חוף ניצנים

מומלץ מפה
8.8
סוג: חוף
1 הגדל תמונה
מבט דרומה לכיוון אשקלון
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מבט צפונה לכיוון אשדוד
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חוף ניצנים
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מסעדת החוף
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
חוף ניצנים
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
1
הועלה על ידי shamirt
7 הגדל תמונה
1
הועלה על ידי shamirt
8 הגדל תמונה
1
הועלה על ידי shamirt
9 הגדל תמונה
1
הועלה על ידי shamirt
10 הגדל תמונה
חוף ניצנים
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
חוף ניצנים
הועלה על ידי eyalsh
 

חוף כמו פעם

כביש האספלט הצר המוביל אל חוף ניצנים, מוקף מכל עבר בצמחיית חולות מדברית. הכביש כמו היה מנהרת זמן קצרצרה יוביל אתכם אל אחד החופים היפים שהתברכנו בהם ושהשכלנו לשמור עליו, לפחות לעת עתה. החוף רחב ידיים ותחום למראית עין בין מפלצות התהילה של אשדוד ואשקלון – הנמל באשדוד ותחנות הכוח על ארובותיהן הנישאות. הים חסר בשוברי הגלים שהורגלנו אליהם בחופים העירוניים, דבר שהופך אותו לטבעי וסוער יותר. למרות שיש מציל, כדאי לשמור על קשר עין עם היקרים לכם, בפרט הקטנטנים שבהם. בחוף יש מספר סככות צל, שירותים, מקלחות חוף וגם מסעדת חוף שתספיק לבירה צוננת, צ'יפס וארטיק לקינוח.
קיימת אפשרות לערוך כאן קמפינג ואפשר אף לצאת לטיול קצר אל מרחבי הדיונות המאגפות את רצועת החוף מכיוון מזרח. הדיונות השקטות רוחשות חיים ומלבד בקעות בהן צומחים פיקוסים, דקלים וקנים, מתרוצצים בהן מכרסמים, זוחלים וציפורי חולות.

לעיתים נערכות מסיבות חוף גדולות, בעיקר בקיץ. למחפשי השקט והשלווה המתכננים כאן לינת לילה רומנטית מומלץ לברר מראש מה על הפרק.
במרחק כמה קילומטרים דרומה מניצנים תמצאו את מסעדת ארטישוק המומלצת במושב גיאה.

( 21 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • boazhovav

  boazhovav
  עדיין חוף נהדר|5 08.09.13
  משטר הזרמים בקיץ ערם הרבה חול בחוף ניצנים, ונכון לאתמול החוף מגיע כ- 60 מטר מהמסעדה, שיפור ניכר מול תחילת העונה. החוף עדיין חולי ורחב ויפה, מן היפים בארץ. מומלץ להגיע מוקדם, על מנת להימנע מהפקקים בכניסה. 12 ש"ח למבוגר, ילדים חינם :)
 • סמדרוניר

  סמדרוניר
  לא משהו, כל שנה פחות טוב|2 02.07.12
  משנה לשנה פחות נעים , נכון להיום רצועת החוף מופרדת ע"י בית הקפה, שטוב שהוא שם אבל למה להרוס את החוף היה הרבה יותר נעים עם כסאות ושולחנות עד המים . מקלחות ממש לא נעימות, חניה מוצפת במים . לצערנו ממש לא כיף
 • dalitdo

  dalitdo
  אחד החופים היפים|4 17.07.11
  אחד החופים האהובים עלינו, מקום רגוע ושקט. היינו בשישי אחה"צ, השקיעה מקסימה, וחוץ מהמדוזות היה מושלם. יש מלתחות, סככות, מציל, מסעדת חוף (לא נכנסנו) וחנייה קרובה. היינו מגיעים יותר אבל התשלום לחוף לא ממש זול ...יש אפשרות לקמפינג (בתשלום נוסף),למי שאוהב להתעורר מול גלי הים. וזה דווקא נחמד, אך רצוי לא לסמוך על הירח ולדאוג לקצת תאורה ליד האוהל.
 • elians

  elians
  לא שווה את הכסף|2 09.07.11
  החוף אמנם אחד החופים אם לא היחידי היפה ביותר בארץ, החול נקי , אפילו סרטנים מטיילים להם על החול הרך, אך ! בכניסה תשלום לגורמים שטרם ברור לי מי העמיד אותם שם ולשם מה... הכביש המפותל מהיישוב ועד לחוף הורס את הצמיגים, כביש משובש לדעתי משנות החמישים כבר. ישנה חנייה במקום, על החולות, לא מסודרת כל כך. החוף עצמו נקי ונעים. המסעדה, יקרה שם בגובה משכנתא, לא להכנס אפילו בשער - תביאו הכל מהבית או מתחנת הדלק בצומת הקודמת
 • eliko421

  eliko421
  אחד משלושת החופים הכי טובים !|5 27.08.09
  חול אמיתי, ים מאופק לאופק (ואין עיר ברקע) וניתן למצוא פינות שלוות. בנוסף, לטייל בין הבריכות המלאכותיות באזור = חוויה. מומלץ ! נקווה שישכילו לשמור עליו מכל מיני יזמי נדל"ן הלוטשים עיניים ומרעננים קשרים עם ראשי מועצות שיקבלו נזיד עדשים.
 • goodlife

  goodlife
  קצת זזים ונהנים|5 04.07.09
  אם מושכים קצת צפונה ומתרחקים מהמולת הקרבה למתקני/מסעדה/שרותים אפשר למצוא פינה שלווה בחוף. ההנאה גדלה.
 • איריסוחיים

  איריסוחיים
  התחזוקה הבמקום - בושה|2 14.10.08
  אחרי שמשלמים 40 שקל כניסה, לפחות שייתנו את המינימום, של מקלחות עם עובד/ת נקיון שישמרו אותם במצב סביר!
 • shamirt

  shamirt
  החוף מדהים - הבעיה, השודדים|3 31.05.08
  מדובר בעוד חוף מדהים, שתי בעיות: שבט הנובו-ג'יפ-ריש שחייב לרדת עם הרכב עד קו המים. הזבלן העיברי הראשון, משאיר אחריו זבל רב. בעיה נוספת - מקום נוסף בו גורמים פרטיים עושקים את אוצרות הטבע של כולנו ושודדים מאיתנו דמי כניסה (מופרזים) לחוף ששייך לכולנו.
 • ginbar

  ginbar
  שידרוג|4 14.08.07
  לאחרונה נוספה לחוף היפה אך הלא תמיד נקי, מסעדת חוף הפתוחה 24 שעות ביממה ומאפשרת בילוי נעים ושקט גם בערבים. הים מדהים והאוכל סביר.
 • avron

  avron
  חופי ישראל - זוהמה כהילכתה|1 06.07.07
  בשל הזוהמה הנוראית אני מדיר רגלי מזה שנים מהחופים. לידיעת נעמה ותומר חוף ניצנים היה במיוחד אהוב עלי ועל עוד מאות אלפי "ישראלוס וולגרוס" שחונכו מילדותם כי רשות הרבים היא פח אשפה. אחת מחולות הרעות של לבנטיניזציה הפורחת בארצנו בכל התחומים. רדו לחופי צרפת, ספרד, קרואטיה, הארצות הבלטיות ולא תמצאו רבב בחופים המטופחים. שום רשות ושום כסף לא יעזרו, אלא חינוך מחדש מגיל אפס וקנסות אדירים על מזהמים בוגרים. וזה לא רק חופים, זאת כל הארץ ללא חריגים ושאלו כל תייר מזדמן מה דעתו על כך.כל כך חבל על חוף ניצנים, אבל האשם הוא בציבור ולא בהנהלה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


פארק נחל לכישפארק נחל לכיש מומלץ מפה8.7לפני שנשפך לים, קרוב להמולת העיר והנמל, חוצה נחל לכיש את איזור התעשייה של אשדוד. על הגדה הדרומית של הנחל צמח פארק עירוני המאפשר לתושבים לבוא וליהנות מרצועה ירוקה של קצת טבע ומרחב פתוח. אל הצמחייה הטבעית שתוחמת את הנחל נוספו מדשאות, פסלים שבאמת מעניין להסתכל עליהם, וכמה פינות חי שהשאירו לחיות הכלואות מספיק מרחב מחייה. בתוך תחומי הפארק הוקם מרכז לספורט אתגרי, וסביר להניח שתתקלו גם ברוכבי אופניים, רצים והולכים המנצלים את שבילי הפארק כדי לשמור על הכושר הגופני. פינות החי יוצרות יחד מעין גן חיות פתוח לכולם ורשימת החיות הארוכה כוללת בנות יענה, טווסים, יחמורים זברות וראמים, חלקם הובאו לכאן עם פינוי גוש קטיף ב-2005 וחלקם הובאו מגני חיות בסביבה. הזהרו מלעצבן את עבדקן הרעמה, שבשפה היומיומית נקרא כבש, ועל פי שלט ההסבר הוא נוגח חזק מאוד, ובכלל, כדאי לא להציק לחיות אלא ליהנות מהן. אל תטעו, זה לא פארק הירקון, לא מבחינת הגודל ולא מבחינת רמת הטיפוח, אבל זוהי פינת טיול ומנוחה נחמדה שמתאימה מאוד למשפחות. למרבה הצער, נמל אשדוד בכל זאת משאיר את חותמו על הנוף, וסירחון שעולה מכיוון המים מזכיר שעל אף מאמצי השקרא עוד
עוד אטרקציות