1 הגדל תמונה
מתחפשים לחלוצים. באדיבות מוזאון העמק
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
המוזיאון לראשית ההתיישבות ביפעת
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
המוזיאון לראשית ההתיישבות ביפעת
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
המוזיאון לראשית ההתיישבות ביפעת
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
המוזיאון לראשית ההתיישבות ביפעת
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
המוזיאון לראשית ההתיישבות ביפעת
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
המוזיאון לראשית ההתיישבות ביפעת
הועלה על ידי מערכתמפה
 
קבלת שבת יזרעאלית
עמק יזרעאל, רק הצירוף הזה מעלה בדמיון תמונה רומנטית של שדות חרושים, חקלאים אוחזים בטוריה ושיבולי חיטה כורעים ברוח. מיתולוגיה ארץ ישראלית של חלוציות והתיישבות. במוזיאון העמק בקיבוץ יפעת, היושב בצדו המערבי של העמק, לוקחים את הניחוח הנוסטלגי הזה צעד אחד קדימה, או במקרה הזה - אחורה, אל ימי ראשית ההתיישבות.


בשטחו הנרחב של המוזיאון, מוצג אוסף מרשים בגודלו של פריטים משנות ה-20 וה-30 ועד לקום המדינה. מי שתולדות היישוב מרתקות אותו, ימצא פה עניין רב, גם אם הפריטים מוצגים בסגנון הישן. התצוגה משחזרת את שגרת היום יום של מתיישבי העמק ומתמקדת בחיי הקיבוץ. הלינה המשותפת, חדר הבגדים, המקלחות הציבוריות וחדר האוכל שבו התכנסו כדי לאכול, לשיר ולרכל, מומחשים כל אחד בחדר אופייני לתקופה. בימי הפייסבוק קשה להאמין, אבל הפעמון המוצב בכניסה לחדר האוכל שצלצולו בישר על מועד הארוחות, עורר סערה בחיי הסוציאליסטים בקיבוצים. הם מחו על שהקריאה היא קולקטיבית ולא בטפיחה על כתפו של כל חבר. מקומה של מלאכת הכפיים לא נפקד כמובן ובחצר המוזיאון מוצגים כלים חקלאיים וסדנאות של נגרים וסנדלרים.


ביתן חשוב מוקדש לנשים , שלמרות השכלתן במוסדות להשכלה גבוהה באירופה התעקשו להציג בגאווה ידיים פצועות מעבודה קשה, ממש כמו הגברים. בין המוצגים, במיזם שמשרה רוח אמנות על ההיסטוריה, נראות גם יצירות אמנות של יוצרים שנקראו להשתמש בחומרי המוזיאון ולעבד אותם לאמירה אישית. בסוף הסיור, אחרי שסופגים מנה גדושה של ציונות, אפשר לשבת ולצפות בעמק הפרוש למטה ולדמיין שהאדם הקטן שרוכן מעל למקשות הרחוקות הוא לא תאילנדי.


אפשר לקבל הדרכה במוזאון, בהזמנה מראש. בין ביתן לביתן יכולים המבקרים לערוך פיקניק על כר הדשא רחב הידיים הצופה לעמק יזרעאל במלוא הדרו. לקבוצות מוצעות כאן, בתיאום מראש, פעילויות בנושאים שונים בהתאם לעונות השנה. ניתן לקיים במקום אירועים פרטיים.
עוד במוזיאון העמק: מוזיאון הרפת המספר את תולדות הרפת וענף החלב בארץ ישראל, ביתן הדבורים והדבש ע"ש משפחת ארליך, ובית כנסת משוחזר מעץ המספר על יחסם של החלוצים ליהדות.
אטרקציות חדשות במוזאון העמק:


**ג'ונדיר העמק -** טרקטורים לטיפוס ובינבות לגיל הרך.


**קרן שביט -** חנות מיוחדת המוקדשת לעבודות יד של אמנים מקומיים.
"אומרים ישנה ארץ" - אירוע לציון 120 שנה להולדתו של לוי אשכול
ביום רביעי, י''א בטבת תשע''ו, 23.12.15, הציבור מוזמן להשתתף בערב לציון 120 שנה ללידתו של לוי אשכול.

הערב נפתח בשעה 19:30 עם הרצאה של יאיר אלברטון על דמותו של אשכול ''בונה הארץ''. לאחר מכן, בשעה 19:45 עולים לבמה דר' מוטי זעירא והזמרת מיטל טרבלסי בתכניתם ''אומרים ישנה ארץ''.


**מחיר כניסה - 50 ש''ח. מספר המקומות מוגבל, רצוי להירשם מבעוד מועד.**
( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • nachsht

  nachsht
  מהנה ומלמד |5 22.07.17
  הגענו לביקור מודרך מתואם מראש, המשפחה המורחבת בגילאים מ10 ועד 80. המוזיאון מאד עשיר והמדריכה השכילה להעביר מידע היסטורי רב בנוגע לראשית ההתישבות בעמק, בצורה מענינת ומשתפת כך שכולם נהנו ולמדו. הילדים הקטנים, יכלו ללכת למתחם הטרקטורים והנגרייה ומצאו שם תעסוקה. בקיצור ביקור מעשיר ומהנה, מומלץ בחום.
 • danam_20

  danam_20
  היו זמנים.....|4 20.10.11
  מוזיאון קטן אך ממצה ומפורט ביותר. מאות פריטים עיתיקים ומקוריים מימי המתיישבים הראשונים. התצוגה מכוונת לילדים. התלהבות גדולה נרשמה בנגריה ובפינת הכלים החקלאיים שם אפשר לעלות על טרקטורים ישנים. ממרפסת התצפית נוף מרהיב. מוזיאון הרפת פתוח רק בשבת האחרונה של כל חודש.
 • dove2

  dove2
  קצת היסטוריה|3 17.12.09
  היינו בחנוכה עם הילדים, קיימת הדרכה מעניינת על תקופת ההתיישבות בעמק כולל סיפורים פיקנטיים, יש גם סרט קצר, מייצגים רבים מאותה תקופה, מוזיאון גדול יחסית, בחנוכה נתקיימו סדנאות, בילוי נחמד של כמה שעות למי שנמצא באיזור.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות