1 הגדל תמונה
מלכודת לציפורים. צלם: לאוניד פדרול
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
ביתן אדם ועמלו. צלם: לאוניד פדרול
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
יונה
הועלה על ידי moshida
4 הגדל תמונה
פסל
הועלה על ידי moshida
5 הגדל תמונה
פסלים מביתןן הקרמיקה
הועלה על ידי moshida
 

טיפין טיפין

מוזיאון ארץ ישראל הוא גדול, ולא כולו נבלע בפעם אחת. לכן, לפני שמתחילים, כדאי להחליט מה עושים בדיוק. זהו מוזיאון רב תחומי המציג תערוכות מתחלפות וגם אוספים של ארכיאולוגיה, יודאיקה, אתנוגרפיה ותולדות ארץ ישראל, תרבותה והאמנויות השימושיות בה. למעשה זהו פארק מוזיאונים הכולל ביתנים רבים: ביתן הקרמיקה - מגילוי החרס ועד ימינו, ביתן קדמן למטבעות הכולל אוסף פרטי עצום מכל התקופות, ביתן נחושתן המתמקד בממצאי תמנע, וכן ביתן לאתנוגרפיה ופולקלור וביתן המוקדש לתעשיית הזכוכית. עוד ניתן למצוא במתחם המוזיאונים את המוזיאון לדואר ובולאות, ומרכז אדם ועמלו המוקדש לתרבות החומרית המסורתית בארץ.

הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.
בתוך גן גדול בחוץ, נמצא תל קסילה העתיק וכיום נראים בשטח שרידי חפירות ארכיאולוגיות. לצדו פועל פלנטריום על-שם לסקי, המציג תוכנית אור-קולית בתחום חקר החלל ומצפור המשקיף על העיר תל-אביב. כמו כן נראים בחוץ ארבע רצפות פסיפס עתיקות שהועברו ממקומות שונים בארץ וגן נופי ארץ ישראל ואתריה עם בתי בד, טחנת קמח, שעוני שמש וצמחים אופייניים. בחנות המוזיאון יש משחקי מונופול כמו פעם ועוד הפתעות.
ילדותי השנייה

מוזיאון ארץ ישראל החל להפעיל יוזמה ייחודית שבמרכזה טיפוח הקשר שבין הדור הצעיר לבין דור הסבים. בכל שבת מתקיימים מוזיאון סיורים מיוחדים לסבים, סבתות ונכדים. מדובר בסיורים מהנים שבהם עומדים על ההבדלים שבין הילדות של דור הילדים לזו של הסבים והסבתות.

לשעות ומידע נוסף אודות הפעילויות היכנסו לאתר המוזיאון (בקישור למעלה).

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
יום ראשון10:00 - 16:00
יום שני10:00 - 16:00
יום שלישי10:00 - 16:00
יום רביעי10:00 - 16:00
יום ראשון10:00 - 16:00
יום שני10:00 - 16:00
יום שלישי10:00 - 16:00
יום רביעי10:00 - 16:00
יום חמישי10:00 - 20:00
יום שישי10:00 - 14:00
יום שבת10:00 - 14:00
( 30 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • צ'ומפי

  צ
  חוויה מעשירה מאוד|4 31.10.16
  מומלץ לכול אחד לבקר במקום ולהתרשם ממגוון המוצגים שיש במוזיאון. אנחנו באנו עם זוג תיירים מחו"ל שהתרשמו מהעושר ההיסטורי של ישראל. פשוט נהדר.
 • batami

  batami
  Run down|2 21.04.14
  Several of the exhibits are closed. Overall, it looks a bit rundown. Shame as with little effort it can be one of the better museums.
 • batikes

  batikes
  מחיר מטורף - למה ???|1 25.08.12
  אז למה ביקור בפלנטריום+הצגה של 25 דקות של שרמנקה (מופע מכונות הקסם) צריך לעלות למשפחה של 4 310 ש"ח, פשוט טרוף...למה כל מוזיאון אחר כולל מוזיאון ישראל יכול לתת הנחות ולעזור לציבור להנות מהחוויה של מוזיאון ופה במוזיאון ארץ ישראל הטרוף חוגג...אין שום הצדקה ושום סיבה לשחיטה הזו במחיר
 • gabisc

  gabisc
  חוויה מהנה פסח 2012|5 09.04.12
  הגענו למוזיאון ןעשינו ערכת חידה מהנה מאוד וגם לא קלה עם ילד בן 5 וילדה בת 7 . הילדים עשו דגם חניטה מחימר יצא מקסים. תערוכת הכדורגל מאוד יפה ססגונית ורווית הסטוריה מומלץ אם כי חבל שנגבה תשלום של 15 ש"ח לאדם.... מגיע לכולם להיכנס ללא תשלום. תערוכת תצלומי ארץ ישראל מאוד אוטנטיים קצרה וממוקדת. בקיצור מומלץ.
 • yoavbp

  yoavbp
  בילוי שונה ליום חורפי|4 17.03.12
  הילדים נהנו מאד להסתובב בתערוכות השונות (יותר של הדואר והמטבעות) ובכלל התלהבו מהעתיקות במקום, בית הבד ותל קסילה. בילוי שונה וחינוכי ליום חורפי. קרוב לבית ובהחלט שווה ביקור.
 • נדבעדן

  נדבעדן
  אולם אירועים|4 26.02.12
  ביקרנו במקום בעקבות הופעה של "מיכל הקטנה" מושבים נוחים זווית ראיה טובה גם לילדים. סאונד טוב. בסיום סיירנו בין הביתנים ישנם מיצגים שונים הכולל פסיפסים מעניינים כולל הכבאית הראשונה של ת"א.
 • yanivli

  yanivli
  אתא -דרמטי, הזכוכית - מרהיב|5 09.11.11
  מסיבות אישיות הלכנו לתערוכה על תולדות ביח"ר אתא והתרגשנו. סיפור של מקום המגלם בתוכו את סיפורה של ארץ ישראל בין 1940 - 1980, ומה קרה אחריה. אחר כך ירדנו ליצירות מדהימות ומקוריות עשויות זכוכית. אסור להחמיץ.
 • wife

  wife
  בעיקר בזכות "עדות מקומית"|4 12.12.10
  כשמגיעים עם ילדים, לבדוק מה מתאים אם בכלל וגם מה לא. אנחנו נפעמנו מ"עדות מקומית" - תערוכת צילום מרתקת ולגמרי לא מתאימה לילדים.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  מוקדי עיניין מול הזנחה של החצר|3 11.09.10
  הפלניטריום שלא הייתי בו אולי 40 שנה שודרג ועודכן ובהחלט מהווה דבר שאסור לפספס (אני בזוכרי את התצוגה הישנה כמעט וויתרתי עליו). התצוגה הזמנית של "ריקוד המכונה" בהחלט שווה ביקור, גם לילדים קטנים (המופע פחות). הורדת שני הכוכבים היא על ההזנחה הבלתי נסבלת של האזור הדרום מערבי: בפינת משל יותם אפילו אטד אין בו (גם לא תאנה), אזור הרכבות שבעוברי בכביש הסמוך תמיד חלמתי להגיע אליו מוזנח, פסולת, אלמנטים עקומים ושבורים (סביל המים). נראה כאזור שננטש ע"י המוזיאון וחבל.
 • ozamski

  ozamski
  מתאים ליום חופש|4 22.08.10
  תערוכות קבע מעניינות (הילדים בעיקר התלהבו מאוסף הדואר והבולאות ומתערוכת המטבעות), גולת הכותרת היתה "ריקוד המכונה" כולל המופע. השארנו את הפלנטריום ליום אחר.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות