1 הגדל תמונה
נוף עמק יזרעאל מדרך הנוף
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
היער בחורף
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מצפור אלוני בית קשת
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מלא רקפות
הועלה על ידי tomika
8 הגדל תמונה
האלון
הועלה על ידי miky66
9 הגדל תמונה
אורנים
הועלה על ידי miky66
10 הגדל תמונה
הר תבור
הועלה על ידי miky66
11 הגדל תמונה
תל גובל
הועלה על ידי miky66
 

בשנת 1864 בזמן שערך את מסעותיו בארץ ישראל הגיע לכאן הכומר וחוקר הטבע הנרי בייקר טריסטראם וכך סיפר: " הנה פגשנו סוף סוף יער ראוי לשמו, והעובדה שהעצים אך החלו ללבלב לא פגמה בקסם הפגישה. הארץ מכוסה כאן כסות צפופה של שיחים ננסיים - אלת מסטיק, שקד בר, ער אציל וקטלב - ומרופדת טלאים מבריקים של כלניות ופרחים אדומים אחרים, אגודות של רקפות נחמדות ושפע מיני פרחים מורכבים". יער בית קשת הוא יער של אלוני תבור במורדות המזרחיים של רכס הרי נצרת. מאז שביקר בו טריסטראם נכרתו והושמדו בהוראת השלטונות הטורקיים יערות רבים בארץ, וביניהם היער הזה, בעיקר כדי לספק דלק לקטרי הרכבות שהניעו את מלחמת העולם הראשונה.

שנים רבות לקח ליער להתחדש, למרות המשך הרעייה בשטח וכריתת עצים להסקה. שמירה הדוקה של הקרן הקיימת איפשרה ליער הפארק להתאושש, והיום ניתן ליהנות מנוף אלונים מוצל וירוק. בעונת החורף מתמלא היערבמרבדי פריחה של כלניות אדומות ולבנות, נוריות, עיריות, דודאים ופרחים אחרים. דרך הנוף אותה הכשירה הקרן הקימת לישראל עוברת ביער וחוצה את הרי נצרת בין פסגות הרים שמהן ניתן לצפות על נופיו היפים של הגליל התחתון ועמק יזרעאל.

ליער מובילות שלוש דרכי הגעה מרכזיות: ממזרח - מכביש 65 פונים לעבר קיבוץ בית קשת, מצפון - מכביש 77 פונים אל מחנה שמשון ומכיוון מערב - דרך נצרת עילית לכיוון יער צ'רצ'יל.

בחניון בית היערן ביער בית קשת מוצבים שולחנות עגולים מותאמים לעגלות נכים. כמו כן הוכשר שביל מותאם לנכים, באורך 750 מטרים, מבית היערן למצפור הסמוך.

( 15 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dalitdo

  dalitdo
  שלל פרחים|4 01.04.11
  יום שישי בבוקר ומצאנו עצמנו כמעט לבד ביער היפה הזה. בעיצומו של האביב יש המוני רקפות, כלניות ופרחים אחרים, חגיגה של הטבע. יש תצפיות נוף מרשימות, כדאי למשל לקחת את השביל הסלול, הליכה קצרה (500 מ') מבית היערן ולרדת לתצפית על התבור והסביבה. ובכלל, הכל נקי ומטופח. תענוג.
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  מקום מקסים בשיא הפריחה|5 26.03.11
  הכל פורח, ססגוני, מרהיב, המון מקומות שאפשר לנוח רגע לפיקניק מקסים, מסודר, נקי. שוטטנו עם הרכב לאורך דרך הנוף שמשולטת בצורה מצויינת, מידי פעם עצרנו אל מול הנוף עוצר הנשימה או מרבדי הרקפות. פשוט מרהיב...
 • sasmic

  sasmic
  חוויה למשפחה|4 04.04.10
  יער גדול עם מספר תצפיות נוף. אפשר פשוט לשוטט עם הרכב, לעצור באיזו פינה שקטה לפרוש מחצלת ולהנות מהטבע, מומלץ.
 • mirap1

  mirap1
  ממש עכשו כשהפריחה בשיאה|5 13.03.10
  הכל ירוק. כדאי להיכנס מכביש 65 לכיוון בית קשת ולהקיף את הקיבוץ מדרום, ולצאת בסוף לכביש 65.בדרך מומלצת סטייה קטנה כדי להיכנס לבית העלמין שבחלקו מוקדש ללוחמי הפלמח ובחלקו לאנשי בית קשת. מקום נוגע ללב ומיוחד במינו. היינו כמעט לבד והיופי מדהים בשעות בין הערביים.
 • sefiran8

  sefiran8
  קסם של דרך נוף|5 11.01.10
  אחרי הרבה זמן שלא בקרתי ב"דרך נוף בית קשת" שבתי לדרך זו ביום חורפי שטוף שמש , כמדריך טיולים בחו"ל יש לי למה להשוות , לכן אינני מבין מדוע מקבלת דרך זו רק ציון שמונה ומשהו... זו היתה נסיעת נוף מדהימה ביופיה! מרבצים של ירוק , עם המון פינות חמד לעצירה ספונטנית , לא יודעים היכן לעצור מרוב יופי , כל עיקול יפה יותר מקודמו ויש אגב המון ספסלי עץ לשבת להפסקת תה וכו' . כמו שכתבתי בהמלצותיי הקודמות , כרגיל השילוט לוקה בחסר , לרבות שני קטעי עפר שלבטח יבריחו מטיילים חדשים . אבל למרות ליקויים אלו לא אשנה את החלטתי למתן חמישה כוכבים , כי קסמה של הדרך לא רק שלא פג , הוא משאיר טעם של עוד .
 • maya_a

  maya_a
  זה לא הוא - זה אנחנו|3 30.09.09
  יער בית קשת תמיד בדרך שלנו, אבל אף פעם לא מצאנו את הרגע המתאים להיכנס אליו. אז הפעם החלטנו שאנחנו נוסעים במיוחד לעשות פיקניק ביער בית קשת. הטעות הבסיסית היתה שבאנו בעונה לא כל כך מתאימה - עדיין חם, כמובן שאין פריחות ועוד לא ירוק. נכנסנו מכיוון קיבוץ בית-קשת, פגשנו רוכבי אופניים לרוב, פרות במכלאות ומחוצה להן ומקומיים מכפרי הסביבה שמצליחים להוציא את המקסימום מהיער (מנגל, נרגילות וכו'). מבטיחים לחזור בחורף!
 • פסולינה

  פסולינה
  בעיקר בגלל שריק|4 20.09.09
  יש יערות יפים, ירוקים ומעניינים פי כמה אלא שזה משום מה ריק. זהו יתרון אשר מעלה את המקום מיד מבינוני לטוב. המקום נגיש וחביב. גם כאן יש פינות שהישראלי מתגלה בצדדיו הפחות מוצלחים.
 • oeoai

  oeoai
  יער יפה ופסטורלי|5 01.05.08
  עצרנו לפיקניק ארוך בדרכנו לגליל העליון: יער ירוק ויפה, עם אינספור שבילים ופינות שקטות ופסטורליות לפיקניקים ולטיולי הליכה קצרים ביער. נגיש לתנועה ברכב רגיל ללא כל בעיה (דרך נוף יפה לאורך ובתוך היער). חורש וסבך טיפוסי, פרות באחו, שקט ושלווה ואין הרבה אנשים גם בפסח. היה כיף לטייל ביער ולנסוע לאורך דרך הנוף ומדי פעם לסטות מהדרך לשבילים צדדיים וכמובן, לערוך פיקניק במקום. נוף גלילי מדהים מסביב ומצפורים יפים לעצירה. פשוט כיף אמיתי, יער מקסים.
 • batami

  batami
  פיקניק בטבע|5 02.11.07
  יער יפיפה, נגיש, ומלא פינות חמד לפיקניק וטיולים קצרים. משום מה, האזור כמעט ריק ממטיילים - כדאי בכל ימות השנה, עדיפות לאביב, כמובן.
 • dafnag

  dafnag
  גבעות מוריקות ופורחות|4 09.03.05
  היינו ממערב לסג''רה. שפע פרחים, נוף ושקט
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד
אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות