השיבר של המדינה

השיבר של המדינה נמצא בתחנת שאיבה של המוביל הארצי בצפון-מערב הכינרת. התחנה נקראת על שם פנחס ספיר, מיוזמי מפעל המוביל הארצי וממעצבי הכלכלה בישראל בשנות ה-1960 וה-1970. שמה הקדום, אשד כינרות, מתנגן הרבה יותר יפה, מוכרחים לציין. קבוצות ומשפחות המגיעות הנה זוכות לסקירה ממצה על משק המים בישראל ואיכות מי השתייה, רואות סרט על בניית המוביל הארצי, ושיא הביקור הוא הכניסה אל בטן ההר, אל השיבר שכולנו תלויים בו לרוויה.
באתר ספיר נשאבים מי הכינרת בצינור לחץ אל המוביל הארצי. התחנה חצובה בעומק גבעת תל כינרות ויש בה ארבע יחידות שאיבה. כשמטיילים בחוץ שומעים מדי פעם הדי נפץ מכיוון האגם. מקור הרעש הוא בתחנה המיקרו-אקלימית המגרשת את הציפורים שמלכלכות אותה בהפרשותיהן. בסוכות, בפסח וביום העצמאות האתר פתוח לקהל הרחב.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  מענין ומרתק|4 19.02.13
  ההרצאה וההסברים מרתקים בנושא שמענין את כולם. הסיור נחמד ובו העיקר לראות את המנהרה והמשאבות. לשלב עם סיור למצפה צ'רה.
 • אוריתודורון

  אוריתודורון
  מעניין מאוד|5 15.12.12
  הדריך אותנו מדריך מצוין בשם שוני. כמובן דורש תאום מראש.
 • נירית1

  נירית1
  משעמם ומאכזב|3 29.03.07
  הרצאה מעניינת אך הסיור מאכזב
 • einyyoel

  einyyoel
  מיים ופוליטיקה, מיים וביטחון|4 08.12.02
  ההרצאה והסרט סחטו מן הצעירים הצהרות כי "בינתיים סוגרים את המיים". הכניסה מחייבת תיאום מראש הכולל משלוח פקס עם פרטים אישיים, מספר רכב ועוד. שיכחו כמובן כל אפשרות לביקור ספונטני "על הדרך". המדריכה החביבה נסחפת קצת לדיונים פוליטיים וסיכסוכי מייםלהחזיר אותה מיד לאפיק הראשי.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


הסדנא לטקסטילהסדנא לטקסטיל מומלץ מפה9.7אם לפעמים כשאתם מתסתכלים על העוברים ושבים ברחוב, נדמה לכם שכולם לובשים את אותם הבגדים, בסדנת הטקסטיל של תמר ותומר בר-נס תוכלו לעצב לכם חולצה ייחודית. הזוג המקסים והלבבי הזה זורק זריקת צבע בלבו של קיבוץ אשדות יעקב ורצוי שהצבע הזה יודפס על בד. בני הזוג עקבו אחרי חלומם לעבור לקיבוץ ולא זנחו את נטיות לבם. תמר התמחתה בעיצוב טקסטיל בבית ספר שנקר וכעת היא מנחילה את מסורת ההדפס על בד לילדים ולמבוגרים בסדנאות. כל מבקר יכול לבחור חולצה או סינר ולהטביע בהם חותמות וציורים לפי שבלונות מגוונות, או לכתוב משפטים העולים על רוחו. נעים ליצור בסדנה האינטימית, השמחה והססגונית שתומר ותמר שיפצו במו ידיהם ונעימה עוד יותר חברתם של השניים, שמדריכים בסבלנות רבה ולא שוללים אף גחמה אמנותית של היוצרים החובבים. ניכר בכל פרט בסדנה שמדובר פה בזוג אנשים יצירתיים שאוהבים את עיסוקם. המתעניינים מאוד בסיפורי הבדים וכן אנשי מקצוע, יכולים להשתתף בקורסים מעמיקים יותר להדפס על בד. כדי להשתתף בסדנה יש צורך לתאם מראש. מינימום שלושה משתתפים לפתיחת סדנה. טלפון לתיאום סדנה: 052-6454274 תמר.קרא עוד
עוד אטרקציות