תנינים בערבה

חוות התנינים שבערבה נבנתה על שטח של כ-80 דונם ובו עצי שיטה ובריכות מים. עופר קובי הביא מדרום אפריקה לעיר אובות 2000 תנינים שרבים מהם כבר מגיעים לאורך של יותר מחמישה מטרים. צוות המקום מציע סיורים שאורכים כחצי שעה ובהם אפשר לפגוש את התנינים כשהם מאחורי גדרות אך בסביבה פתוחה, לשמוע הסבר על זוחלי הענק המפחידים ובסוף אף להחזיק ביד גורי תנינים קטנים וללטפם. בנוסף לסיורי היום מוצעים בחווה גם סיורי לילה עם פנסים המספקים זווית מבט נוספת על חיי הקרוקודיל. המקום נמצא עדיין בתהליכי בניה והבעלים מבטיחים שבקרוב יהיו שם גם מסעדה, מאהל בדואי וצימרים לאירוח. ניתן להגיע ללא תיאום במהלך כל שעות היום, למעט קבוצות שמומלץ שתתאמנה מראש.

יש לציין שהתנינים שבחווה מיועדים לתעשיית העורות באירופה.

( 30 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • peereran

  peereran
  סיור מרתק|5 06.11.16
  סיור מרתק בתוך החווה חלק מהמדריכים לא מסבירי פנים אבל סה"כ הסיור הינו חוויתי ולימודי גם אנחנו המבוגרים למדנו מספר דברים חדשים על התנינים. מומלץ לעשות בדרך לאילת או כאשר נופשים בערבה
 • גוטי

  גוטי
  אטרקציה כיפית ומעניינת|5 01.11.15
  סיור בן 45 דקות עם הרבה תנינים והסברים מעניינים - גם לילדים קטנים (מגיל 5 ומעלה), שעבורם זה היה השיא של הטיול (בעיקר החלק שבו מחזיקים תנין קטן). מומלץ!
 • trattnh

  trattnh
  נהניהו מאד כל המשפחה מגיל 4 |5 13.10.14
  והמחיר לא יקר - רק 30 ש"ח לאדם
 • oyosefi

  oyosefi
  מהנה מאוד|5 19.04.14
  סיור מעניין עם מבט מקרוב על התנינים ובהמשך הדגמה וליטוף עם תנין קטן. הילדים היו מרותקים. שווה בהחלט עצירה
 • arad2001

  arad2001
  מה ההבדל בין תנין לקרוקודיל|5 26.03.14
  האתר פועל כ10 שנים! ממש לא מובן מאליו שרוח המיסחור לא מורגשת, זהו דוקא קסמו של המקום,יש עדיין הרגשה שהגעת לחצר האחורית של משפחה מקסימה שנרתמה לטובת נסיון להוריד את הביקוש העולמי לצייד אכזרי של תנינים בטבע, היינו כמה פעמים עם הילדים ואף עם תיירים, המחיר סמלי, ההדרכה אדיבה, הביקור אינו תחום בזמן וכל שאלה מתקבלת בברכה. הזדמנות נפלאה להכיר את עולמם של חיות מרתקות אלו, רק חבל שהתקינה במדינת ישראל מעמידה בסימן שאלה את מהות המיזם כולו.
 • ditush

  ditush
  קסום בחוסר המסחריות שלו|4 21.10.11
  מקום באווירה מדברית - לא ממש מסחרי, די ריק, תמהוניות קלה באוויר ובכל זאת קסם מיוחד. יש במקום שתי בריכות תנינים וחדר עם תנינים קטנטנים, אבל גולת הכותרת היא ללטף תנין קטן ולהחזיק ביצת תנין ושיניים. גם במהלך סוכות לא היה שם מלא מדי, ואותנו הדריך הבן שידע להסביר ולענות על כל שאלה. אווירה אינטימית ושונה מאד מרוב ה"אטרקציות" הרגילות. לדבריהם הכיוון הוא דוקא מסחרי - מכירת עורות ובשר בעתיד, ובינתיים הם נהנים מהתיירות שמגיעה. כדאי לשאול אותם על גבעת חצבה שנמצאת ממש שם וטיול קצרצר אל הדיונה שלה יאפשר עוד פעילות ילדים מהנה.
 • admonis

  admonis
  הילדים הוקסמו|4 13.01.11
  נחמד, הילדים נהנו לראות את התנינים הגדולים וכמובן ללטף אותם בסוף, ואנחנו נהנינו לראות ולהכיר אנשים חדורי מוטיבציה שהחליטו להקים כאן משהו שהם מאמינים בו, וללכת אתו עד הסוף, מאחלים להם בהצלחה!
 • efi1405

  efi1405
  עוד חזון למועד|3 11.12.10
  ההסבר המעניין של בעלת המקום וליטוף תנינון קטן הם "גולת הכותרת"של האתר,קצת תמוהה ההמלצה הגבוהה לאתר,בסה"כ מדובר באתר שאינו תיירותי בלשון המעטה שכולל 2 בריכות תנינים,מי ייתן שתצלח דרכם בהמשך(יש תכנונים לצימרים,חניון לילה,מסעדה)בינתיים מי שצריך במהלך הסיור לשרותים שיתאפק(אין שרותים).
 • ארגמנית

  ארגמנית
  הסברים מעניינים במקום קצת הזוי|3 06.04.10
  נראה שכדי לבחור לגדל תנינים בערבה נדרשת אישיות ייחודית ואכן כאלה הם בעלי המקום. ההסברים היו מעניינים, התנינים עייפים, ואנחנו מצאנו עניין למרות שהמקום בלתי תיירותי בעליל ולמרות החום הכבד. כנראה יש משהו בלטאה המגודלת המפחידה הזו שמושך את הקהל. יש עוד הרבה עבודה לעשות כדי להפוך את המתחם לשווה נסיעה במיוחד. למשל הבריכות של ה"גורים" המתוקים חייבות להיות נמוכות יותר כדי שהקהל יראה משהו דרך חלונות הזכוכית הגדולים. נחכה בסבלנות ולא נגיר דמעות תנין בינתיים.
 • e121_10

  e121_10
  כדאי לבקר|5 03.10.09
  מקום נחמד...קיבלנו הדרכה מעולה (סוכות 2009), שווה כל שקל ושיהיה בהצלחה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שמורת טבע עין גדישמורת טבע עין גדי מומלץ מפה10שמורת טבע עין גדי היא חגיגה מתמשכת של טבע והיסטוריה, שהשרידים הקדומים ביותר שהתגלו בה משויכים לתקופה הכלכוליתית, לפני כחמשת אלפים שנה. השמורה הנמצאת בחלקו המזרחי של מדבר יהודה, בעלת נופים עוצרי נשימה, של מדבר צהוב, מי נחלים בצבע טורקיז, צמחיה ירוקה וחיי בר שוקקים. בשטח השמורה נובעים ארבעה מעיינות מתוקים: מעיין דוד, עין ערוגות, מעיין שולמית ומעיין עין גדי. המים המתוקים שבחלקם נארזים בבקבוקי פלסטיק ונשלחים לתפוצה ארצית, לצערם של שוחרי הטבע ולרווחתם של בעלי העסק, הם גם מקור החיים לשפע החי והצומח בנווה המדבר המרהיב הזה. אפשר לזהות כאן צמחייה טרופית לצד צמחיית נחלים, צמחייה ים תיכונית, צמחים חד שנתיים, טחבים ושרכים. עולם החי בשמורה מרתק אף יותר, ושאלת השאלות האם יש כאן נמר או לא, הופכת את החיפוש אחר אותן חיות מדבר לאחת האטרקציות המרכזיות במהלך הביקור במקום. משפחות גדולות של שפני סלע כבר מזמן התרגלו למבקרים ומדגמנות פוזות למצלמה בלי להתרגש. מפתיע יותר שיתוף הפעולה של היעלים, הם קצת יותר מרוחקים וקצת פחות מסתחבקים, אבל אל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם עומדים במרחק מטר מקרב קרניים מרתק. בשביל כקרא עוד
תחנת ניסיונות יאיר ומרכז ויידורתחנת ניסיונות יאיר ומרכז ויידור מומלץ מפה9.1תחנת הניסיונות יאיר היא מרכז המחקר והפיתוח (מו"פ) החקלאי של הערבה שאחראי על עריכת ניסויים חקלאיים ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות שבהם משתמשים חקלאי הערבה. התחנה מתמחה בפיתוחים חקלאיים בתחום הירקות, הפרחים, גידולי מים וטכנולוגיות בחממות. ב-2014 נפתח מרכז מבקרים חדיש בצמוד לתחנת הניסיונות שמספק למבקרים בו להכיר את חקלאות הערבה באופן חווייתי, מלמד ומהנה. סרט תלת ממד עורך למבקר היכרות היסטורית וגיאוגרפית עם אזור הערבה, ותצוגות שכוללות התנסות עצמית מסבירות על ההתיישבות בערבה. הנושאים העיקריים שבהם מתעמקות התצוגות הם המים ומחזורם, הקרקע, בעלי החיים והצומח והחקלאות המודרנית ואופן יישומה באזור כיום. אגף מיוחד בתוך מרכז המבקרים מוקדש לדגי הנוי, שכבר שנים משתובבים להם במיכלי המים של התחנה. הדג שזוכה למרב תשומת הלב הוא השושנון, ובשמו הפופולרי יותר דג נמו. בסיורים מודרכים שיוצאים מהמרכז אל חממות תחנת יאיר רואים כמעט את כל מגוון הגידולים של הערבה, החל מפלפלים בשלל צבעים ומיני פרחים, דרך עגבניות קטנות בצבע אדום עז ועד תותים שגדלים באוויר.קרא עוד


עוד אטרקציות