף הנהדר שנשקף מהרכבל פיצה על ההמתנה הארוכה. בקיבוץ עצמו היו תחנות הפעלה לילדים שדילגנו עליהם. חיפשנו משהו כשר לאכול והתברר שהמסעדה שראינו פה באתר מפה - נסגרה. מבריכת הקיבוץ התאכזבנו והעדפנו להימנע משימוש בה וכך גם השירותים והמלתחות שם. אל מגלשות ההרים הגענו לאחר המתנה ארוכה של קרוב לשעתיים כשירד כבר הערב. בחושך היה קצת מפחיד. לסיכום, חוויה נהדרת למי שיגיע בימים רגועים בלבד.
 • nitgil

  nitgil
  מחירים מופקעים, מטורף.|1 30.08.11
  כמעט 500 ש"ח למשפחה של 4 נפשות (2 ילדים קטנים), כוללים את הנסיעה ברכבל, גלישה אחת במגלשת הרים (מסלול מאד קצר) ופעם אחת בטרמפולינה. זה אמיתי???
 • חיפושתמידי

  חיפושתמידי
  פשוט גזל!|3 21.03.11
  שילמנו כ-400 ש"ח לארבעה איש על עלייה וירידה ברכבל(למעלה לא היה שום דבר מלבד תצפית) ועשר דקות במגלשות.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות