1 הגדל תמונה
טוליפים
הועלה על ידי alain33
2 הגדל תמונה
מתחם הבימה. צילום כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מתחם הבימה. צילום כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מתחם הבימה. צילום כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מתחם הבימה. צילום כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מתחם הבימה. צילום כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מתחם הבימה. צילום כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
 

כיכר הבימה

כיכר התזמורת ע"ש לאונרד ברנשטיין הוא שם שמעטים זוכרים ורבים מכירים כמתחם הבימה. המתחם כולל את היכל התרבות, ביתה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התיאטרון הלאומי הבימה, הכיכר וגם את גן יעקב הצנוע החוצץ בין הבימה לביתן הלנה רובינשטיין. לרגל חגיגות המאה של תל-אביב וכחלק מתוכנית שיפוצים לעיר כולה, בניין הבימה והכיכר זכו למתיחת פנים דרמאטית שיש שמברכים עליה ויש שפחות. כיכר התזמורת המחודשת תוכננה על ידי האמן דני קרוון ותיאטרון הבימה בגרסתו המשודרגת והמנצנצת תוכננה על ידי האדריכל רם כרמי. הריצוף במתחם הוחלף ומתחת לפני השטח נחפר חניון תת קרקעי מרשים ומנצנץ לא פחות. נסו את תאי השירותים שבו, אפילו להם נתנו כאן כבוד. אל החניון אפשר לרדת במדרגות נעות או במעליות.
כיכר פורחת
בקצה הכיכר, סמוך לפסל שלושת העיגולים המפורסם, "התרוממות" של האמן מנשה קדישמן, נוצר תל מלאכותי ועליו שתול עץ אחד שסביבו ספסל המאפשר להביט על הסביבה הקרובה. גינה יפה ופורחת מקשטת את מרכז הכיכר, מוקפת בדרגשי עץ שאפשר לשבת לנוח עליהם. מוסיקה קלאסית נעימה מתנגנת לה בשקט מרמקולים לא ניראים ומזכירה לנו שבתרבות עסקינן. יפה לבקר כאן במהלך שעות היום, רומנטי ונעים כאן גם לעת ערב. לביקור במתחם הבימה לא צריכים כרטיסים והכניסה חינם. הקפה על חשבונכם.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  אווירת חו"ל|5 19.02.14
  על אף כל הביקורת הציבורית שהוטחה (ובצדק) בתקציב השיפוץ שהתנפח ללא הכר, לפחות התוצאה יצאה משביעת רצון. כאשר מגיעים מכיוון שד' רוטשילד נגלה מחזה מרהיב שלא נופל מלינקולן סנטר בניו יורק. הלובן הבוהק, האורות, הגינה הקסומה שמוזיקה מפציעה בין השתילים, העץ שהוגבה ואפשר לט]ס אליו, הבריכה הרגועה - כל אלו מכניסים את הקהל לאווירה עוד לפני המופע.
 • דליקטס

  דליקטס
  נהדר|5 08.08.13
  השיפוץ של התאטרון לא נכלל תחת ההגדרה נהדר מבחינתנו, אך המתחם עצמו נעים לשעות אחה"צ, שני בתי קפה שרק לבחור ממי לקנות. לקחנו take away ישבנו על הדק והילדים מסביב פרחו. מומלץ להגיע בשעות הפחות חמות של היממה.
 • ocp

  ocp
  יופי של מקום|5 03.05.13
  מתחם הבימה, או מה שנראה יותר כרחבת היכל התרבות נראה לאחר השיפוץ נקי ואלגנטי, ועדין יש בו פינות נעימות לעין ואין בו ניכור. השיפוץ והשינוי בהסדרי התנועה פתחו את הרחבה אל שדרת רוטשילד הרחבה והירוקה, והמראה ממש נעים לעין ופותח את הלב. מהצד השני עובדים דרך הגן הקטןוהנחמד אל שדרות חן הנעימות אף הן, חבל רק שהצד האחורי של היכל התרבות מוזנח כבעבר, אבל הוא נמצא בהליכי שיפוץ, כך שבהחלט יש למה לצפות. החניה היא בכלל שוס- נוחה מאוד, חדשה דנדשה ולא מאוד יקרה.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  מרגיע כל כך|5 27.03.13
  כיכר גדולה לבנה . משתנה בין שעות היום ובין ערביים . כל כך יפה כאן. הבריכה הגדולה כל כך מוסיפה רוגע ושלווה. לילדים יש לאן לרוץ והמבוגרים שותים קפה בנחת או סתם נהנים מהשלווה. פתיחה נהדרת לטיול רגלי באזור
 • galiavu

  galiavu
  לבן זה יפה|5 12.08.12
  קראתי את כל הביקורות האדריכליות המנומקות שהגדירו את בניין הבימה המשופץ כלא פחות מאסון. אני מניחה שיש מקום לביקורת על העלויות המופרכות ועל פרטים אדריכליים אלה או אחרים. מאידך, כצופה בהצגה (אולם רובינא) התענגתי על היופי ועל הנוחות, הלובן האלגנטי של המבנה והכיכר הסמוכה עשה לי שקט בעיניים (למען ההגינות ייאמר שזה היה בשעת ערב), והגינה השקועה היא בכלל פנינה אורבנית נפלאה בעיניי. אם מוסיפים לכל זה את החניון המרהיב (מסתבר שיש דבר כזה - חניון מרהיב ממש!) אפשר כמעט לחשוב לרגע שאנחנו חיים במדינה מתוקנת.
 • alain33

  alain33
  רומא ?|5 14.01.12
  לאחר שיקום תאטרון הבימה, הכיכר התיפיפה ואין ספק שהיא תחזור להיות מרכז לתשומת ועניינים תרבותיים ולבילוי. החניה התת קרקעית נותנת תחושת אירופה ומשם היציאה לכיכר מרשימה ביותר. צירפתי תמונה מערוגת הטוליפים, אמנם מעט חשוכה. סבבה
 • batami

  batami
  נוסטלגיה|4 26.04.08
  גן השקמים של פעם שקצת התגמד לנוכח מימדי העיר הנוכחיים. שווה בביקור.
 • yigalc

  yigalc
  כן, זהו...|4 18.12.03
  זה (כמעט) גן השקמים. נוף ילדות באריזה מעט מודרנית. נקודת עניין במתחם המרכז הותיק של תל אביב. מומלץ להגיע בשעת צהריים ולשוטט בגן, ולעצור לאתנחתא. תל אביב של פעם.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות