2 הגדל תמונה
בתוך המנזר
הועלה על ידי eyalsh
3 הגדל תמונה
בתוך המנזר
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
בתוך המנזר
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
חצר המנזר
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
 

ניחוח צרפתי בכרמל

בסטלה מאריס - כוכב הים - שבשולי הכרמל הצרפתי מתקיים מפגש ייחודי בין ההר לים. הקצה הצפון-מערבי של הכרמל מתהדר ב-150 מ' גובה ובקדושה המלווה אותו מאז התקופה הכנענית. האתר המרכזי בו הוא מנזר הכרמליתים והכנסייה שלו. המסדר הכרמליטי נוסד במאה-12 כשבכוונתו להאחז בארץ ישראל ולנהל חיי פרישות שאפיינו את אליהו הנביא אשר היה לדמות הדומיננטית באמונה הכרמליטית. כיפת הכנסייה, המעוטרת בסגנון הבארוק, היא החשובה והמקודשת ביותר לנזירי המסדר. הנזיר הכרמליטי לואיג'י פאג'י שיצר אותה בזמן שחי במנזר משנות ה-1920 ועד מותו בשנת 1958, תרם עבודות נוספות למקום. אחת מהן היא פסל של המדונה, והשנייה, שמוצגת במוזיאון הקטן שהקימו האבות הכרמליטים בכניסה לכנסייה, היא דגם חג המולד. הדגם מתאר את לידת ישו באבוס בבית לחם, על כל המסורות הקשורות לאירוע. כפתור מיוחד מפעיל את מערכת האורות המותקנת בדגם, ועולי הרגל יכולים להתרשם מנצנוצי כוכב בית לחם שהפציע בלידתו של ישו ומשלל אורות חג המולד המאירים בכל השנה.

במוזיאון שומרים הנזירים גם עתיקות מהר הכרמל ומשקמונה, תל עתיק השוכן לחוף הכרמל, שהתגלו בו שרידי עיר ופולחן מהתקופות הכנענית, הפרסית והביזנטית. את תשומת הלב מושכת כף רגל גדולה מאבן שעליה כתוב ביוונית: "ליופיטר הליופוליטנוס כרמלוס". הפסל הוקדש בתקופה הרומית על ידי תושב קיסריה, ולדעת הנזירים הוא מעיד על פולחן קדום שרווח במקום. מוצג בולט נוסף הוא פעמון ברונזה גדול ומעוטר, מתנתו של פרדיננד השני, מלך נאפולי, לנזירים הכרמליטים. השלטונות הטורקיים אסרו שנים רבות על צלצול פעמונים בכנסיות, ופעמוני סטלה מאריס זכו להימנות עם הפעמונים הראשונים שהטורקים התירו להתקין. קרוב של פעמון הברונזה עדיין משמיע את קולו בראש המגדל.
בסמוך למנזר, בחוץ נמצא המצפור המפורסם של סטלה מאריס המשקיף על מפרץ חיפה והים. הרכבל של חיפה יוצא גם הוא מכאן לכיוון בת גלים וחזרה.

( 11 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • likeornot

  likeornot
  שווה ביקור|5 24.12.15
  כנסיה יפה, נראית כמבצר מבחוץ וכשנכנסים מגלים את אחת היפות. מומלץ בחום.
 • פסולינה

  פסולינה
  מאוד יפה|4 26.02.14
  הכנסיה נבנתה מעל מערת אליהו הנביא. יפה ומעניין. אלה הם מקומות שהדיוטות (כמוני) חייבים לבוא אליהם עם מדריך.
 • shamirt

  shamirt
  כחלק מטיול באזור|4 08.08.13
  הכנסיה שווה מבט. הכרמליטים ראו עצמם ממשיכי אליהו הנביא והתמקמו כאן. כנסיה קטנה עם ויטארז יפה, קצת הסברים והלאה. לא לבוא במיוחד,כחלק מטיול באזור יחד עם הגנים הבהאים מהווה סיור נחמד מאד
 • goodlife

  goodlife
  סיפור מענין|5 23.02.13
  הכרמליטים הם סיפור מענין בנוף של א"י. ראשיתם בתקופה הצלבנית אך עיקר פרסומם ממסע נפוליאון ואילך. נמצאים גם בקרן הכרמל (מוחרקה) ובירושלים בפאטר נוסטר. הכנסיה במקום יפה, ויש גם כמה סיפורים אנושיים מענינים סביבה. גם הכנסיה בנחל שיח קשורה אליהם. הריח בקריפטה - אה זה כבר ענין אחר...
 • danam_20

  danam_20
  שווה ביקור|4 13.04.09
  כחלק ממסלול כוכב הים ביקרנו במנזר היפה, כדאי גם להכנס למוזיאון הקטנטן ולהתשם מפריטים ארכיאולוגיים שנמצאו באזור.
 • tamirs

  tamirs
  שווה שילוב|4 01.08.05
  עם טיילת לואי, וגם לרדת ברגל למערת אליהו. ניתן גם לשלב בירידה עם הרכבל וטיול בבת גלים. אנחנו נפלנו על טקס הטבלה של תינוקת, היה מעניין.
 • chupale

  chupale
  כנסיה מרשימה.|4 22.11.04
  מקום יפה במקום משגע בכרמל. ציורי קיר נפלאים ונוף משגע מעבר לכביש. שווה.
 • elid1979

  elid1979
  יופי של נוף|4 13.10.04
  הכנסייה נחמדה, ואפשר לשלב ביקור שם עם עלייה ברכבל, וירידה ליד מסעדת יוטבתה בעיר(יקרה ובלי אבטחה) שקרוב לשם יש את מערת אליהו ומוזיאון חיל הים ששווים ביקור גם כן.
 • uri71700

  uri71700
  מנזר ותצפית|5 19.07.04
  ליד המנזר מצבה לזכר חיילים של הצבא הצרפתי מתקופת נפוליאון 1799. תצפית מדהימה באמת על הים ועל חיפה. ביום טוב ניתן לראות עד החרמון וכמעט בכל יום רואים את מפרץ חיפה מזווית שונה מזו של יפה נוף. ניתן לשלב בטיול מעגלי ירידה ברגל לכיוון טילת בת גלים ועליה ברכבל.
 • batami

  batami
  אתרים בנוף|5 08.04.04
  כנסיה כרמליטית הממוקמת, כרגיל, בנקודת נוף מהממת. מערה "קדושה", הפעם לנוצרים וטיולון קצר בטבע. כל זה בשולי העיר חיפה. כדאי, אפשר לשלב עם הרכבל
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


חי פארקחי פארק מומלץ מפה9.3החי פארק בקריית מוצקין הוא אתר בילוי משפחתי, מטופח ומרהיב ביופיו, המשתרע על פני 180 דונם. המקום מחולק למספר מתחמים, כשהמרכזי בהם הוא גן החיות היפהפה ובו מגוון רחב של בעלי חיים, בבתי גידול מעוצבים, המדמים את סביבתם הטבעית. בין דיירי המקום תוכלו לפגוש – ג'ירפות, פילים, קופי אורנגאוטן, עופות שונים, פינגווינים, זוחלים למיניהם, ועוד, כאשר רוב התצוגות מאפשרות למבקרים קרבה ממשית לבעלי החיים. בפינת הליטוף תוכלו ללטף אנרבונים, כבשים ועיזים. בנוסף, ניתן לרכב על גמלים וסוסי פוני בשבילים הרחבים שבתוך גן החיות. במתחם הפארק ניתן למצוא אגם גדול של ברבורים וברווזים, הכולל מזרקות וצמחיית מים מעוצבת. סביב האגם קיימת טיילת רחבת ידיים הכוללת מסלול הליכה. הפארק מתאפיין במרבדי דשא, פינות ישיבה מוצלות ומתקני שעשועים לילדים. במתחם הלונה חי, קיים מיני לונה פארק ססגוני המכיל מתקנים חשמליים. זה המקום המושלם לתת לילדים לפרוק אנרגיה ולהתמלא בחיוכים. מתחם האמפי פארק הינו מתחם נוסף בו מתקיימים אירועים והופעות עם מיטב אומנים מהארץ ומחו"ל. המתחם יכול להכיל עד 10,000 איש. גן החיות מוערך כמרכז הבילוי הקרא עוד
עוד אטרקציות