1 הגדל תמונה
על הגשר
הועלה על ידי sagi44
2 הגדל תמונה
אחד המתקנים
הועלה על ידי sagi44
3 הגדל תמונה
אחד המתקנים
הועלה על ידי sagi44
4 הגדל תמונה
בועת סבון ענקית
הועלה על ידי tomika
5 הגדל תמונה
המתקנים השונים
הועלה על ידי tomika
6 הגדל תמונה
"קערת הפלא המנגנת"
הועלה על ידי tomika
7 הגדל תמונה
הכנת בועות סבון ענקיות
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
תנועה וגלים
הועלה על ידי sagi44
 

חמש יחידות פיזיקה

אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.
אפשר לבקר בגן באופן עצמאי אך לסקרנים שבחבורה מומלץ לתאם מראש הדרכה במקום (ללא תשלום) העוזרת להבין טוב יותר את עקרון פעולתם של חלק מהמתקנים.


*בימי שבת מתקיימים בגן פעילויות יצירה, הדגמות וסיורים מודרכים - בהתאם לנושא מדעי נבחר המתחלף מדי חודש.

( 22 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • slasha

  slasha
  סיור בגן המדע|5 26.09.15
  היום ביקרתי בגן המדע ברחובות שנמצא על שטח מכון ויצמן. אני נהינתי במיוחד מהסיור באקו-ספירה מהחלק שבו הסבירו למה הצמחים טורפים והסבר על הסממית בנוסף הייתי בתערוכה "המימד השלישי" בה ראיתי את הדברים בתלת מימד איך הם נראים ואיך אפשר לפתח אותם. בנוסף הייתי במראות הקול ומאוד התרשמתי מאיך הקול עובר במרחק גדול ושומעים אותו בצורה יותר ברורה למרות המרחק. לסיכום : מה שכתבתי על גן המדע זהו חלק קטן מאוד ממה שיש בו הוא מעניין ביותר והייתי שמחה לבקר שם עוד פעמים רבות, אני מאוד ממליצה על גן מדע זה.
 • פסולינה

  פסולינה
  בכל פעם הנאה מחדש!|5 09.04.15
  תמיד החבר׳ה אצלי מגלים עוד אתגר/תגלית בגן המדע. יחד עם תערוכה מתחלפת בכל פסח, אנחנו כמעט מדי שנה שם. כיף ולימודים יחדיו.
 • talushle

  talushle
  חביב ולימודי|4 01.04.13
  ללמוד תוך כדי התנסות - תמיד טוב. היינו בחול המועד והיה קצת צפוף. מומלץ.
 • nachsht

  nachsht
  פוטנציאל לא מנוצל|4 21.10.12
  סה"כ מאד מומלץ- מגוון מתקנים מענינים, מהנים ומשכילים, מתוחזקים ברמה טובה, הכל מפוזר בגן רחב ידיים ולא צפוף (היינו בשבת). תחרות הרוגטקות היתה מהנה מאד, גם תערוכת ההולגרמות היתה יפה מאד. מה שלא היה תקין זה- 1. באתר האינטרנט נכתב על הצגת ילדים שתהיה (של אוסקר ויילד)- בפועל, אחד המדריכים עלה לבמה וניסה לספר סיפור- אט אט יצאו כולם- היה ממש לא מוצלח. 2. ההדרכה באופן כללי לוקה בחסר, יש לא מעט מתקנים שדורשים הפעלה וליווי מדריך ובכלל עם הדרכה טובה ניתן להפיק הרבה יותר. ההדרכה היחידה שפעלה שם ברציפות היתה לקבוצה של ילדים שחגגו יום הולדת אליהם התלוו שני מדריכים. כל יתר המבקרים כמעט ולא זכו להדרכה וחבל..
 • danam_20

  danam_20
  לא לילדים בלבד|5 13.10.12
  יופי של אתר הממחיש בצורה מצוינת בגובה העיניים את העקרונות הפיזיקליים. בשבתות יש אפשרות להצטרף לסיורים מודרכים, שעת סיפור, תחרויות (אנחנו היינו בתחרות רוגטקות בסגנון Angry Birds), וסדנאות יצירה. אפשר להסתובב בחופשיות בגן היפה (מוצל בחלקו הגדול) ולהפעיל את המוצגים. בלי להרגיש העברנו חצי יום במקום ועדין נשארנו עם טעם של עוד. השילוט אכן לא ברור - מומלץ להעזר במפה שמחולקת בכניסה.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  בוקר מהנה|4 28.09.12
  היינו שם רק שעתיים כי מהירנו, ובקלות היה אפשר עוד שעתיים. אני נהניתי בעיקר מתערוכה של הולוגרמות והילדים סירבו להדרכה ונהנו לתפעל את המתקנים בעצמם. השילוט לגן לא ברור והסתובבנו סביב עצמנו איזה 20 דקות עד שמצאנו.
 • tamirs

  tamirs
  מקום קטן יחסית ונחמד|4 21.07.12
  תחזוקת המתקנים בהחלט סבירה, הרוב עובד. חלקםמותרים רק עם הדרכה, חבל שאין מדריכים במקום אלא רק בזמן סיור. קטן יחסית לפארקי מדע אבל החזיק אותנו חצי יום. המדריכים בהחלט ברמה טובה
 • ocp

  ocp
  טוב עם הדרכה|4 15.06.12
  בגן המדע יש 80 מתקנים שאמורים להמחיש תופעות מדעיות שונות. רוב המיצגים מתוחזקים היטב, והם אכן ממחישים עקרונות מדעיים מסובכים בצורה פשוטה ובהירה. הבעיה היחידה היא שמרבית הילדים נהנים בעיקר לתפעל את המיצגים אבל לא ממש מתלהבים לקרוא את ההסבר המדעי שמאחריהם. עם הדרכה קצרה (פחות משעה), מועברים כמה מסרים פשוטים וברורים לגבי חלק מהמתקנים. לאחר מכן יש לילדים זמן פנוי להסתובב בין המתקנים. די חבל שהזמן הפנוי הוא גם הזמן הפנוי של המדריכה- בעצם אין מישהו שמסתובב בין המתקנים והילדים ונותן הסברים, גם אם יש ילדים שמעוניינים לשמוע. בהקשר הזה זה קצת פספוס, וחבל. כדאי לשלב גם הכנת גלידה מדעית (תשלום נוסף)
 • batikes

  batikes
  המקום לא ערוך למבקרי שבת|3 09.06.12
  מבורכת היוזמה לפתוח את הגן בשבת אבל למה לא להערך בהתאם? עמדנו (20 איש) כ 25 דקות בתור מכיוון שהקופה לא הייתה מוכנה "ללחץ" של שבת, אין מספיק מדריכים ובכלל כנראה הם לא הכינו את עצמם מראש לביקוש הגדול - חבל פספוס
 • LimorMerom

  LimorMerom
  יום כיף ברחובות|5 12.04.12
  היינו בפסח ביום כיף ברחובות שכלל את גן המדע וסיור במרכז המבקרים של תנובה. באמצע עוד הספקנו לאכול בקריית המדע (בלק, גם תרזה היא אופציה נהדרת). הבחירה ברחובות התגלתה כהברקה - אין פקקים ומעט מאד אנשים למרות שהכניסה הייתה בחינם. תודה לבנה״פ. לגבי הגן עצמו כל מילה מיותרת. מאד מאד אטרקטיבי. למחרת חזרנו שוב ...
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


פרדס מינקובפרדס מינקוב מומלץ מפה8.7משפחת מינקוב היתה מראשוני המתיישבים במושבה רחובות. זלמן, אבי המשפחה, קנה שטח של 150 דונם ונטע בו את הפרדס הראשון ברחובות בשנת 1904. בתוך מתחם הפרדס, שהוקף חומת אבן, נחפרה באר עמוקה ונבנתה בריכת אגירה, ששימשה גם כבריכת שחייה והוזכרה בסיפורו של ס. יזהר, בן העיר, "רחצה בבריכה". המים הועברו בתעלות להשקיית חלקות הפרדס. זלמן נפטר בגיל צעיר ומשפחתו מכרה את הבעלות על הפרדס לקבוצת שותפים. הפרדס רחש מעבודת כפיים עברית אך גם מחיי רוח תוססים לא פחות. אחרי שהוזנח במשך שנים ובזכות רצון טוב ומסירות גדולה של מנהלת הפרדס בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, שוחזרו מבני הפרדס בחן רב ותוך נאמנות גדולה למקור. כעת נטועים בפרדס המודרני עצי הדר ממינים רבים. לצד הזנים שהיו קיימים כבר בתחילת המאה ה-20, צומחים פה גם עצים שהם הכלאות והמצאות חדשות, פרי פיתוח ישראלי. הפרדס הוא פרדס לימודי והקבוצות המגיעות לומדות על ההיבטים הטכניים של עבודת הפרדס אך בעיקר על רוח הסוציאליזם ועל האמונה בעבודת הכפיים ששטפה את הארץ בימי העלייה הראשונה והעלייה שנייה. המבנים היפים, הבובות המדמות את פועלי המיון והאריזה, הפרדס המטופח ובעיקרקרא עוד
פארק נחל לכישפארק נחל לכיש מומלץ מפה8.7לפני שנשפך לים, קרוב להמולת העיר והנמל, חוצה נחל לכיש את איזור התעשייה של אשדוד. על הגדה הדרומית של הנחל צמח פארק עירוני המאפשר לתושבים לבוא וליהנות מרצועה ירוקה של קצת טבע ומרחב פתוח. אל הצמחייה הטבעית שתוחמת את הנחל נוספו מדשאות, פסלים שבאמת מעניין להסתכל עליהם, וכמה פינות חי שהשאירו לחיות הכלואות מספיק מרחב מחייה. בתוך תחומי הפארק הוקם מרכז לספורט אתגרי, וסביר להניח שתתקלו גם ברוכבי אופניים, רצים והולכים המנצלים את שבילי הפארק כדי לשמור על הכושר הגופני. פינות החי יוצרות יחד מעין גן חיות פתוח לכולם ורשימת החיות הארוכה כוללת בנות יענה, טווסים, יחמורים זברות וראמים, חלקם הובאו לכאן עם פינוי גוש קטיף ב-2005 וחלקם הובאו מגני חיות בסביבה. הזהרו מלעצבן את עבדקן הרעמה, שבשפה היומיומית נקרא כבש, ועל פי שלט ההסבר הוא נוגח חזק מאוד, ובכלל, כדאי לא להציק לחיות אלא ליהנות מהן. אל תטעו, זה לא פארק הירקון, לא מבחינת הגודל ולא מבחינת רמת הטיפוח, אבל זוהי פינת טיול ומנוחה נחמדה שמתאימה מאוד למשפחות. למרבה הצער, נמל אשדוד בכל זאת משאיר את חותמו על הנוף, וסירחון שעולה מכיוון המים מזכיר שעל אף מאמצי השקרא עוד
עוד אטרקציות