לישון
מתחם אוהלים
וארועי תרבות
בפסח
בהר עמשא
קמפינג
לבלות
חוויה מוזיקלית
לכל המשפחה
בחול המועד
בנמל עין גב
פסטיבל
לאכול
חריימה,
מפרום
ועוד דליקטסים
טריפוליטאיים
עצמון
לטייל
פרחי בר
טרסות ומעיין
בשביל שעובר
בחורש טבעי
נחל קטלב

הגן הבוטני של קיבוץ עין גדי

מומלץ מפה
9.2
1 הגדל תמונה
הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי
הועלה על ידי eyalsh
2 הגדל תמונה
פריחה מרהיבה
הועלה על ידי מערכתמפה1
3 הגדל תמונה
ועוד אחד פורח
הועלה על ידי מערכתמפה1
4 הגדל תמונה
קקטוס פורח
הועלה על ידי מערכתמפה1
5 הגדל תמונה
הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
סיור לילי
הועלה על ידי סמפיי
9 הגדל תמונה
קקטוסים מברכים את המבקרים בכניסה
הועלה על ידי סמפיי
 

בזכות עצי הבאובב

קיבוץ עין גדי הוא חלק מנווה עין גדי והוא הגן הבוטני היחיד בעולם שבני אדם חיים בתוכו. לא רק המדבר סביב הופך את פינת החמד הזו למקום רענן ומזמין, גם בזכות עצמה היא אחד מהמקומות היפים בארץ. הניגוד שבין הנוף המדברי והצחיח שמסביב מול נווה המדבר הזה- מעתיק את המילים מהפה. עם כמעט אלף סוגי צמחים מכל העולם, שאוקלמו בארץ, הצמחים גדלים כאן אחרת, בפראות. די להציץ בחמשת עצי הבאובב השמנים והגדולים שהגיעו ב-1960, כדי להרגיש את נפלאות מזג האויר והברום שבמקום.

טיול בין שבילי הקיבוץ הוא כמו ללכת בארץ לא נודעת הטומנת בחובה הפתעות ופינות שכיה לכל אורכה. בלילות חודש יוני פורחים כאן בזה אחר זה פרחי מלכת הלילה המרהיבים - סוג של קקטוס ששמו הבוטני סלניצראוס. לא כדאי להחמיץ גם את הפריחה הוורודה של האדניום הנפוח, שידוע בכינויו ורד המדבר, ואם תגיעו בגלי הפריחה באביב ובקיץ תבינו למה, או את הגבעולים המקסימים של האלואדיה התמירה, וגם את גזעו אוגר המים של עב הגזע ההרדופי. לא בכדי דורג הגן הבוטני, על ידי המגזין הנחשב נשיונל ג'יאוגרפיק, בין עשרת הגנים היפים ביותר בעולם.
מידע כללי ופינת החי
בתיאום מראש אפשר לצאת לסיור מודרך יחד עם אחד מאנשי צוות הגן, אבל אפשר גם להסתובב באופן חופשי בין הגינות. על רבים מהעצים והצמחים יש שילוט המציין את שמם ואת מקורם. במסגרת כרטיס הכניסה לגן הבוטני כלול גם ביקור כדאי בפינת החי. במתחם המפתיע תוכלו להציץ מקרוב על תנינים, צבי ענק, קופים, למורים, חוטמנים, ואפילו סוריקטות. מה יודעת לעשות כל חיה תוכלו להבין משלטי ההסבר התלויים על הכלובים ומתצפית על החיות המתנהלות בעצלתיים בחום המדברי.

( 20 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ממתקית

  ממתקית
  רק כשלא חם|5 20.07.14
  ברב הזמן חם שם אך אם מגיעים לקראת אחה"צ הקיבוץ ברובו מוצל תודות לצמחייה המדהימה שבו ונעים ללכת בשבילים ולראות את הפריחה המרהיבה שמייחדת את הקיבוץ. מקסים לכל גיל: ממליצים.
 • דליקטס

  דליקטס
  באמצע המדבר|5 07.05.13
  יש ים מלוח אבל ים ומעליו הגן המדהים והמטופח. סיור עצמאי בקיבוץ כל כך מוצלח ואולי בגלל שהגן ה וא חלק מהקיבוץ עצמו ומחיי הגרים בו. אחרי הסבר קצר במשרדי הקבלה פשוט הלכנו עם החיצים. מומלץ מאד לגדולים ולקטנים.
 • chatool

  chatool
  מעניין ויפה עד מאד|5 31.03.13
  הגענו לסיור בגן הבוטני בפסח האחרון. את הסיור הדריך אדם מעניין שנתן גם סקירה היסטורית על האיזור. הוא ידען, משכיל ויודע את מלאכת ההדרכה היטב. הקיבוץ מרהיב, הצמחייה יפייפיה. לא להאמין שנמצאים במדבר. שווה ביקור, לא להחמיץ את ההדרכה (וסליחה שלא זוכרת את שם המדריך).
 • goodlife

  goodlife
  הלב הפועם של הקיבוץ|5 14.12.10
  זוהי האטרקציה החשובה ביותר בקיבוץ וחבריו ילחמו עד טיפת המיים האחרונה לשמור ולפתח את הגן בעל השם העולמי. מאוד מומלץ לסייר בו עם בן המקום או מדריך המכיר את הגן וכך ללמוד את צפונותיו !
 • ירקרקה

  ירקרקה
  גן עדן בקיבוץ|5 31.01.10
  בביקורי בקיבוץ בכל פעם מחדש אני מרגישה בעולם אחר, מגוון הצמחים והעצים שצומחים בו עם הרבה חום (עין גדי) ואהבה מצוות הנוי עוצר נשימה וגם את ההליכה. מומלץ לעמוד מול עץ הבאובב בדרך לחדר האוכל ולא לפספס את ההרים שמוסיפים לו רקע אדיר. מתאים לכל גיל ובכל עת.
 • danam_20

  danam_20
  אין עוד מקום כזה!!|5 14.12.08
  הגן הבוטני הוא בעצם הקיבוץ כולו: מגורי החברים ובית ההארחה. גם אחרי שהות של 3 ימים במקום, עדיין התפעמנו מיופיו ומעושרו של הגן. שפע של צמחים מסוגים שונים ומשונים, ממקומות שונים בעולם, וכולם יחד מרכיבים פסיפס ייחודי וכל זה על רקע ים המלח והרי יהודה.כם הסופרלטיבים - בצדק!.
 • תלתן

  תלתן
  משהו משהו|5 18.10.08
  בלתי נתפס , איך במקום מדברי כל כך , לכאורה צחיח , ובניגוד גמור למצופה , ירוק כל כך. אם היו מעתיקים את הקיבוץ על צמחיתו למרכז , הוא היה עדין מיוחד. הגן יפה לא פחות בלילה. תאורה צבעונית ומלאת מחשבה. אם אתם באיזור , לא לוותר על סיור.
 • gilslovik

  gilslovik
  המקום מקסים. המחיר...|4 20.01.08
  המקום מקסים. המחיר קצת גבוה מדי, במיוחד אם אתה משלם בנפרד גם על כניסה לשמורה הסמוכה.
 • פסולינה

  פסולינה
  קסם של מקום|5 09.12.06
  מאות צמחים שונים ומשונים, מקסימים פרוסים על פני כל הקיבוץ. אפשר לבלות שעות של טיול עצל, פינת חי חמודה לילדים, קצת משחקים לילדים, ספסלים לנוח ובקיצור אחלה אחלה מקום.
 • chen038

  chen038
  שעות של עונג|5 28.10.06
  עולם מרהיב של אלפי צמחים שחלקם הגדול לא אפגוש בחיי פרט למקום זה. צמחים מחמש יבשות והאיים שסביבן מאוקלמים בנווה המדבר המרהיב בין בתי הקיבוץ ומטופחים באופן מדהים. אין פלא שהגן הבוטאני בירושליים משתמש באנשי הנוי של הקיבוץ על מנת שישמשו שלוחה שלו, המקצוענות והאסטטיקה פורצים מכל פינה. שווה נסיעה מיוחדת מהמרכז ותשלום של עשרות שקלים למשפחה. ניתן לוותר על המצגת בכניסה.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
תחנת ניסיונות יאיר ומרכז ויידורתחנת ניסיונות יאיר ומרכז ויידור מומלץ מפה8.1תחנת הניסיונות יאיר היא מרכז המחקר והפיתוח (מו"פ) החקלאי של הערבה שאחראי על עריכת ניסויים חקלאיים ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות שבהם משתמשים חקלאי הערבה. התחנה מתמחה בפיתוחים חקלאיים בתחום הירקות, הפרחים, גידולי מים וטכנולוגיות בחממות. ב-2014 נפתח מרכז מבקרים חדיש בצמוד לתחנת הניסיונות שמספק למבקרים בו להכיר את חקלאות הערבה באופן חווייתי, מלמד ומהנה. סרט תלת ממד עורך למבקר היכרות היסטורית וגיאוגרפית עם אזור הערבה, ותצוגות שכוללות התנסות עצמית מסבירות על ההתיישבות בערבה. הנושאים העיקריים שבהם מתעמקות התצוגות הם המים ומחזורם, הקרקע, בעלי החיים והצומח והחקלאות המודרנית ואופן יישומה באזור כיום. אגף מיוחד בתוך מרכז המבקרים מוקדש לדגי הנוי, שכבר שנים משתובבים להם במיכלי המים של התחנה. הדג שזוכה למרב תשומת הלב הוא השושנון, ובשמו הפופולרי יותר דג נמו. בסיורים מודרכים שיוצאים מהמרכז אל חממות תחנת יאיר רואים כמעט את כל מגוון הגידולים של הערבה, החל מפלפלים בשלל צבעים ומיני פרחים, דרך עגבניות קטנות בצבע אדום עז ועד תותים שגדלים באוויר.קרא עוד
עוד אטרקציות