1 הגדל תמונה
על הגשר
הועלה על ידי sagi44
2 הגדל תמונה
אחד המתקנים
הועלה על ידי sagi44
3 הגדל תמונה
אחד המתקנים
הועלה על ידי sagi44
4 הגדל תמונה
בועת סבון ענקית
הועלה על ידי tomika
5 הגדל תמונה
המתקנים השונים
הועלה על ידי tomika
6 הגדל תמונה
"קערת הפלא המנגנת"
הועלה על ידי tomika
7 הגדל תמונה
הכנת בועות סבון ענקיות
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
תנועה וגלים
הועלה על ידי sagi44
 

חמש יחידות פיזיקה

אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים
תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.
אפשר לבקר בגן באופן עצמאי אך לסקרנים שבחבורה מומלץ לתאם מראש הדרכה במקום (ללא תשלום) העוזרת להבין טוב יותר את עקרון פעולתם של חלק מהמתקנים.

*בימי שבת מתקיימים בגן פעילויות יצירה, הדגמות וסיורים מודרכים - בהתאם לנושא מדעי נבחר המתחלף מדי חודש.

( 20 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • talushle

  talushle
  חביב ולימודי|4 01.04.13
  ללמוד תוך כדי התנסות - תמיד טוב. היינו בחול המועד והיה קצת צפוף. מומלץ.
 • nachsht

  nachsht
  פוטנציאל לא מנוצל|4 21.10.12
  סה"כ מאד מומלץ- מגוון מתקנים מענינים, מהנים ומשכילים, מתוחזקים ברמה טובה, הכל מפוזר בגן רחב ידיים ולא צפוף (היינו בשבת). תחרות הרוגטקות היתה מהנה מאד, גם תערוכת ההולגרמות היתה יפה מאד. מה שלא היה תקין זה- 1. באתר האינטרנט נכתב על הצגת ילדים שתהיה (של אוסקר ויילד)- בפועל, אחד המדריכים עלה לבמה וניסה לספר סיפור- אט אט יצאו כולם- היה ממש לא מוצלח. 2. ההדרכה באופן כללי לוקה בחסר, יש לא מעט מתקנים שדורשים הפעלה וליווי מדריך ובכלל עם הדרכה טובה ניתן להפיק הרבה יותר. ההדרכה היחידה שפעלה שם ברציפות היתה לקבוצה של ילדים שחגגו יום הולדת אליהם התלוו שני מדריכים. כל יתר המבקרים כמעט ולא זכו להדרכה וחבל..
 • danam_20

  danam_20
  לא לילדים בלבד|5 13.10.12
  יופי של אתר הממחיש בצורה מצוינת בגובה העיניים את העקרונות הפיזיקליים. בשבתות יש אפשרות להצטרף לסיורים מודרכים, שעת סיפור, תחרויות (אנחנו היינו בתחרות רוגטקות בסגנון Angry Birds), וסדנאות יצירה. אפשר להסתובב בחופשיות בגן היפה (מוצל בחלקו הגדול) ולהפעיל את המוצגים. בלי להרגיש העברנו חצי יום במקום ועדין נשארנו עם טעם של עוד. השילוט אכן לא ברור - מומלץ להעזר במפה שמחולקת בכניסה.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  בוקר מהנה|4 28.09.12
  היינו שם רק שעתיים כי מהירנו, ובקלות היה אפשר עוד שעתיים. אני נהניתי בעיקר מתערוכה של הולוגרמות והילדים סירבו להדרכה ונהנו לתפעל את המתקנים בעצמם. השילוט לגן לא ברור והסתובבנו סביב עצמנו איזה 20 דקות עד שמצאנו.
 • tamirs

  tamirs
  מקום קטן יחסית ונחמד|4 21.07.12
  תחזוקת המתקנים בהחלט סבירה, הרוב עובד. חלקםמותרים רק עם הדרכה, חבל שאין מדריכים במקום אלא רק בזמן סיור. קטן יחסית לפארקי מדע אבל החזיק אותנו חצי יום. המדריכים בהחלט ברמה טובה
 • ocp

  ocp
  טוב עם הדרכה|4 15.06.12
  בגן המדע יש 80 מתקנים שאמורים להמחיש תופעות מדעיות שונות. רוב המיצגים מתוחזקים היטב, והם אכן ממחישים עקרונות מדעיים מסובכים בצורה פשוטה ובהירה. הבעיה היחידה היא שמרבית הילדים נהנים בעיקר לתפעל את המיצגים אבל לא ממש מתלהבים לקרוא את ההסבר המדעי שמאחריהם. עם הדרכה קצרה (פחות משעה), מועברים כמה מסרים פשוטים וברורים לגבי חלק מהמתקנים. לאחר מכן יש לילדים זמן פנוי להסתובב בין המתקנים. די חבל שהזמן הפנוי הוא גם הזמן הפנוי של המדריכה- בעצם אין מישהו שמסתובב בין המתקנים והילדים ונותן הסברים, גם אם יש ילדים שמעוניינים לשמוע. בהקשר הזה זה קצת פספוס, וחבל. כדאי לשלב גם הכנת גלידה מדעית (תשלום נוסף)
 • batikes

  batikes
  המקום לא ערוך למבקרי שבת|3 09.06.12
  מבורכת היוזמה לפתוח את הגן בשבת אבל למה לא להערך בהתאם? עמדנו (20 איש) כ 25 דקות בתור מכיוון שהקופה לא הייתה מוכנה "ללחץ" של שבת, אין מספיק מדריכים ובכלל כנראה הם לא הכינו את עצמם מראש לביקוש הגדול - חבל פספוס
 • LimorMerom

  LimorMerom
  יום כיף ברחובות|5 12.04.12
  היינו בפסח ביום כיף ברחובות שכלל את גן המדע וסיור במרכז המבקרים של תנובה. באמצע עוד הספקנו לאכול בקריית המדע (בלק, גם תרזה היא אופציה נהדרת). הבחירה ברחובות התגלתה כהברקה - אין פקקים ומעט מאד אנשים למרות שהכניסה הייתה בחינם. תודה לבנה״פ. לגבי הגן עצמו כל מילה מיותרת. מאד מאד אטרקטיבי. למחרת חזרנו שוב ...
 • yanayc

  yanayc
  מעולה!|5 19.04.11
  הגעתי עם משפחה דרום אפריקאית ילדים בגילאי 7-12, קיבל אותנו המדריך גיא ידען חברותי ומעניין, העסקה קצת יקרה 100 ש"ח להדרכה ו90 ש"ח לכרטיס משפחתי בזכות ההדרכה והמתקנים שווה כל שקל, חבל שאין אפשרות לרכישת כרטיס משותף עם מוזיאון חיים ויצמן הסמוך.
 • dornaveh

  dornaveh
  מדהים|5 05.03.07
  מקום קטן אך מטופח ומתחוזק למופת. מחירים סבירים (20 לילד ו-30 למבוגר). מתאים לילדים מעל גיל 5 אך שימו לב שישנם שני מתקנים שמיועדים לגילאי 10 ומעלה. מומלץ להצטרף ליותר מסיור אחד מאחר ובכל סיור מסבירים על מתקנים שונים. לסיכום מאד נהננו.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
עוד אטרקציות