1 הגדל תמונה
הנקרות
הועלה על ידי tomika
2 הגדל תמונה
שפני סלע
הועלה על ידי נירית1
3 הגדל תמונה
פאן באופן
הועלה על ידי נירית1
4 הגדל תמונה
שפני סלע (תמונה יח"צ ראש הניקרה)
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
שפני סלע (תמונה יח"צ ראש הניקרה)
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
שפני סלע (תמונה יח"צ ראש הניקרה)
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
ראש הניקרה
הועלה על ידי sasmic
8 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי sagi44
9 הגדל תמונה
ראש הנקרה - תצפית לכיוון דרום
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי eyalsh
13 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי sagi44
14 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי sagi44
15 הגדל תמונה
ראש הנקרה
הועלה על ידי sagi44
16 הגדל תמונה
היה קשה אבל ניתן להגיע פנימה גם עם כיסא גלגלים
הועלה על ידי tomika
17 הגדל תמונה
הנוף
הועלה על ידי tomika
18 הגדל תמונה
ברכבל
הועלה על ידי tomika
19 הגדל תמונה
רגל הפיל
הועלה על ידי tolomon
20 הגדל תמונה
ברכבל
הועלה על ידי tolomon
23 הגדל תמונה
בתוך הניקרה...
הועלה על ידי tolomon
 
רגל הפיל
הכי טוב להגיע לראש הניקרה בקיץ, ורומנטיקנים דגולים טוענים שהמקום חתום על השקיעות היפות ביותר. המקום לא פחות שובה לב גם בזמן סערה וכדאי להגיע ביום חורף סוער, אז אפשר ללמוד מהים איך לכעוס באמת. ראש הניקרה הוא מקום קטן אבל גדול: ים, מנהרות, מראה ייחודי לעבר מפרץ חיפה ומקום מפגש מעניין. המצוק וחוף הים המפורץ הם חלק משמורת טבע, וזהו המקום היחידי שבו מסומן גבול הים שלנו. על המים מתנדנדים חמישה מצופים ומחלקים את המים לשלהם ולשלנו. עשרות שפני סלע גם נמצאים כאן ומקפצים ללא חשש על הסלע הלבן שפולש אל קו המים.
ביקור באתר
המגיעים לאתר מתחילים בתצפית מרהיבה דרומה למישור חוף הגליל, עד לרכס הכרמל ולעבר הים הגדול. הליכה על גשר עץ מטופח מאפשרת ליהנות מהנוף עוד קצת לפני שמגיעים לטרמינל הרכבל. הרכבל הקצרצר יורד לנקרות בשיפוע דרמטי של 60 מעלות ומעניק דקה של מבט ממעוף הציפור על הגבול הימי בין ישראל ללבנון ועל סלע הקירטון הלבן של ראש הנקרה.
למטה אפשר, אך לא חובה, להיכנס לסרט קצרצר ומיושן שמתאר את ההיסטוריה של המקום ונותן על קצה המזלג מידע על הצמחייה ובעלי החיים במקום. נכנסים אל תוך הסלע כדי לראות את הנקרות בשביל מסודר. אורך הביקור תלוי במבקר, אפשר לסיים בחמש דקות ואפשר גם ליהנות חצי שעה ויותר מהמחזה העוצמתי של המים שמכים בסלע וחודרים לתוך נקיקיו. כך למעשה נוצרו הנקרות, על ידי שחיקת הסלע בכוח מי המים במשך שנים רבות. ביציאה מחכה הליכה קצרה על הסלע הלבן שעוזרת להשלים את הסיבוב. כאן אפשר לעצור, לשבת, ולצפות מערבה אל מעמקי הים והשמש השוקעת אם היא בדיוק מופיעה.
קצת היסטוריה
בתחתית המצוק בנו כאן הבריטים ב-1943 שתי מנהרות לרכבת שחיברה את חיפה, ביירות וטריפולי שבצפון לבנון. הבריטים הקימו גשר לרכבת מעל לנקרה הגדולה וכדי למנוע אפשרות של פלישה מלבנון לארץ ישראל, פוצצה אותו חוליה מחטיבת כרמלי ב-1948. עשרים שנה אחר כך נפתחה מנהרה ארוכה, מעט מעל למפלס מי הים, המחברת כמה מהמנהרות והנקרות.
מידע למבקר
בימי הקיץ הרכבת הקטנה של ראש הניקרה חוזרת לנסוע בדרך הטיילת הסלולה לאורך החוף. הרכבת יוצאת ממגרש החניה של האתר ונוסעת לאורך החוף עד אכזיב וחזרה לניקרות, מלווה במדריך המסביר אודות קטע החוף ראש הניקרה-אכזיב. הרכבת יוצאת בשבתות וחגים כל שעה עגולה שעות: 10:00-17:00. אפשר לשכור רכבי גולף ואופניים ולרכוב בטיילת שעוברת על קו המים בתחתית המצוק. בתיאום מראש בלבד, יכולות קבוצות להגיע לנקרות למטה דרך הטיילת, ללא שימוש ברכבל.
נגישות לנכים
משנת 2012 גם נכים ומוגבלי תנועה יוכלו לעשות את דרכם אל הרכבל, ולרדת עמו לשתיים מהנקרות, ולמצג האור קולי. כל זאת בעזרת גשר עץ חדש שנחנך באתר. אורכו של הגשר 100 מטרים ונשקפת ממנו תצפית יפה על מישור חוף הגליל.
( 80 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  קצר מאד אך מקסים|5 17.12.16
  הייתי היום עם שתי תיירות שמאד התרגשו מהמקום, אך התפלאו שהמקום כל כך קטן ושמסלול הרכבל כל כך קצר... אכן קצר, אך מקום מצויין לפתוח או לסיים כל טיול בצפון.
 • l9901

  l9901
  מעניין פלוס פלוס|5 12.06.16
  היינו הפעם עם הילדים, הם התלהבו מהנקרות, אנחנו מהנוף ומהחוויה. מומלץ גם להגיע בערב, ללא ילדים. החוויה אחרת. הנוף במקום נפלא. החוויה האורקולית מעניינת. לקחנו אופניים ונסענו לאורך החוף המקסים של ראש הנקרה ודרומה. אויר נפלא ונוף משגע. מומלץ!!!
 • tali1212

  tali1212
  הנקרות מהממות|5 23.05.15
  המקום מסודר, נקי, הנקרות יפהפיות. הסיור לא ארוך ומהנה מאוד. מומלץ בחום!
 • sharondan

  sharondan
  יפה אך לא נגיש|2 07.06.14
  מבחינת יופי - המקום הוא מהיפים בישראל, אולם יש בו מספר בעיות רציניות - 1. הקרונות של הרכבל אינם מתוחזקים כראוי (כשהינו ברכבל הדלת לא נסגרה עד הסוף ולמעשה נסענו את העליה עם דלת פתוחה!)2. אין פיקוח בתוך הניקרות, ולכן במקומות רבים ראינו לכלוך ואפילו חזינו בתייר חביב שהחליט שלגיטימי לרשום את שמו ואת שם חברתו על הקיר, ליד גרפיטי אחר. 3. המקום אינו מונגש לנכים כלל (הניקרות עצמן) , על אף שניתן היה למצוא פתרונות שיאפשרו גם לאנשים בכיסאות גלגלים להנות מהניקרות. חבל! מדובר בפנינת טבע וחבל שעל אף החוק היא אינה מונגשת.
 • yoavbp

  yoavbp
  העין השמאלית של המדינה |5 23.02.14
  ביקור חוזר עם כל המשפחה אחרי מס' שנים שלא הייתי באתר. לעמוד למעלה ממש על השפיץ הצפון -מערבי של המדינה ולהסתכל על קו החוף זה מראה שאף פעם לא נמאס ממנו, הנוף עדיין משגע כמו תמיד. מסלול בנקרות יפה ונוח להליכה לכל המשפחה. סה"כ אטרקציה יפה שכייף לחזור אליה כל כמה שנים ולראות את המקום המקסים. קפיצה קטנה לחו"ל. היה נחמד לשלב גם טיול קצר ברכב גולף לאורך הטיילת עד לחוף בצת.
 • yossimich

  yossimich
  מומלץ ביותר ואפילו חובה|5 25.01.14
  היינו ביום רביעי 10 ,4 מבוגרים ו6 ילדים בגילאים של 4-14. הטיול היה מדהים ביופיו גם הרכבל המיוחד והקצר הלוך וחזור וגם הנקרות וחלונות מיוחדים לים הטורקיז וגם הנופים והחיזיון האור קולי. לדעתנו אחד מאתרי החובה בארצנו הקטנטונת. האתר מתאים לנכים ומתאים לכל הגילאים.יש לשריין כשעתיים למקום לפחות
 • s_ka

  s_ka
  יקר מדי|3 22.08.12
  הנוף משגע אבל... יקר מאוד.
 • sagyi

  sagyi
  אתר חובה למטייל בגליל.|5 19.08.12
  ביקור חובה המשלב נוף ונסיעה ברכבל,ניחוח הים, הנקרות עם רעש גלים. החוויה כולה קצרה יחסית, אבל ייחודית במינה. טבע והיסטוריה בכפיפה אחת.
 • goodlife

  goodlife
  אתר ייחודי - תנאים ירודים|2 26.05.12
  לקחו פנינת טבע והפכו אותה למסחטת כסף. במקביל רמת השרות הניתנת במקום ירודה, המחירים מופקעים (12 ש"ח לפחית קולה ? 13 ש"ח לארטיק ?) אין הדרכה אלא רק סרט מיושן, היחס של העובדים בינוני ומטה ולא אדב - העייפות של האתר והעובדים בו ניכרת מכל פינה. חבל.
 • נירית1

  נירית1
  האתר מדהים, האופניים קצת פחות|4 26.04.12
  האתר המוכר והידוע בהחלט שווה ביקור. התוספת של אופניים ליחידים, זוגות או שלשות, לא משהו. האופניים מיושנים ופשוטים ולא ממש מתאימים למי שגובהו מעט מעל הממוצע. במסלול נוסעות מכוניות, והחוויה לא מדהימה.אפשר לוותר ולחסוך את התשלום.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות