מלון בית אביטל ירושלים


שירות אדיב ומחירים נוחים
פלנטריום מצפה רמון


פעילויות לכל המשפחה בפסח

גן לאומי מונפורט – נחל כזיב

מומלץ מפה
9.4
1 הגדל תמונה
עוד קצת ומגיעים
הועלה על ידי דליקטס
2 הגדל תמונה
באמצע המסלול
הועלה על ידי דליקטס
3 הגדל תמונה
פינת חמד (:
הועלה על ידי דליקטס
4 הגדל תמונה
מבט מהמבצר
הועלה על ידי דליקטס
5 הגדל תמונה
מונפורט
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
מונפורט
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
מונפורט
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
תצפית ממצודת מונפורט
הועלה על ידי pumi
 

ההר החזק

מצודה צלבנית מהמאה ה-13 המתנשאת מעל ערוץ נחל כזיב. זהו אחד המבצרים היפים בארץ, ופירוש שמו הצרפתי הר חזק. למרגלותיה הצפוניים של שלוחת המבצר, על גדות נחל כזיב, שרד כמעט בשלמותו בית חווה צלבני בעל קימרונות גותיים נאים, ולידו שרידי טחנת קמח ושרידי סכר גדול, ששימש לאגירת מי נחל כזיב לצרכים חקלאיים. זרימת המים באפיק הנחל, וחורש צפוף של עצי אלון ואלה המכסה את מורדות השלוחה שבראשה נמצא המבצר, מעניקים לאתר יופי מיוחד.
שביל רחב מפסגת הגדה הדרומית של נחל כזיב יורד אל מבצר מונפורט. השביל יוצא מחניון הילה, הנמצא ליד היישוב, הוא אינו מוצל ומסומן תחילה בשחור ואחר כך באדום. כמו כן מגיעים אל המבצר שבילים ממצפה מונפור שנמצא בפארק גורן, על הגדה הצפונית של הנחל. שבילים אלו, יורדים אל ערוץ הנחל ועולים ממנו בעלייה הדורשת מאמץ.

( 27 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • דליקטס

  דליקטס
  מקסים!|5 09.04.14
  את הרכב חנינו בישוב מצפה הילה והתחלנו לרדת במסלול אל המבצר. לא תכננו מסלול הליכה ארוך וטוב שהצטיידנו במספיק מים (אל תשכחו מים- חשוב גם להלוך וגם לחזור) הגענו תשושות למבצר אך מלאות אושר. המסלול מקסים, זו תקופה שישנה עוד פריחה, הירוק שניבט מכל כיוון משכר וממכר. במבצר אפשר לבלות למעלה משעה, עוברים מנקודה לנקודה, תצפית לכל כיוון. מאד אהבנו וממליצים בחום.
 • ocp

  ocp
  נוף יפהפה,שיפוץ מתמשך|4 05.08.13
  הנוף מהמבצר יפהפה, וגם הדרך אליו יפה ונעימה להליכה. מהמבצר עצמו לא נותר הרבה. בעבר, אם אני לא טועה היו מספר שלטים שהסבירו את תולדותיו של המבנה, בביקורנו האחרון לא ראיתי אותם. חלק מהאתר סגור לרגל שיפוצים מתמשכים, או אולי כבר החליטו לרדת מהשיפוץ והשאירו את החסימה מסיבות בטיחותיות.
 • goodlife

  goodlife
  מדהים ומסקרן אבל...|5 03.04.13
  מצטרף לקודמי - אתר שאפשר לעשות ממנו עוד יותר מדהים. במיוחד שיש נוף עוצר נשימה, נחל עם מיים, סיפורים מרתקים על המקום ועוד...יכול להיות המקום האולטמטיבי לשחזור התקופה הצלבנית בגוון החקלאי שלה בכל השנה ! כדאי מאוד לקרוא קצת ולהכין אתצ הביקור - הילדים מרותקים מהסיפורים על האבירים וחיי הצלבנים.
 • eichler

  eichler
  יותר נכון לקרוא לו שטרקנברג|5 24.02.11
  כי הוקם על ידי המסדר הגרמני הטבטוני של פרידריך ברברוסה. בכל מקרה הנוף , גם מהמבצר וגם תצפית עליו ממרחק מהממים.
 • galiavu

  galiavu
  אתר יפהפה וזועק למעט טיפוח|4 23.08.10
  מקום מרהיב ביופיו, וגם השביל נהדר. מומלץ ביותר כטיול שקיעה, גם בימים חמים. מסכימה עם המדרגים הקודמים - מפריע מאוד היעדר מידע ושילוט מינימלי, גם בחניון שממנו יוצאים (לא ברור כלל מה אורך השביל ורמת הקושי) וגם במבצר עצמו. למזלנו נהננו מהידע הכללי של חבר בוגר לימודי ארכאולוגיה, אבל אלמלא הוא היינו מתפעלים מהשרידים האילמים כתפאורה יפה ותו לא. ההליכה אורכת כחצי שעה לכל צד, רובה בשביל נוח אבל הירידה והעלייה למבצר קשות יותר. עם הסכומים שרשות הטבע והגנים גובה באתרים סגורים בשנים האחרונות, אפשר לצפות שיטפחו גם אתרים פתוחים וחשובים כמו זה.
 • gasaf

  gasaf
  נוף מדהים, אתר מוזנח|4 16.01.10
  הדרך אל האתר יפה ומשובבת נפש. הנוף הנשקף מהמבצר עוצר נשימה ומהיפים בארץ. חבל רק שהאתר לא מתוחזק, ללא שילוט ומידע וללא הדרכה. מדובר במקום בעל היסטוריה מרתקת ומצער שרשות הטבע והגנים לא פורשת את חסותו עליו. לאחר הכול, כמה מקומות כאלו יש בנמצא?
 • איציקאשכנזי

  איציקאשכנזי
  נוף מדהים|4 27.09.09
  מסלול הליכה נהדר העובר בסבך של עצים ושיחים. נוף מדהים. פחות מתאים לימים מאד חמים. המבצר מרשים ביופיו. מתאים לילדים שאוהבים ללכת. כדאי להיערך מראש לכך שהמסלול לא קצר. רב המטיילים שהיו עימנו לא היו מודעים לכך.
 • iofer

  iofer
  טיול בנוף מדהים|5 28.12.08
  אחד הטיולים היפים שניתן לעשות בצפון הארץ. ממצפה הילה למונפורט המרשים. ירידה לנחל כזיב ועליה לפארק גורן. נוף ותצפיות נהדרות משני עברי הנחל.
 • שיסט

  שיסט
  היה היה אביר|5 14.05.08
  התצפית עצמה לא רק שוכנת באחד המקומות היפים והנעימים בצפון, אלא צופה על הנופים המרשימים והשלווים בארץ- מבצר שוכן על מדרון ירוק ולמרגלותיו נחל זורם. אחד המקומות הרומנטיים לפיקניק מתמשך, וגם ילדים קטנים ייהנו מסיפורים על צלבנים שגרו במבצר וישנו ליד סוסיהם. אפשר להסביר לילדים קצת יותר גדולים על משמעותו של מיקום אסטרטגי. באופן כללי – כל אזור נחל כזיב ופארק גורן על כל אפשרויותיו (הליכה בנחל, נקבת עין טמיר, העליה למבצר והתצפית מהמצפה) מאפשר יום שלם של בילוי.
 • oeoai

  oeoai
  המונפורט לא הכזיב...|5 01.05.08
  יופי של מסלול הליכה לכיוון המבצר בסבך ובחורש עם כלהעצים, הירוק והנוף המדהים מסביב. המבצר מרשים והנוף ממנו מקסים, כולל נחל כזיב עצמו. בהלוך ירידה ובחזור עליה, עם ילדים רמת קושי קל-בינוני עם נטיה לבינוני, משחרר עצמות. היינו בפסח בשעות אחה"צ עם ילדים בטווח גילאים 4.5 עד 12 ולקח 30 עד 40 דקות לכל כיוון בהליכה רגועה. הגענו מכיוון החניה במצפה הילה והמשכנו לנסוע לאט ובזהירות רבה עם רכב רגיל עוד ללמטה, עד לנקודה הכי תחתונה שאפשר לרדת ברכב. חסך די הרבה הליכה, בייחוד בחזור,עד לחניה. ניתן לביצוע לאט ובזהירות. בשורה התחתונה, יופי של מסלול והילדים נהנו לשחק ולשוטט במבצר. בהחלט מומלץ.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות