אוטופיה - פארק הסחלבים

מומלץ מפה
9.1
1 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
2 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
3 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
4 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
5 הגדל תמונה
סחלב
הועלה על ידי ירקרקה
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
7 הגדל תמונה
פינת חי פתוחה לקהל
הועלה על ידי ירקרקה
8 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי ירקרקה
 

מקימי פארק אוטופיה ניסו לדמות מקום טוב יותר, אידיאלי, גן אקולוגי המשלב בין בוטניקה וטבע בצורה מושלמת. בפארק רחב הידיים, בין גבעות, מפלי מים ונחלים, גדלים מאות סוגי סחלבים בשלל צבעים. סימבידיום, קטאלה אפידנדרום, פפיפדלום ומילטוניה הם רק חלק מכלל סוגי הסחלבים הנמצאים במקום. הסחלבים, שבית גידולם העיקרי הוא באזורים טרופים כמו אסיה, דרום אמריקה ומרכז אמריקה, זוכים בפארק לתנאי חממה המדמים את האקלים האופייני לבתי הגידול הטבעיים שלהם ובכך מאפשרים להם לגדול, לפרוח ולהרגיש ממש כמו בבית. כחלק מהתפיסה האוטופית, פותחה בפארק גם מערכת השקיה המבוססת על ניצול מי הגשמים. מי הגשמים נאספים אל בריכת אגירה שנבנתה במיוחד במקום וממנה הם מנותבים להשקיה בכל חלקי הפארק. עוד בפארק מערת פטריות, צמחים טרופיים ובעלי חיים כמו דגים, פרפרים ועיזים.

המבקרים מוזמנים לטעום מהחוויה הטרופית הצבעונית וללמוד, באמצעות סיורים מודרכים, על אודות בוטניקה, אקולוגיה, טכנולוגיות חקלאיות בנושא רביית החי והצומח, בתי גידול, הדברה בילוגית ועוד.

לעיתים, בעיקר בחופשים ובחגים, המקום פתוח גם בשעות הערב המאוחרות. לא בטוח ששעות החשכה עושות טוב למקום, או לפחות למבקרים. מי שבכל זאת מחליט להגיע בערב, כדאי שיקח בחשבון כי השטחים הפתוחים שמחוץ לחממת הסחלבים המרשימה, חשוכים ברובם ואי אפשר להתרשם וליהנות מהם. ואם לא די בכך, גם החיות סוגרות את הבסטה והולכות לנוח. מחיר הכניסה עם זאת נשאר אחיד לאורך כל שעות היממה.

( 55 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  ביקור חוזר|5 14.11.18
  ביקור חוזר - אפילו יותר יפה. הפעם גם אכלתי במסעדה של המקום שהיתה מצויינת. 7.2014בעונה זאת מציעים לשלב את הפארק עם בריכת השחייה של הקיבוץ. היינו בפארק 3 שעות - קסם גם לילדות בגיל 12. בפארק שולחנות גדולים עליהם ישבנו לאכול מה שהבאנו מהבית, ואת אחר הצהריים בילינו בבריכה המקומית.
 • yanivli

  yanivli
  עולם אחר|5 06.12.15
  מודה שלא ידעתי על קיומו של האתר. וחבל. מגיעים למתחם מושקע ומרווח ונכנסים (דרך החנות הענקית) לעולם יפה טרופי רובו ככולו של עצים פרחים (השיא - כמובן - הסחלבים)ובעלי חיות. המצקום נעים ושמור ואחריו יוצאים לשטח פתוח של עצים ישראלים או אפריקאים ופינות ליטוף ובמרכז - אתר מזרקות המביא תצוגה נאה שלא תבייש אתרים כאלה שהכרנו בחו"ל. אז מה ראינו שם? סחלבים, "יערות", מפלונים, מערת פטריות, צמחיה טרופית, פרפרים עיזים טווסים, עצי פרי ונוף, דשאים ומזרקות.
 • boazl1

  boazl1
  מקום נגיש לנכים|5 24.08.13
  אני נכה המתנייד בעזרת קלנועית. ביקרתי אתמול עם נכדי בן ה 5 בפארק והרגשתי את החשיבה של המקימים על אפשרות השתלבות אנשים בעלי מוגבלויות במקום המדהים הזה. תודה על האפשרות להנות מהיופי של המקום. בועז
 • michaleven

  michaleven
  מקסים!|5 31.03.13
  מקום מטופח ויפיפה. 17,000 סחלבים בצבעים וצורות שונים, צמחים טורפים, תוכים, טווסים, בעלי חיים על ארבע, גבעת קקטוסים, מבוך קלאסי ואתגרי, מופע של מזרקות מים ועוד. אפשר להעביר שם חצי יום בכיף. מסודר, די נקי. ברמה אירופאית. מומלץ!
 • nadavbloch

  nadavbloch
  חממה נחמדה, החצר סלמסית|3 11.07.11
  החממה של הסחלבים בהחלט יפה אבל אם משקללים גם את החצר החיצונית, שנראית בחלקים שונים שלה כאילתורי בנייה, עם עשבים שוטים, המחיר לא מוצדק. ביום שבו ביקרנו המזרקה היתה בתיקונים למרות שבהדרכה שבכניסה ציינו אותה כאחת האטרקציות.
 • yanirt72

  yanirt72
  חביב אך לא יותר|4 14.05.11
  תצוגה מרהיבה של סחלבים וצמחים טורפים , איזור הפרפרים בינוני , פינת ליטוף סבירה מינוס ומפלים חביבים.
 • danam_20

  danam_20
  אם יש גן עדן....|5 11.05.11
  הוא בהחלט כאן. בילינו 3 שעות עם שני ילדים בגילאי 4-6 שלא ידעו את נפשם. חממת הסחלבים דמוית היער הטרופי אכן מרשימה ויפהפיה, המבוכים מוסיפים עניין, הפארק כולו מטופח ונקי, יש שולחנות פיקניק בקצה כך שאפשר להתמקם ולהעביר יום שלם בכיף.
 • bluman

  bluman
  מאכזב|2 06.05.11
  בסחלבים יפים החממה נחמדה.באוהל הפרפרים פגשנו רק פרפר לבן אחד והרבה הרבה עשבים. שאר המקום נראה כמו מדשאות של קיבוץ מוזנח. אני מוכנה לשלם אבל גם לקבל תמורה
 • surujon2

  surujon2
  יקר מאוד - אם אתם עם ילדים.|1 27.04.11
  גילאים 3-6. הילדים מאבדים עניין בפרחים, כבר אחרי 10 דקות. אז מה שנשאר להם: מבוך, גן שעשועים עלוב, ולא בטיחותי וגבעת דשא להתגלגל..אה..וכמה תרנגולים להאכיל.
 • gytravel

  gytravel
  מומלץ באביב|5 24.04.11
  היינו פעם שניה באביב אחרי שהיינו ביום חורפי לפני כמה שנים. החלק הפנימי עדיין מרשים ויפה. בחוץ היו מספר אטרקציות נוספות שקסמו לילדים (מבוכים, מזרקות, ערסלים, פינת שבה אפשר להחזיק תוכים). כפי שכתב באתר הרשמי - לא היו פרפרים בגן הפרפרים (העונה מתחילה ביוני). בסה"כ בילנו שעתיים וחצי עם שתי ילדות בנות 3 ו 5 שמאד נהנו וגם אנחנו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שמורת חרוצים - בני ציוןשמורת חרוצים - בני ציון מומלץ מפה9***עקב סחף קרקעות בחורף 2015, החל בשמורה תהליך שיקום שיימשך כשנתיים. אחד השבילים בשמורה עדיין פעיל והוא פתוח לקהל הרחב בימים שישי ושבת.*** השטחים הפתוחים של ישראל מעולם לא נראו סגורים ומאוימים יותר. מי שלא ביקר בשרון בעשור האחרון יופתע לגלות שהנוף הטיפוסי של ארץ הפרדסים — גבעות ועוד גבעות מעובדות באין ספור צורות גיאומטריות, צבועות בכל הגוונים האפשריים של ירוק וחום, וביניהן תפזורת עצי ברוש ותערובת הדרים — שינה את פניו לרצף בתים חדשים וצפופים, מחסנים אפורים ומרכזי קניות. שמורת הטבע חרוצים, כקילומטר דרומית–מערבית ליישוב חרוצים, בדיוק במדרון הצונח אל העמק שבו השתרעו פעם ביצות פולג, היא אי קטן ומגודר של טבע קדום ונעלם. שטחה של השמורה 200 דונם וייחודה במגוון סוגי קרקעות, שבהן גדלים מיני צמחים נדירים הנמצאים בסכנת הכחדה. עם ראשית פריחת החורף מתכסה השמורה מרבד צבעוני של כלניות אדומות, סתוונית היורה, אירוס השרון (הקטן מאחיו אירוס הארגמן, שאותו ניתן למצוא בשמורת הטבע הסמוכה למכון וינגייט), מיני לוטם, קידה שעירה וצבעוני השרון. גם מגוון עצים יש פה, שהבולט שבהם הוא אלון התבור, שריד ליער העשיר קרא עוד


עוד אטרקציות