1 הגדל תמונה
מוזיאון הילדים הישראלי. תמונה יח"צ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
דיאלוג עם הזמן. צלם: טל קירשנבאום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מוזיאון הילדים. צלם: אלי נאמן
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
תערוכת החייזרים צלם טל קירשנבאום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
תערוכת החייזרים צלם טל קירשנבאום
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
9 הגדל תמונה
מוזיאון הילדים, חולון
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
מוזיאון הילדים, חולון
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
מוזיאון הילדים, חולון
הועלה על ידי eyalsh
 

נוגע לכל ילד שנוגע

ירושלים היא עיר הקודש, תל אביב עיר ללא הפסקה, חיפה עיר עם תחתית, וחולון עיר הילדים. יעיד על כך יותר מכל מוזיאון המוקדש כל כולו לילדים. "מוזיאון" היא אולי הגדרה שתפחיד את הקטנים אך ביקור במקום עולה על כל דימיון. המוזיאון החוויתי-סיפורי מציע לילדים לצאת למסעות אינטראקטיביים, מלווים על ידי מדריכים. הילדים יחולקו לקבוצות קטנות ובהתאם לגיל ויצאו להרפתקאה מושקעת מאין כמותה, המפעילה את הסקרנות, הדימיון וההתלהבות.

הפעילות במוזיאון מותאמת לילדים החל מגיל שנתיים וחצי, לכל מסע טווח הגילאים המתאים לו. כך למשל, פעוטות בגילאי שנתיים וחצי עד ארבע מוזמנים להצטרף למסע בעקבות הפרפרים וטיול עם ינשול. בין המצגים במוזיאון המיועדים לילדים גדולים יותר: דיאלוג בחשיכה – מסע מפוקח אל עולמם של העיוורים (לילדים מגיל 9), הזמנה לשקט – מסע אל העולם נטול הצלילים של החרשים (לילדים מגיל 9), דיאלוג עם הזמן – מסע אל מחוזות הזקנה (לילדים מגיל 12).
מסלול החייזרים - ביקורת המערכת

השקעה, יצירתיות ומחשבה


המסלול מיועד לילדים בגיל 12-8 ואנשי המוזיאון מקפידים על כך, ובצדק. יצורים מכוכב אחר משתלטים על כדור הארץ ותושבי חולון נאלצים להימלט מהעיר. הילדים הנמלטים נוסעים ברכבת שנשאבת לחלל ופוגשים ביצורים מכוכב אחר. המסלול מאיר לילדים את המחשבות ואת הרגשות העולות בהם בעת מפגש עם זרים. בודק את הדעות הקדומות ואת החששות שמקדמות את פני הזר כחומה כמעט בצורה. ההשקעה, היצירתיות, המחשבה על כל פרט במסלול מרוממות את הלב ומרימות את הרף לכל מוזיאון בארץ. הדבר היחידי שקצת מקלקל את השמחה הוא שגם המבוגרים, שאינם לוקחים חלק פעיל, נאלצים לשלם תעריף מלא. המוזיאון ממוקם בלב פארק פרס המקסים ומומלץ לבקר גם בו. כרטיסים יש להזמין מראש.

( 48 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  דיאלוג עם הזמן|5 30.06.18
  חנה המדריכה שלנו בת 84. תוססת כמו בחורה בת 20. בתחילת המסלול ביצוע משימות פשוטות מחיי היום יום שעשויות כך שאנחנו מבצעים אותם עם מגבלות גיל מסויימות, ופתאום הקושי הרבה יותר ברור. הסיור מעניין, מעורר מחשבה, שובר סטריאוטיפים, מרגש.
 • aviv_shaul

  aviv_shaul
  ביקור מקסים במוזיאון|5 25.02.13
  היינו במסלול הינשול ובהצגה איפה מיש עם ילד בן שנתיים וחצי. היה מקסים, מושקע ואיכותי. גם אני וגם הבן שלי מאוד נהנינו. יישר כח.
 • s_ka

  s_ka
  ציפינו ליותר|3 11.06.12
  היינו עם שתי ילדות בנות ארבע. הן נהנו מאוד, בעיקר מהפירוטכניקה ומהמדריכה המקסימה. אבל... סיפור המסגרת לא ברור וגם הערך המוסף לא לגמרי ברור. קשה מאוד לקרוא למקום מוזיאון.
 • ארגמנית

  ארגמנית
  הרבה רעש וצלצולים|3 17.08.09
  [לפני 4 שנים] הילדים נהנו, הסבתא הרבה פחות. סבתא אומרת שזה מוזיאון פוסט-מודרניסטי מוטרף מדיי ועמוס גירויים באופן מופרז. הנכדה (6) אומרת שהיה מעניין וכיף, וזכרה את כל סיפורי היער. תוספת אחרי כמה שנים (8/2009): מאמץ מיותר!!! בן השנתיים וחצי לא הפיק דבר מסיור משונה בין שיבולי חיטה מלאכותיות וערימות חציר מגומי. הטבע הרבה יותר אטרקטיבי, והסיור שהשתתפנו בו סתמי.
 • tamirs

  tamirs
  את הדירוג נתנו הילדים|5 01.01.09
  התפצלנו, אחד עם הקטן שהלך לתפוס את חתול תעלול והגדול שכמובן העדיף את החייזרים. צריך להזמין מקום מראש לזמנים מקבילים. תעסוקה נחמדה לשעתיים בערך, אפשר אחרי כן לגלוש לגני המשחקים.
 • sasmic

  sasmic
  מהנה ביותר|4 20.12.08
  היינו בפעילות של היער הקסום והיה בהחלט קסום. המדריכה הייתה מעולה ויצרה קשר נהדר עם הילדים. הילדים נהנו מאוד מהמסלול עם האטרקציות השונות שהשיא כמובן היה הקרח בסוף. אמנם לא זול אך בהחלט שווה ביקור, במיוחד שהילדים רוצים כבר לחזור שוב.
 • tweedle

  tweedle
  התאמה בין גיל לבין פעילות|4 25.10.08
  ילדים בני 3-4 יהנו מן האטרקציה. גדולים יותר לא יזכרו דבר מעבר לכך שהיו שם. ילדה בת שנתיים מאוד נהנתה ממסלול הינשול. וילדה בת 12 מאוד נהנתה מדיאלוג בחשיכה. לדעתי, החלוקה לגילאים נדיבה מדי והפעילות מכוונת לגילאי המינימום והביניים של כל פעילות.
 • liatpeleg

  liatpeleg
  פעילות מקסימה|5 07.08.08
  אני מדרגת בשם הבת שלי, כמעט בת 4, שהיתה בפעילות עם סבתא (המסע לתיקון ממלכת הזמן) וחזרה מוקסמת... היא לא הפסיקה לדבר על הפעילות, וסיפרה בהתלהבות על הסיפורים, החיות והתחנות השונות. גם סבתא שלה ציינה שהפעילות וההדרכה היו נפלאים, ועל סמך שתי הביקורות האלה (משתיים שהן ביקורתיות בהחלט...) - נתתי חמישה כוכבים אפילו שלא הייתי...
 • lvs

  lvs
  חביב אך יקר|3 21.04.08
  הורה פלוס ילד (הליווי חובה...וגם התשלום) ישלמו 110 ש"ח. עבור פעילות חביבה ולא יותר. הסיור בו השתתפנו, המסע לתיקון ממלכת הזמן, היה משעמם ביותר להורים. הפעילות היתה ללא קו מנחה ברור, מעין אוסף נושאים. המדריך היה נחמד, אבל לא ברור אם בכלל הילדים השכילו מכל זה (הנושאים היו טריוויאליים לחלוטין). מה שבטוח - הם נהנו מאוד מהפעילות, ובעיקר מהריחוף באויר בתור פרפרים. ממש לא מוזיאון, אלא יותר הפעלת יומולדת יותר איכותית מהרגיל.
 • nachsht

  nachsht
  לא מוזיאון, אבל נחמד|4 27.11.07
  אז זה ממש לא מוזיאון, אבל לילד היתה שעה וחצי מלאת עניין וחוויות, לא מעט בזכות המדריך המקסים
- 1
עוד אטרקציות