כשאמנות ותעשייה נפגשות

המקום, שהוקם ב-1995 הוא אחד מתוך חמישה גני תעשייה שהקים היזם סטף ורטהיימר, במטרה לטשטש את המחיצות בין עולם התעשייה לעולם האמנות. לצד מפעלי הייטק נמצאים אולמות ושטחים תחת כיפת השמיים בהם מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית. כמו במוזיאון הפתוח בתפן, גם בתערוכת הקבע בעומר מוצג אוסף יפה השייך לאיתן ורטהיימר ובו 32 מכוניות ישנות כשהפורדסון משנת 1934 היא הוותיקה מכולן. בחוץ, במדשאה המרכזית מוצגות תערוכות מתחלפות של פסלים. במהלך 2010-2011 יוצגו פסלים שהגיעו מעמק יזרעאל, של האומן ברני פינק, העוסקים בחלל וכוכבי הלכת.
קבוצות מוזמנות לצפות בסרט על תולדות המקום והרעיון שבבסיס הקמתם של גני התעשייה מבית מדרשו של ורטהיימר. עוד במקום: אפשרות לרכוש ערכות הפעלה ויצירה לילדים המבוססות על התערוכות המוצגות בגלריה. מדי שבת ראשונה של כל חודש מתקיימת שבת סיפור לילדים בשעה 11:00. כן נערכים במקום ערבי עיון ותרבות למבוגרים. במקום פועלים מסעדה בשרית ובית קפה חלבי. בתיאום מראש ניתן לקבל הדרכה ברחבי המוזיאון הפתוח.
עוד סיפור הצלחה ישראלי מרתק תוכלו לפגוש במרכז המבקרים של חברת טבע, לא רחוק מבאר שבע.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dalitdo

  dalitdo
  אמנות, הייטק ומכוניות עתיקות|4 04.06.11
  למי שנמצא בסביבה, כדאי להגיע לאחת התערוכות המוצגות במוזיאון הפתוח ותוך כך להתרשם מהפארק היפה הזה. מרחבים ירוקים ומטופחים בהם משולבים פסלים, ותערוכה מלהיבה של מכוניות עתיקות מהאוסף של משפ' ורטהיימר. באותו יום שביקרנו נערכה שעת סיפור ויצירה (מומלץ לקטנטנים) ובאותו מבנה הוצגה תערוכה מעניינת של שטיחי קיר שיצרה נועה אשכול. הסיפור מאחורי היצירות מעניין לא פחות, כדאי לבקש הסברים מאנשי הצוות.יש גם הרצאות ואירועי תרבות. הכניסה לתערוכות בתשלום סימלי.
 • eliko421

  eliko421
  שקט, אין הרבה אנשים וגם לא פעי|3 07.04.04
  יוזמה יפה, מתאימה לנישה מאוד מצומצמת של קהל. החיבוריות לילדים בפסח מפוספסת ומינימליסטית - ניתן היה להשיג הרבה יותר. התערוכות אסטתיות ואיכותיות והצוות נהדר.
 • codish

  codish
  יפה, שקט ומרווח|4 17.08.03
  שווה עצירה רק אם נוסעים ממילא באיזור. פארק ומוזיאון די קטנים, שבעיני היתרון הוא שיש מעט אנשים וכתוצאה מכך שקט ונעים.
 • dudu9

  dudu9
  פרק יפה, בסביבה נעימה|5 09.08.03
  גן התעשיה נמצא באזור יפה, צמוד לעומר ובמרחק נסיעה של כ-10 דקות מבאר-שבע. במרכז גן התעשיה - פרק הפסלים הנרחב ובסמוך לו - מוזיאון בו תצוגות מתחלפות של אמנים. מאד מומלץ לבקר !
 • דרוסילה

  דרוסילה
  יוזמה יפה ומעניינת|4 09.12.02
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות