1 הגדל תמונה
הר בנטל בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
הר בנטל בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
הר בנטל בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
תצפית מהר בנטל בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
הר בנטל בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
זריחה מהר בנטל
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
זריחה מהר בנטל
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מבט מרחוק
הועלה על ידי blue
9 הגדל תמונה
הר בנטל
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
הר בנטל
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
הר בנטל
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
הר בנטל
הועלה על ידי eyalsh
13 הגדל תמונה
הר בנטל בחצר המוצב
הועלה על ידי shimshi
14 הגדל תמונה
על גג המוצב
הועלה על ידי shimshi
15 הגדל תמונה
ליד המוצב
הועלה על ידי shimshi
16 הגדל תמונה
הר בנטל
הועלה על ידי shimshi
 

הר געש מלחמתי

ההר הגבוה המתנשא לגובה של 1165 מטרים, הוא אחד משרשרת התילים של מזרח רמת הגולן. יש ממנו תצפית יפה ומרשימה על הר אביטל עתיר האנטנות שמדרום לו, על כל קוו הגבול הסורי, ובעיקר על קונייטרה הסורית, הנמצאת ממש ממול, מכיוון מזרח, ונראית מכאן כמו עיירת רפאים. הגבול קרוב מאוד. למעשה, ההר הוא מוצב צבאי ש"התאזרח" ועדיין רואים עליו את תעלות הקשר ואת עמדת המא"ג. דמויות ברזל דוממות של חיילים בעת קרב מעטרות את פסגת ההר ולא משאירות הרבה מקום לדמיון. מבחינה טופוגרפית גיאולוגית, זהו הר געש כבוי שעל מדרונו המערבי אפשר לחזות בתופעה מרתקת של לוע חדש יחסית, שנוצר בגלל פקק, חסימה, בלוע ההר המרכזי. בחורף, כשהחרמון מלבין הביקור בהר יפה שבעתיים והופך לחוויה אלפינית מסעירה.
קפה על ההר
האווירה הצבאית והקדרות של אבני הבזלת נעשית נעימה יותר על ספלון אספרסו בבית הקפה החביב שבראש ההר, קופי ענן שמו. הוא נקרא כך לא בגלל סימפטיה יתרה למזכ"ל האו"ם לשעבר, אלא משום שאפשר באמת לשבת שם בין העננים. אם מיקומכם בקוסמוס חשוב לכם באותו רגע – הלוח המוצב על ראש ההר מציין את מרחק הקילומטרים המדויק מכאן לדמשק (80), לקריית הממשלה בירושלים (158), ולוושינגטון – שלושה מרכזים שלהחלטות שיקבלו תהיה השפעה מכרעת על עתידם של ישובי הגולן.


[מתוך: דרכים יפות, מאת צבי גילת, הוצאת מפה 2009]

( 56 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • peereran

  peereran
  מומלץ להגיע ביום עם ראות|5 10.02.16
  מיקום ונוף מדהים, חשוב להגיע שיש ראות לכיוון החרמון במיוחד שהוא מושלג
 • chenmor

  chenmor
  מומלץ!|5 17.03.13
  אולי העליה קצת קשה אבל הנוף מהפסגה עוצר נשימה, מהרהיב. שווה כל צעד!
 • shamirt

  shamirt
  למי שלא שם לב אנחנו על הר געש|4 24.01.12
  עמק הבכא מתחתנו וברקע תל חרה ומי שמתאמץ רואה את תל כודנה ו... מכאן אפשר להבין למה הרמה היא חלק בלתי נפרד מהמדינה ולמה החרמון הוא העינים שלה. המקום מתוחזק הקטנים רצים במחילות הבונקר ומשחקים בחיילים הגדולים מקבלים קצת מורשת ומימדים. אם כבר הגענו לחרמון אז עוד כמה דק' נסיעה והטיול יכלול גם מורשת, ידיעת הארץ וערכים ולא רק השתוללות בשלג.
 • saritn111

  saritn111
  אתר חובה !|5 11.10.11
  נוף, מורשת קרב, תצפית שקיעה יפהפיה, מה צריך עוד????? אתר חובה למגיעים לרמת הגולן! ותודה למנהל הנחמד מקופי ענאן על השרות והאדיבות.
 • yudcohen

  yudcohen
  חובה - בכל טיול בגולן|5 22.05.11
  נקודת תצפית שהיא חובה הנוף מהמם דברים שרואים משם לא רואים מכאן.......
 • UDYM44

  UDYM44
  אחרי עליה קשה ברכיבה הנוף שווה|5 15.04.11
  עלינו את הבנטל עם האופניים .רק ק"מ אבל השיפוע אוח השיפוע .הנוף מטרף במיוחד אם יש יום יפה וגם יש קפה חמוד למעלה.
 • naftalyk

  naftalyk
  נוף ואוירה שונה מומלץ בחום (קצ|4 13.02.11
  מקום נפלא כדאי לבקר קודם (כדי להבין) באולפני קיבוץ אל רום ולראות את הסרטים על המלחמה (עוז 77, מיצג הגולן) ולבקר גם במצפה קוינטרה. הורדתי את הדירוג היות ורוב המיצגים במוצב נגנבו והמקום מוזנח.
 • נדבעדן

  נדבעדן
  הנוף, האוויר|5 10.12.10
  נוף מקסים, הסברים על המקום. הגעה למקום נוחה מאוד. מומלץ
 • ginbar

  ginbar
  מה עוד ניתן לומר|5 24.10.10
  פשוט חוויה מעולה
 • kerenrave

  kerenrave
  תיירותי|5 11.09.10
  האתר מתוחזק ברמה גבוהה מהמצופה, עם הסברים פשוטים ובהירים גם לצעירים. מומלץ בהחלט
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בל עפרי - מתחם תיירותיבל עפרי - מתחם תיירותי מומלץ מפה9.7העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף. אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין קרא עוד


יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.4משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
עוד אטרקציות